Година спілкування «Мова моя рідна - мова українська»

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки,  розум, досвід, почування.

П.Мирний

Стало доброю традицією в Баришівській районній бібліотеці для дітей проводити святкові заходи з нагоди Дня української писемності та мови. Так і цього року 9 листопада 2017 року ми запросили на свято учнів 5-В класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ст.. ім. М.Зерова разом з класним керівником В.В.Фокіноюна годину спілкування «Рідна мова чиста, як роса» та відкрите засіданні інтелектуального клубу « ІнтеК».

Під час заходу  завідуюча бібліотекою О.І.Биба, розповіла учням про історію розвитку української мови з давніх часів й до наших днів, розкрила її роль серед східнослов’янських мов. Діти переглянули відеоролик «День української писемності», з якого дізналися про преподобногоНестора Літописця, та  Кирила і Мефодія.

З покоління в покоління, в часи роз­квіту та падіння передавали нам предки наш скарб – нашу рідну мову. Народ плекав мову у піснях, легендах, пере­казах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.З цікавістю діти прослухали і перглянули відеоролики: « Легенда про походження української мови» та «Легенда про українську пісню».

Виразно декламували вірші українських поетів : Аня Гранько, Матвій Цимбал, Санні Сіднєва, Дар’я Шухлін, Дарія Демищук, Назар Щербак, Катя Ковтун, Кароліна Бондаренко, Поліна Таран, Єсенія Івченко.

Цікавою була й інтелектуальна гра «О мово рідна, українська». У ній брало участь дві команди: «Мовознавці» - Бондаренко Кароліна, Ковтун Катерина, Івченко Ілона, Черненко Анна, Гопкало Михайло та «Українознавці» - Шухлін Дар’я, Гранько Анна,Демещук Дарія, Козоріз Анна, Сіднєва Санні.  Учасники обох команд показали свої знання, ерудованість,  вміння  швидко давати відповіді на питання. Адже їм довелося пройти випробовування в таких конкурсах як: «Дай відповідь на питання», «»Фразеологізми», «Прислів’я», «Відгадай загадку» та «Допиши вірш». Перемогла дружба. Рахунок нічия. На згадку про свято всім учасникам гри були вручені книгу про наш рідний край  Дмитра Ратнікова «Баришівщина та Березань: від давнини до сучасності».

Дітям була презентована ілюстрована книжкова виставка «Веселкова наша мова».

Підводячи підсумок, можна сказати, що наші діти люблять Україну, люблять свою мову,  знають історію її виникнення.

Провідний бібліотекар районної  бібліотеки для дітей Ю.А. Гранько