Під стягом Євросоюзу

«Європа- це континент різних культур,

релігійних та правових традицій,

але, водночас, спільних цінностей.

Ці цінності сприймає, а відтак

і захищає Європейський Союз.

Він заохочує співробітництво між

європейськими кордонами,

сприяє єдності при збереженні розмаїття».

Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

На всі ці аспекти звернула увагу Л.І.Германчук, провідний бібліотекар Баришівської районної бібліотеки для дітей під час проведення єврохвилинки «Чи знаєш ти Європу?», яка була проведена 15 травня 2017 року в читальному залі бібліотеки. Захід було проведено з учнями 8-В класу Баришівської ЗОШ ім. М.Зерова, класний керівник Л.М.Мареніченко.

Захід проводився з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів; формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності учнів.

Розпочалась зустріч з прослуховування  гімну  Євросоюзу «Ода радості» з 9-ої симфонії Л. Бетховена. А ще в своїй розповіді Лариса Іванівна звернула увагу присутніх і на мистецький простір Європи. Зокрема цікава інформація була про те, що найвідоміший і найбільш відвідуваний музей у світі – «Лувр», який знаходиться в Парижі, про Галерею Уффіці в Флоренції, яка приймає понад мільйон відвідувачів на рік, її найзнаменитіший експонати – картину «Народження Венери» Бочеллі та інше.

Пізнавальні і цікаві для дітей були відеоролики; «Столиці країн Європи», «Найбільші міста Європи», «10 фактів про Європу». Закінчилась зустріч вікториною «Що ми знаємо про Європу?» та книжковою презентацією «У книжок немає кордонів».

О.Биба,  зав. районною бібліотекою для дітей