Гуманітарна сфера

Проведення профорієнтаційного заходу «Урок реального життя» у Селищанському НВК

У житті кожного випускника школи є відповідальний момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу за покликанням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір майбутньої професії, залежить особиста задоволеність професійною діяльністю і суспільна цінність людини. Найбільший вплив на вибір професії дітьми, звичайно, мають батьки. Але і спеціалісти служби зайнятості також намагаються допомогти школярам знайти себе і правильно визначитися з майбутньою професією. Кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно випускник обере свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві він буде займати.

Тому 16.05.17р. в Селищанському НВК було проведено профорієнтаційний захід «Урок реального життя». Учням надана детальна інформація щодо економічної ситуації в районі, сучасних вимог роботодавців до працівників, актуальності професій та спеціальностей. Адже важливо, щоб через кілька років випускник, отримавши професію, не залишився на вулиці чи став на облік в центр зайнятості як безробітний. Учасники заходу отримали інформацію про послуги, які надає служба зайнятості випускникам шкіл та молоді, можливість пройти в центрі зайнятості профдіагностичне тестове обстеження, за допомогою якого можна визначити схильність особи до певного типу професій згідно особистих здібностей, знань, умінь та навичок. Кожному школяру роздали профорієнтаційні анкети з тестом «ДДО» (диференційно-діагностичний опитувальник) та пояснили як ним користуватись для визначення свого ступеня нахилу до певного типу професій.

Зустріч з учнями мала взаємовигідний результат, бо вчасна допомога молоді у професійному самовизначенні сьогодні допоможе уникнути багатьох негараздів у майбутньому.

 

Директор-голова комісіїз припинення юридичної  В.В. Балан