Гуманітарна сфера

До уваги розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

Згідно рекомендацій Державної казначейської служби України від 28.03.2017року №16-10/315-5061 повідомляємо, що за 1 квартал 2017року необхідно складати фінансову та бюджетну звітність.

Фінансову звітність- керуючись «Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності» та наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі та Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності» №307 від 28.02.2017року.

Бюджетну звітність– керуючись новим Порядком складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 січня 2012року №44 у редакції наказу МФУ від 07 лютого 2017року №44.

 

Ігор Іващенко 

Зустріч з роботодавцем

30.03.17 директор Баришівського районного центру зайнятості Балан В.В.  провів робочу зустріч із ФОП Костенком Вадимом Михайловичем безпосередньо на робочому місті новозбудованої СТО вул. Бориспільська, 63 смт. Баришівка. Підприємством планується надання послуг із шиномонтажу, слюсарних робіт, заміни мастил, мийки авто та інше. Тому питання підбору кадрів  є першочерговим завданням для забезпечення нормальної роботи станції. В ході зустрічі директором презентовані послуги Служби зайнятості, що надаються роботодавцям, а Вадиму Михайловичу запропонований  відбір кадрів за допомогою центру зайнятості після подання звітності роботодавцем про попит на робочу силу.

 

Баришівський районний центр зайнятості

Мандруємо книжковим містом

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає  залучати  до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній  смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними.

Саме з цією метою 27 березня 2017 року в  бібліотеці Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського було організовано  пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «Мандруємо книжковим містом».

Маленькі читачі  вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів.  Новенькими палітурками  книги  «посміхнулися»до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Знайомство дітей з бібліотекою виявилося новим, невідомим: стелажі з книгами, різноманітні дитячі енциклопедії, безліч казок, журналів та іграшок. Дуже зацікавили дітей книжкові виставки "На казковій галявині", "Карусель улюбленних   книжок", "Запрошуємо у казку", "Книги про тварин".

Учніпознайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою.Взяли участь в літературних іграх та переглянули мультфільм«Грицеві книжки». Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати  читачами.А ще, першокласники, долучилися до акції «Подаруй книгу» та подарували 12 примірників художньої літератури для дітей.

По завершенні свята юні читачі отримали море позитивних емоційта хороший настрій.

 

Затварська Наталія Петрівна, бібліотекар Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Я була малою горда

 «Я була малою горда

Щоб не плакать, я сміялась»

Саме під таким девізом у ДНЗ ясла-садок «Промінь» комбінованого типу  було проведено зустріч у літературній студії вихованців старших вікових груп для ознайомлення з творчістю видатної української письменниці Лесі Українки. Зустріч дітей співпала з відзначенням 21 березня Всесвітнього Дня поезії.

Вихователь Волкова Т.В., до речі за основною спеціальністю викладач мови та літератури, зуміла заворожити присутніх прекрасним декламуванням віршів Лесі Українки, а вдало підібраний музичний супровід, налаштовував дітей на патріотичну ноту. Вихованці групи «Калинка» розповідали ліричні твори, колисанки, патріотичні вірші поетеси.

Головну думку заходу:лише праця, цілеспрямованість дасть бажаний результат, вихователь змогла довести через інсценування твору «Біда навчить».

Доповненням до розповіді вихователя слугувала виставка книжок про Лесю Українку в якій  Тетяна Василівна зібрала копії репродукцій , малюнки дітей до літературних творів поетеси, ілюстрації із зображенням портретів Лесі Українки та пам’ятників, які споруджені в її честь.

Виступили дітей супроводжував підсилений настрій задоволення, дітлахи збагатили свій досвід, а запрошені мами змогу ознайомитися із дитячими книжками та літературними творами видатної української діячки.

 

Завідуюча ДНЗ Л.М.Білоус

Правова година «Я маю право»

24 березня 2017 року в читальній  залі  Баришівської районної бібліотеки для дорослих  відбулася правова година «Я маю право» в межах запровадженого Міністерством юстиції України всеукраїнського проекту «Я маю право». На зустріч з читачами бібліотеки  завітав начальник  Баришівського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Київській області М.І.Старенький. В своєму виступі Микола Іванович зупинився на популяризації реформ, які проводяться Міністерством юстиції України, на питаннях відновлення порушення прав людини, запобігання торгівлі людьми.

Присутні познайомилися з презентацією книжкової виставки «Права людини понад усе»,яку провела завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих Г.О.Шапоренко.

 

Завідуюча методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.

Профорієнтаційна година «На світі тисячі професій, одна із них твоя»

23 березня 2017 року у читальному залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих зав.відділом обслуговування Шапоренко Г.О. і провідний  бібліотекар Захарченко С.П. провели  інформаційну годину «Ярмарка професій» для учнів 9 «Б» класу Баришівського НВК гімназія-загальноосвітня школа  I-IIIступенів (класний керівник Кириленко Н.І.)

Сьогодні у світі існує понад 40 тисяч професій. Дійсно ціле море можливостей  і варіантів. Важко орієнтуватися в сучасному світі професій, але ми все-таки спробували.

На інформаційну годину була запрошена провідний фахівець Баришівського районного центру зайнятості Поготовка І.М,яка познайомила присутніх з професіями, що потрібні у нашому районі: агроном, інженер, водій, сантехнік. Вона запросила  присутніх  виявити свої здібності до тієї чи іншої професії за допомогою певних тестів,завітавши до центру зайнятості.

Бібліотечні працівники  цікаво розповіли про професії:вчителя, лікаря, юриста,бібліотекаря, програміста, менеджера, автослюсаря, кухаря, секретаря –діловода  та інші.

Присутні познайомились з презентацією книжкової виставки «Подорож у світ професій», яка їм допоможе  зорієнтуватися у виборі своєї майбутньої професії, познайомить з професіями, які зараз мають попит на ринку праці і

прийняли активну участь у грі  «Відгадай професію».

 

Зав. методичним відділом Лавріненко Н.І.

Зустріч з поетом-земляком Вадимом Косьміним відбулася в с. Коржі Баришівського району

24 березня 2017 року в шкільній бібліотеці села Коржі відбулась зустріч з Поезією – молодим поетом Косьміним Вадимом Олександровичем. Співпраця сільської бібліотеки, школи і Будинку культури дали можливість любителям поезії, талановитим дітям села Коржі познайомитися з автором, з його творчістю, задати запитання та показати свої талановиті роботи. 

Косьмін Вадим Олександрович - народився 09.04.1986 року в смт. Баришівка. Навчався із 1993 по 1996 рік в Баришівській середній школі №1, а з 1996 по 2003 рік в Коржівській ЗОШ. Проживав в селі Коржі . Після закінчення школи навчався в Березанській філії МАУП і одержав диплом юриста. Із 2000 року пише вірші, друкується в місцевих газетах: «Баришівські вісті»,

«Березанські відомості», «Коржівський вісник», а також у виданнях «Журавлик» (м. Харків), « Сімейна газета. ТВ.» (м. Тернопіль). У 2010 році вийшла перша збірка віршів « Коли скінчиться дощ». Тепер друкується у таких виданнях, як: «Баришівський вісник», «Березанська громада», альманах «Сонцецвіт Березані» №1, альманах «Сонцецвіт Березані» №2 (2013), альманах « Герань для мами» (2015). Тепер В. Косьмін не лише пише вірші, але і редагує твори. Сьогодні В. Косьмін проживає в м. Березань, але є частим гостем в селі Коржі, де проживають його рідні та гостем в сільській бібліотеці, куди приносить свої творіння. Зустріч була позитивною та й шкільна бібліотека поповнилася ще однією книгою – збірка «Коли скінчиться дощ» з автографом автора зайняла почесне місце на полиці бібліотеки.

 

Завідуюча бібліотеки-філіалу №12, с. Коржі, Лапа Т.І.

Мистецтва веселкові кольори

 

Відділ культури Баришівської райдержадміністрації

Весняний подарунок для найрідніших

В Баришівському районному  центрі соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді 22.03.2017 року  відбулося чергове соціально психологічне заняття з проблеми  «Розвиток комунікативних навичок та вміння встановлювати міжособистісні контакти» для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей з багатодітних родин та дітей учасників АТО. Під час заняття діти розвивали власні навички комунікації, вміння вирішувати конфлікти, вчилися знайомитися та спілкуватися з дітьми різного віку.

На початку заходу було проведено знайомство між дітьми з використанням техніки нетрадиційного малювання весняного дерева відбитками власних долоньок. Діти з задоволенням прикрашали дерево різнокольоровими листочками. В ході заняття з метою розвитку здібностей та самореалізації творчого потенціалу проведено майстер – клас «Весняний подарунок для найрідніших», під час якого вони створювали квіти в стилі «канзаши» з атласних стрічок. Такі заняття розвивають увагу, пам»ять, логічну та просторову уяву, художній смак, творчі здібності та власну фантазію. Кожна квітка відрізнялась одна від одної неповторністю та оригінальністю.

Після завершення заходу в затишній атмосфері під час чаювання з солодощами діти висловлювали свої бажання та враження від даного заходу, а також розповідали, кому вони подарують виготовлену власноруч квіточку. Наступна зустріч незабаром….

 

О.С. Волошин – психолог Баришівського РЦССДМ

Проведення ярмарки вакансій

22 березня 2017 року в актовому залі приміщення Баришівського районного центру зайнятості відбуласяярмарка вакансій. У ярмарці вакансій взяли участь  представники   підприємств, які  на даний час мають вакансії: ТОВ «РВ ТРАНС», ТОВ «ТД «Шантіль», ТОВ «Українська молочна компанія», ДОТСТ  «Ювілейний», Баришівський райвійськкомат, Баришівське відділення поліції, ТОВ «Укрполімерконструкція».

Директор  центру зайнятості В.Балан розповів про мету та план проведення ярмарки. Потім виступили запрошені  представники  підприємств району, які охарактеризували економічний стан своїх підприємств на даному етапі розвитку та перспективи розширення виробництва на найближчий  рік, ознайомили з вакансіями, які є на сьогоднішній день, режимом роботи. 

Так, представник ТОВ «Українська молочна компанія» (вирощування зернових культур, розведення великої рогатої худоби)  запрошував на роботу агрономів, токаря, водія, трактористів, інженера, електрика. Підприємство знаходиться в с. Лукаші.

На ТОВ «Торговий дім «Шантіль», яке займається виготовленням кондитерських виробів, запрошували робітників пекарського цеху, пакувальників, вантажників. 

В дитячому таборі «Ювілейний» є вакансії кухарів, помічників кухаря (робота з початку оздоровчого сезону для дітей), столяра. На ТОВ «Укрполімерконструкція» - вантажників, завідувача складом, помічників машиністів екструзійної лінії, на ТОВ «РВ ТРАНС» - хіміка-технолога, майстра зміни, секретаря, слюсаря-ремонтника.

Представник військкомату розповів про службу в збройних силах України за контрактом, а представник відділу поліції проіформувала  про можливість подачі заяв та про умови участі в конкурсному відборі для роботи в службі.

Спеціалісти центру зайнятості ознайомили безробітних з вакансіями по Києву та області.

В ході проведення ярмарки всі учасники мали змогу отримати індивідуальні консультації з питань трудового законодавства та законодавства про зайнятість. Всього в ярмарці взяли участь 82 безробітних.

Після закінчення ярмарки 2 безробітних отримали направлення на працевлаштування,  декілька отримали направлення на тимчасову роботу. Близько 10-ти безробітних запрошено на підприємства для проходження співбесіди та ознайомлення з обов’язками.

 

Центр зайнятості

Профорієнтаційний захід «Ярмарок професій»

22 березня 20167 року Баришівський районний центр зайнятості спільно з Управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації

організували та провели в приміщенні ЦПР «Мрія» профорієнтаційний захід «Ярмарок професій».

В заході прийняли участь учні 9-11 класів навчальних закладів Баришівського району (125 учнів) та  16 професійно-технічних і вищих навчальних закладів Києва і області. А саме: Національний транспортний університет, Національний університет харчових технологій, Університет менеджменту освіти, Національний університет біоресурсів та природокористування, Київський національний університет будівництва і архітектури, Березанський центр дистанційного навчання, міжрегіональна академія управління персоналу,Інститут зв’язку і захисту інформації, Відкритий міжнародний університет «Україна» розвитку людини, Чорнобильське медичне училище, Київський індустріальний коледж, Березанський професійний аграрний ліцей,Одеська юридична академія,Європейський університет,Академія водного транспорту.

Звичайно, своєчасний та обґрунтований вибір учнями професії, навчального закладу, місця роботи набуває все зростаючого соціально-економічного значення. Тому що вірно обрана  майбутня професія є запорукою успіху, стабільності, самореалізації.

Цікавим виявилось спілкування в ході проведення ярмарку фахівців служби зайнятості, учнів,  вчителів загальноосвітніх закладів.  Абітурієнти скористались низкою представлених інформаційних матеріалів.

Ярмарок професій допомагає  школярам  не тільки дізнатись про зміст і перспективи розвитку визначених професій, але й ознайомитись із формами і умовами їх отримання в навчальних закладах та реальними перспективами подальшого працевлаштування. По закінченні презентації професійно-технічних та вищих навчальних закладів, учні мали можливість звернутися до консультаційних пунктів, де  надавались консультації фахівців, пропонувався широкий вибір листівок, буклетів про професії та навчальні заклади.

Присутні отримали багато корисної і цікавої інформації.

Отож, шановні наші випускники, вибір за Вами! Дослухайтесь всіх, а в першу чергу — свого серця!Успіхів Вам у цій нелегкій справі! Зробіть свій правильний вибір!

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту   О.Л. Нитченко

Ярмарка професій

Вибір майбутнього напрямку діяльності одне із непростих завдань, що постає перед багатьма випускниками та абітурієнтами. Старшокурсників турбує обрання майбутнього фаху, навчального закладу, оцінка власних можливостей та здібностей.

Яку професію обрати старшокласникам зазвичай радять батьки, друзі, вчителі. Часто такі поради є суб’єктивними. Щоб не помилитися із цим нелегким завданням, нині існує чимало профорієнтаційних заходів, які допомагають випускнику визначитися з майбутньою професією, зважаючи в першу чергу на його розумові здібності та таланти.

Тому 22 березня 2017 року фахівці Баришівського районного центру зайнятості  разом із управлінням освіти, молоді та спорту при Баришівській РДА    колективами загальноосвітніх шкіл провели масовий профорієнтаційний захід – «Ярмарок професій»  для випускників загальноосвітніх шкіл району, в якому взяли участь  16 навчальних закладів м. Києва та області, а саме :

1.     Європейський університет;

2.     Національний університет харчових технологій;

3.     Чорнобильське медичне училище;

4.     Київський національний університет будівництва і архітектури;

5.     Київський індустріальний коледж КНУБА;

6.     Міжрегіональна академія управління персоналом;

7.     Національний університет біоресурсів і природокористування України;

8.     Березанський професійний аграрний ліцей;

9.     Національний транспортний університет;

10. Київський транспортний економічний коледж;

11. ДВНЗ «Університет менеджменту освіти»;

12. Київська академія водного транспорту;

13. Національний університет «Одеська юридична академія» Київський коледж;

14. Інститут спеціального зв’язку і захисту інформації НТУУ «КПІ» ім.     Сікорського.

15.Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»;

16.Київський професійний ліцей транспорту.

   В заході  взяли участь 125 учнів 9-11 класів Баришівського НВК та Баришівської загально-освітньої школи ім. Зерова, Морозівського НВК, Недрянського НВК, Селищанського НВК, Лукашівського НВК.

З вітальним словом до присутніх звернувся  директор центру зайнятості  Балан В.В. Представники навчальних закладів надали інформацію про умови навчання та спеціальності, ознайомили майбутніх абітурієнтів з особливостями підготовки до вступу, стан матеріально-технічної бази, проведення виробничих занять, організації дозвілля також були представлені презентації та фільми про життя та відпочинок студентів.

Сподіваємося, що в результаті проведення таких заходів кожен  учень визначиться з надзвичайно важливим життєвим вибором, обере ту професію,  яка даруватиме радість, натхнення та творчість у повсякденному житті.


Директор-голова комісії з припинення юридичної особи  В.В. Балан

Звітний концерт народного аматорського хору «Родина»  «А пісня – це душа»

Дзвін  шабель, пісні,

 походи, воля соколина,

тихі зорі, ясні води -

моя Україна.

В. Соссюра

Українська пісня має так багато мистецьких вартостей, що їх неможливо перелічити. Це мистецтво глибоко народне тому, що з нього безпосередньо промовляє до нас своєрідна чиста душа українського народу. Гарна ця душа. Таке саме і її мистецтво.

З метою популяризації української пісні, підвищення її ролі в житті суспільства та зростання рівня професійної майстерності народних аматорських колективів 19 березня 2017 року у Баришівському районному будинку культури відбувся звітний концерт народного аматорського хорового колективу «Родина» (керівник Г. І. Яременко).  Легко та невимушено концертну програму розпочав соліст хору Андрій Симоненко. Надалі роль ведучих перебрали на себе В. Г. Кулик та І. В. Кебенко.

Першими номерами концерту стали веснянка «Благослови мати» та «Привітальна», які створили позитивний настрій на всю подальшу програму. Далі глядачів очікував блок творів-заповітів славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка «Думи мої», «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле», «Вітре буйний». Проникливо, до сліз, виконала пісню «Мати журавлика жде» солістка хору І. Коржавіна.

Програма творчого звіту колективу була різноманітною. Зі сцени лунали не лише українські народні та авторські пісні, а й справжній український гумор.

Щиро та професійно звучала пісня «Де ти бродиш, моя доле» (сл. та муз. М. Кропивницького, обробка М. Заремби) у виконанні керівника хору Григорія Яременка та соліста Андрія Симоненка.

Неперевершено звучав віночок українських народних пісень у виконанні чоловічого гурту хору «Мати шиють, тато порють», «Пішов би я в ліс по дрова», «Хмариться-туманиться».

Однією з окрас концерту став оркестр народних інструментів, у виконанні якого звучала «Українська весільна полька» та лунав музичний супровід більшості творів.

Силою голосу та народної пісня учасники народного аматорського хору «Родина» наповнювали зал різнобарвними емоціями: від тремтливих сліз на очах до найщиріших посмішок та відвертого сміху.

Завершенням концертної програми став невмирущий твір Т.Г.Шевченка, народний гімн України - «Реве та стогне Дніпр широкий…», який глядачі слухали стоячи, затамувавши подих.

Колектив отримав подяку та щирі слова вдячності за активну участь у культурно-мистецькому житті селища, розвиток українських національних традицій та з нагоди звітного концерту від директора районного будинку культури В. Г. Кулика.

Українські народні пісні будуть покладені в основу літератури майбутнього. Тож любіть українську пісню, плекайте її!!!

 

Методист по художній самодіяльності РБК І. В. Кебенко

Прибирання території с. Пилипче

17 березня 2017 року на території села Пилипче відбувся суботник. За планом прибирання розпочали з центру села, а саме - з території дитячого майданчика біля церкви, далі окультурили територію біля пам’ятника ВВВ і центральну дорогу від школи до ставка. На зазначених територіях проводили вигрібання залишкового минулорічного листя та його вивіз.

На прохання сільського голови про приєднання до проведення суботника відгукнулись майже  всі обслуговуючі органи села. А саме були присутні всі працівники сільської ради, соціальний працівник Грітченко Лена, завідувач поштового відділення Костюк Наталя, всі працівники будинку культури та працівниця ФАПу, а саме Мазур Галина.

За проведення суботника відповідав і проводив сільський голова Мірошніченко А.В.

 

Директор будинку культури с. Пилипче, Козаченко Ю.В.

«Творчий старт» молодих виконавців пройшов у Баришівському районному будинку культури

18 березня 2017 року в Баришівському районному будинку культури пройшов відкритий Всеукраїнський кастинг-проект молодих виконавців «Творчий старт-2017». Організатором проекту виступив продюсерський центр ТОВ «Творчий старт» за підтримки Міністерства культури України, а співорганізатором - відділ культури Баришівської райдержадміністрації.

Метою кастинг-проекту є підтримка талановитої молоді у кожному регіоні України; відкриття нових зірок української естради та популяризація національних творчих здобутків;  підтримка та розвиток сучасної української пісні; популяризація української мови; надання молодим виконавцям можливості для самореалізації; організація Всеукраїнського туру «Творчий старт 2017», в якому візьмуть участь переможці проекту.

Оцінювало конкурсантів журі:  генеральний продюсер, композитор ТОВ «Творчий старт», голова журі Ю.Трохименко, голова Департаменту по зв’язкам з молоддю М.Трохименко, продюсер ТОВ «Творчий старт» В.Майоров, фахівець зі сценічної майстерності К.Брун.

У першому турі кастингу взяли участь 21 учасник з різних населених пунктів Баришівського району, представивши на розгляд журі по 1 конкурсній пісні. Серед виконуваних пісень були представлені авторські, іноземні та українські пісні, напрямки реп і рок.

За результатами першого туру обрали 6-х півфіналістів. Серед них В.Кулик і К.Бобровська (смт Баришівка) К.Гребеннікова і О.Федоренко (с. Корніївка), М.Коба (с. Коржі), дует «Мальви» у складі Д.Миниці та І.Міщерякової (с. Бзів).

Перемогу здобула студентка Київського коледжу культури і мистецтв - К.Гребеннікова, яка отримала можливість записати пісню та відео-кліп на студії звукозапису «Творчий старт». М.Коба (с. Коржі) була запрошена на студію звукозапису «Творчий старт» (м. Київ) для подальшої творчої співпраці.

Дипломом «За професійне виконання» та подякою «За підтримку талановитої молоді та сприяння у проведенні проекту «Творчий старт-2017»» відзначений директор районного будинку культури В.Кулик.

У номінації «За оригінальність виконання» дипломом нагороджений гурт «4MARTIANS» (смт Баришівка).

Дипломами «Надія «Творчий старт-2017» нагороджені: Л.Шкурпат, К.Бобровська (смт Баришівка), дует «Мальви» (с. Бзів), Є.Шендрик (с. Яблуневе), О.Федоренко   (с. Корніївка), Ю.Акіменко (с. Селичівка), Г.Присакарь (с. Лехнівка).

«Творчий старт» продовжує пошук талантів, і наступний кастинг пройде у м. Ржищів.

 

Головний спеціаліст відділу культури Баришівської райдержадміністрації Н.В.Кулик

Про проведення заходу 15.03.2017

Одним із стабільних напрямів співпраці Баришівського районного центру зайнятості з підприємствами, установами, в першу чергу з органами місцевого самоврядування є організація тимчасової зайнятості населення - громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру - це загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки і забезпечення тимчасової зайнятості громадянам, які шукають роботу. Завдяки участі у громадських і інших роботах тимчасового характеру безробітні можуть відновити трудові навички, отримати відповідний заробіток, а іноді - постійну роботу.

З метою ознайомлення безробітних із цією послугою 15.03.2017р. Баришівським районним центром зайнятості проведено профінформаційний семінар з орієнтації на тимчасові та громадські роботи. У семінарі взяли участь 27 безробітних громадян. На семінарі безробітні детально ознайомилися із порядком організації громадських та  інших робіт тимчасового характеру, зокрема оплатою праці, соціальних гарантіях громадян, які беруть у них участь. Фахівець служби зайнятості  розповіла про підприємства, які заключили договори із Баришівським районним центром зайнятості про проведення громадських і інших робіт тимчасового характеру (Волошинівська сільська рада, ТОВ «Агропромислові ресурси», ПАТ «Молнія», Веселинівська сільська рада, тощо). Вона наголосила, що трудові навички, набуті безробітними під час виконання  робіт, особливо на підприємствах, допомогли б їм у майбутньому знайти постійну роботу. Все частіше роботодавці звертаються до служби зайнятості для організації подібних робіт на їх підприємствах. Всі ці фактори говорять про зростання престижу  та збільшення попиту на ці роботи.

Слухачі погодились, що участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – це взаємовигідна співпраця державної служби зайнятості з підприємствами, установами, організаціями, передусім соціальної сфери та виявили бажання працювати на таких роботах в населених пунктах за місцем проживання, так як ці роботи дають позитивний результат як для безробітних так і для населених пунктів, в котрих вони проживають.

 

Директор-голова комісії з припинення юридичної особи В.В. Балан

«Синій кит»: 50 кроків до смерті.

Сьогодні все більша кількість комп’ютерів підключається до всесвітньої мережі Інтернет. Все більша кількість дітей одержує можливість роботи в мережі, адже  інтернет - дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Інтернет перестав бути просто системою збереження і передачі інформації. Ми одержали новий простір, новий прошарок повсякденної реальності, цілий особливий світ. І цей новий світ почали заселяти діти.  

Вже  багато місяців поспіль у мережі Інтернет  обговорюють підліткову гру “Синій кит”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

В зв’ язку з цією проблемою у  навчальному закладі Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  проводяться тематично-профілактичні заходи для батьків та учнів на тему «Вбережімо дітей!», спрямовані на попередження суїцидальних намірів серед дітей та підлітків. Метою даних заходів є інформування дітей, підлітків та їх батьків про небезпеку, яку може заподіяти прийняття участі в таких іграх «смерті». Грою це назвати важко.  Особливо на підлітків впливає час, в яке творці груп воліють спілкуватися зі своїми жертвами - близько 4:00. Досвітній час і практична відсутність сну у підлітка інколи змішує сон і реальності та дії відчуваються нереальними. Тоді зловмисники і знаходять момент, щоб повідомити - "Все, що відбувається - сон. Вийди на дах, крокуй з нього - та прокинься." Та інші подібні квести. І це тільки одна зі схем. Друга - це погрози на адресу близьких дитини, яка впуталася в подібну групу.

Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою «Зникни на 24 години», суть якої полягає в тому, що підліток повинен піти з дому та не давати про себе знати впродовж  доби, у  наслідок чого в силу свого вікового розвитку можуть стати жертвами злочинів або ж бути втягнутими в злочинну діяльність, а також отримати тілесні ушкодження, несумісні з життям.

Педагогічний колектив  нашого закладу звертається до Вас, батьки,  з проханням підвищити  увагу до психологічного стану та адеквантної поведінки ваших дітей, щоб не допустити їх потрапляння у небезпечні групи, а також  належного виконання обов’язків виховання дітей.  Просимо запобігти постійному перебуванню неповнолітніх у соціальних мережах,  перевірити на тілі дитини наявність будь-яких пошкоджень, зокрема порізів та малюнків, звертати увагу на коло спілкування дитини, а також забезпечити їх змістовним дозвіллям, зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями. 

 

Соціальний педагог Волошинівського НВК ім.Р.Лужевського  Затварська Н.П.

Яскраві фарби в поезії Любові Шостак

Мистецтво приносить в життя людини яскраві фарби, сприяє жити краще, цікавіше. Формуванню особистості, культурному розвитку, моральності сприяють різні напрямки мистецтва. Твори мистецтва, музики, поезії допомагають естетичному сприйняттю нашого світу. Роль мистецтва в житті людини просто величезна!

Вона може змінити саму людину. Завдяки поезії, поетичному слову, людина стає чутливішою, добрішою, відкритішою для світу. Сягаючи глибин душі, поезія творить чудеса, які вчать любити світ, життя, людей.

До Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 15 березня завітала гостя    Любов Шостак – автор численних поетичних добірок в українських журналах та газетах.

Письменниця, наша землячка, пише різножанрові твори, переважно для дітей – вірші, акровірші, загадки, казки.

З великою увагою, інтересом слухали учні молодших класів поетичні рядки з уст поетеси, які ввійшли до збірок «Абетка для хлопчиків та дівчаток про рибок, птахів, комах, звіряток» та «Загадки».

Не гладенький, не кошлатий

Не гривастий, не вусатий.

Очі – чорні намистинки,

В голочках усенька спинка.

В піджачок із голочок

Одягнувся….( їжачок).

Заслухалися учні піснями, на слова поетеси, які покладені на музику відомим українським композитором Людмилою Левченко-Бутухановою.

Учні школи вдячні Любові Шостак за цікаву і змістовну зустріч.

 

Класовод 1 класу Л. Шостак Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Сергій Савчук: Україна переходить від застарілих адміністративних до європейських стимулюючих методів регулювання відносин у сфері енергоефективності

Сьогодні, 15 березня 2017 року, на засіданні Комітету ВРУ з питань ПЕК схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект №4595, який має на меті привести неактуальні законодавчі акти з питань контролю у сфері енергозбереження у відповідність до чинного законодавства та правової практики країн ЄС.

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, з 2012 році із Закону України «Про енергозбереження» виключено норми щодо обов’язковості державного контролю у сфері енергозбереження. У зв’язку з цим, виникла необхідність внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України "Про енергозбереження" та "Про теплопостачання" та вилучити кілька статей.

«Відповідно до цих статей максимальна санкція за порушення ефективної експлуатації паливовикористовуючого устаткування становить сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це на сьогодні 1700 гривень, що при нинішній вартості енергетичних ресурсів не можна вважати адекватним заходом відповідальності», - повідомив Голова Агентства.

«Подібних заходів контролю немає в жодній розвиненій країні. Україні потрібно переходити від застарілих адміністративних неефективних методів регулювання до європейських механізмів стимулювання та фіскальних інструментів. Мова йде про  екологічні та енергетичні податки та збори», - наголосив Голова Агентства та додав, що, наприклад, в Австрії, Бельгії, Великій Британії стягується енергетичний податок за споживання електроенергії, газу, нафти і бензину, що перевищує встановлені норми. У Нідерландах, Данії,  Фінляндії, Швеції для промислових споживачів існує екологічний податок на викиди СО2 за споживання нафтопродуктів, вугілля і природного газу.

«Агентство вже працює над впровадженням подібних механізмів в Україні, - підкреслив С. Савчук. - Крім того, Агентство розробляє законопроект про енергоефективність, який буде містити систему зобов’язань виробників енергії щодо скорочення кінцевого споживання енергоресурсів, вимоги щодо енергетичного аудиту та інші заходи державного контролю, притаманні розвиненим країнам та передбачені законодавством ЄС».

Загалом, члени Комітету ВРУ з питань ПЕК вирішили рекомендувати Парламенту прийняти зазначений законопроект у першому читанні за основу.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Шевченківський березень у бібліотеках Баришівської ЦБС

Нехай ідуть роки і вже століття

Та памятаєм ми про те завжди,

Як жив Тарас в суворе лихоліття

І мріяв про щасливі дні.

В.Портянко

До 203-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в усіх бібліотеках Баришівської  ЦБС оформлені книжково-ілюстративні виставки, присвячені великому Кобзарю, проведені бесіди по книгах, дитячі ранки, літературно-мистецькі  години.    

10 березня в читальний зал районної бібліотеки для дорослих завітали учні  11-б класу (кл. керівник Лесик Н.П.), 10-б класу (кл. керівник Безпалюк Г.Г.), 8-б класу (кл. керівник Мариниченко Л.М.). Літературну годину «Любові пам’ять незабутня: жінки у драмі кохання Тараса Григоровича Шевченка» для них провели провідні бібліотекарі районної бібліотеки Філоненко К.П. та Захарченко С.П. Натура емоційна і чутлива, Тарас Шевченко закохувався часто. Проте доля щоразу позбавляла його родинного щастя, кохання, про яке мріяв, надто в останні роки свого нелегкого  життя. Найчастіше  його обраниці не могли оцінити ані поетичного, ані художнього генію великого митця.  Книжкову виставку «Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче» для присутніх презентувала  Філоненко К.П.

Бібліотекар бібліотеки-філіалу №28 с. Рудницьке Василенко Н.М. для учнів 11 класу Рудницького НВК «загальноосвітня школа 1-3 ступенів – дитячий садок» (вчитель Руденок О.В.) провела літературну годину «Шевченко – співець краси рідного краю». Учні Головненко В. та Санько В. прочитали улюблені вірші Тараса Шевченка про рідну Україну. Школярі  познайомилися з переглядом літератури «Тернистими шляхами долі».

В бібліотеках сіл  Перемога, Волошинівка, Селичівка, Семенівка, Леляки, Бзів, Морозівка, Коржі  пройшли шевченківські читання «Єднаймо душу, словом Кобзаря».

Зав. методично-бібліографічним відділом  Баришівської  ЦБС Лавріненко Н.І.