Зупинимо торгівлю людьми разом!

18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні.

За організаційної підтримки служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації 11 жовтня 2017 року для  працівниками Баришівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді відбулась бесіда на тему: «Зупинимо торгівлю людьми разом!».

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Ілляш Юлія зазначила, що проблема торгівлі людьми є дуже актуальною у наш час. Поширилися випадки, коли громадян України вербують під приводом працевлаштування кур’єром-експедитором із перевезення малогабаритного багажу до іноземних країн таких, як Російська Федерація, Республіка Бразилія, Королівство Таїланд, Республіка Греція, Малайзія. Роботодавець дає потенційному кур’єру чіткі інструкції по перевезенню багажу, вміст якого забороняється перевіряти. Під час перевірки такого багажу правоохоронними органами іноземних країн з’ясовується, що його вмістом є наркотичні речовини. В результаті кур’єра-експедитора затримують за спробу незаконного переміщення та збуту наркотичних речовин і поміщують в місця позбавлення волі. Строк ув’язнення за такий вид злочину складає 25 років позбавлення волі. Наразі, в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації перебуває близько двох тисяч громадян України, які постраждали від торгівлі людьми та потребують допомоги.

Наприкінці зустрічі присутнім роздали  буклети на тему:  «Якщо ви потрапили у ситуацію, коли ви постраждали від злочину торгівля людьми», плакат «Людина не товар».

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації