Гуманітарна сфера

У жорнах репресій

(заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій у Рудницькому НВК) 

В Україні в неділю, 21 травня, вшановують пам'ять жертв політичних репресій — це щорічний національний пам'ятний день, який припадає на третю неділю травня. Цього дня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – безвинними жертвами кривавого тоталітарного режиму.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій у Рудницькому НВК було проведено тематичний захід під символічною назвою «У жорнах репресій». Підготували і провели учні 8 класу, класний керівник Шимко О.М. Ведучі заходу пригадали всі етапи терору, який безжально нищив український народ.

Протягом тих часів було загублено чи приречено на муки та голодну смерть у таборах, заслано в далекі безлюдні землі мільйони людей – селян і робітників, учителів і священників, науковців і письменників, які не хотіли коритися режиму. 

Усупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу та свободу.

 

Заступник директора з НВР  Т.О. Прокопенко

Тиждень дорожнього руху

На виконання листа управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА №I-05-18-602 від 11.05.2017 р. «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»  повідомляємо, що в дошкільному навчальному закладі (ясла - садок) «Золотий ключик» Баришівської селищної ради Київської області з 10.04.2017 по 13.04.2017 р. проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Протягом Тижня безпеки дорожнього руху в усіх вікових групах проведені різні заходи та форми роботи з дітьми, зокрема:

- тематичні заняття (наприклад: «Світлофор та «зебра» - наші помічники», «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «У гості до бабусі» та ін.);

- спостереження, бесіди (наприклад: спостереження за легковими та вантажними автомобілями, які рухаються неподалік від території дитсадка; бесіда про транспорт, правила поведінки в транспорті та ін.)

- розваги та екскурсії, а саме:

розвага «Світлофор у гостях у дітей».

Рухлива гра «Стій! Увага! Рушай! (на ігровому майданчику)

Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху. Формувати у дітей навички обачної поведінки на дорозі; розрізняти дорожні знаки; уміти користуватися світлофором. Вправляти дітей у застосуванні набутих знань на практиці. Розвивати кмітливість, спостережливість, швидку реакцію.

Екскурсія по вулиці.

Мета: уточнити знання дітей про небезпеку, яка може чекати на вулиці.

Екскурсія до проїжджої частини дороги.

Мета: закріпити правила поведінки водіїв та пішоходів.

 

Практичне заняття на тему: Школа дорожніх знаків»

Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху. Формувати у дітей навички обачної поведінки на дорозі. Розрізняти дорожні знаки; уміти користуватися світлофором. Вправляти дітей у застосуванні набутих знань на практиці. Розвивати кмітливість, спостережливість, швидку реакцію.

Крім заходів, що організовувалися безпосередньо вихователями, також створювалися умови для самостійної художньої діяльності дітей, сюжетно – рольових ігор: «Ми – пішоходи», «Пішохід та водій» та ін. Вихователі використовували художнє слово, де мали змогу продемонструвати дітям небезпечні ситуації, які можуть трапитись.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в дошкільному закладі був проведений конкурс малюнків та оформлена виставка дитячих малюнків на тему: «Безпека дорожнього руху».

 

Завідувач ДНЗ «Золотий ключик»   С.М. Авраменко                      

Свято Букваря

Вшанування книги Букваря стало традицією у Волошинівському НВК  ім.Р. Лужевського.

«Свято Букваря» зібрало у залі багатолюдне товариство: учнів початкової школи і вчителів, мам і тат, дідусів і бабусь, друзів винуватців свята, учнів 1 класу.

На святі учні дякували Букварю, декламували вірші та виконували пісні про школу.

Учні 1 класу закінчують навчальний рік з хорошими результатами: навчились читати, писати і рахувати. Зокрема, учні Баранівська Софія, Мацюк Артем, Власюк Вікторія, Пилипишин Костянтин, Залюбовська Анастасія, Соколов Даниїл отримали «Дипломи» за високі досягнення у навчанні.

Закінчилося свято « солодким столом», який організували для дітей батьки.

 

Голова батьківського комітету 1 класу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  Баранівська Антоніна Василівна

Найдорожчий скарб людини - це її власне життя

 Знання Правил  дорожнього  руху та їх  дотримання  набувають  великого  значення  у  нашому  житті . Бо всі  ми -  як  дорослі , так і  малі – є учасниками  дорожнього руху.  А їх  незнання  або невміння дотримуватись часто призводить  до втрати  не тільки здоров’я  ,  а й , навіть ,  життя.

 Тому на   виконання  листа   управління освіти, молоді та спорту  Баришівської РДА  від 11.05.2017 № І-05-18-602  "  Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху" з 08 по 14  травня 2017 року  в школі  було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху .

В рамках  Тижня класоводами та класними керівниками  були проведені  бесіди та виховні години  "Ми  -  учасники  дорожнього руху "        ( 1  клас ), " Дорога до школи "( 2  клас ), " Ходимо безпечно на наших  вулицях " ( 3  клас ), "Правила переходу  вулиць і доріг " ( 4  клас ),  

" Учасники дорожнього руху  та умови безпеки пішохода "( 5  клас ),  " Безпечна дорога  до школи, додому "( 6  клас ), " Культура поведінки при користуванні громадським транспортом " ( 7  клас ), " Правила безпеки  для пішоходів  на дорогах " ( 8   клас ), "  Права та обов’язки  учасників дорожнього руху" ( 9  клас ),  " Обов’язки і права пішоходів " ( 10  клас ),   " Відповідальність  за порушення правил дорожнього руху" ( 11  клас ).

Для учнів   молодшої ланки було організовано конкурс малюнків  на асфальті на тему: "Безпека на дорозі – безпека життя ". Найкращими журі визнало  роботи  всіх   учасників  конкурсу.

 Надуда Т.В.,  бібліотекар школи , оформила книжкову виставку  "Твій друг – безпечний рух" .

Вчитель  основ здоров’я  Шендрик  О.М.  провела для учнів   5-6  класів  вікторину " Дорожня грамота " . Призові  місця дісталися таким учням: Коваленко Валентина -  6  клас, Гончарук Олександр – 5  клас, Тимченко Дмитро – 5 клас.

Цікаво було  дітям подивитися мультиплікаційні фільми з  даної тематики,  в яких у доступній формі,   наочно розповідається  про правила поведінки  на дорозі, пішохідному переході , тощо.  А після  перегляду  учні разом  з класоводами  ( Дідашко Н.П.,  Лаптєва Г.В. ) обговорили ситуації , в які потрапляли герої  мультфільмів , тим самим  ще раз повторюючи правила безпечної  поведінки на дорозі.

Таким чином, завдяки Тижню безпеки дорожнього руху учні нашої   школи вкотре узагальнили  знання  з безпеки  дорожнього руху,  набуті  протягом  навчального року . А якщо точніше : протягом життя.

 

Директор школи  О.М.Шендрик

«Консонанс» знову в Державному центрі реабілітації воїнів у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району

Травневий суботній ранок. До Будинку культури села Коржі сходяться музиканти Зразкового дитячого духового оркестру «Консонанс». Сьогодні, 20 травня 2017 року, відповідальний концерт у Державному центрі реабілітації воїнів у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району, куди вже не вперше виїжджає оркестр.

Всі схвильовані і не тому, що не знають свій репертуар, а тому, що їх  будуть слухати ветерани воєн різних часів: Другої Світової, Афганської, воїни АТО.

Ми, родом з козацького села, заснованого козаком Коржем. Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення, козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та традицій нашої вітчизни і залишається ним на сьогодні. 

ВконцертнійпрограмізвучаливіршіЧленаСпілкиписьменниківУкраїни, коржівськоїпоетесиГанниДудки: «ДумапромаленькуБатьківщину», «Духовийоркестр», «Баграм» - віршприсвяченийнашомуземляку, справжньомугерою– афганцю, воїнуАТО, легендарномуБаграмукомандирудругоїштурмовоїротибатальону«Айдар» МиколіСеменяціувиконанніведучихЛапиТ. таСімоноваМ., учасниківстудії« Надія» таучасниківоркестру«Консонанс» КрамаренкоАльбінитаДерикітАнгеліни.

У виконанні духового оркестру  Консонанс» (художній керівник і диригент – Стомаченко Віктор Олексійович ) звучала музика чудових композиторів: О. Морозова – «Вільна Україна», М. Блантера – «В городском саду», «В лесу прифроновом», «Катюша», Е. Ханка – «Ви шумите берези», Є. Петербурзький – «Синий платочек», П. Майборода – «Київський вальс», І. Шамо – «Києве мій» та інші. Не залишилися непоміченими сольні виступи музикантів Андрія Ломова із твором Едуарда Артем’єва з кінофільму «Свій серед чужих, чужий серед своїх» та Свірського Владислава (викладач А. Ломов) «Вечная любов» Шарля Азнавура.

Ветерани не стримували сліз, бо це мелодії їх молодості, під мелодії маршів вони захищали нашу Україну і зустрічали щасливу мить Перемоги.

Концерт закінчився та ветерани не хотіли так скоро відпускати молодих оркестрантів. Після концерту було фото (фоторепортаж Симоненко Оксани) на згадку, а добрі слова вдячності від глядачів ще довго гріли наші серця…

 

Зав.бібліотекою філіалом №12 села Коржі Лапа Тетяна

В Баришівському районі відбулися заходи з ушанування 80-их роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років

19 травня 2017 року у Баришівській центральній районній бібліотеці для дорослих пройшов відеоперегляд документального фільму, присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій «У жорнах політичних репресій».

20 травня 2017 року у бібліотеках сіл Веселинівка і Гостролуччя пройшло обговорення книги «Реабілітовані історією».

З 21 травня по 22 травня 2017 року у клубних закладах культури району пройшли заходи, приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій (мітинги, покладання квітів, хвилини мовчання та вечори пам’яті), обмежено проведення розважальних заходів, приспущено Державні Прапори України.

22 травня 2017 року у Баришівській районній дитячій бібліотеці відбувся перегляд літератури, присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій «Реабілітовані історією».

23 травня 2017 року у Баришівській центральній районній бібліотеці для дорослих оформлена тематична книжкова виставка «Політичні репресії 1937-1938 р.р.».

 

Відділ культури райдержадміністрації

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл (Відео)

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності до якої найбільш розташована людина.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до Баришівського районного центру зайнятості за телефоном    04576  5-24-82

ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ – ЗОНА ПІДВИЩЕННОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Залізниця – це зона підвищеної небезпеки,де головним травмуючим фактором був і залишається наїзд рухомого складу, висока напруга в контактному проводі. Це все свідчить про те, що знаходження дітей в зоні залізниці може бути смертельно небезпечно.

Однак, незважаючи на існуючі правила, деякі діти самостійно знаходяться  на залізничних коліях, чіпляються за автощепки і підніжки вагонів. Пустощі не залишаються безкарні, діти отримують травми різної важкості, і як правило залишаються інвалідами. Все це можливе , тому що дітям не пояснюють, що ігри на залізничних коліях приводять до трагедії і сьогодні цей недолік ми усі разом спробуємо усунути.

При відсутності контролю зі сторони батьків діти безпечно знаходяться  на коліях, катаються на підніжках вагонів, шукають забав, при цьому дуже часто розмовляючи по телефону чи слухаючи музику в навушниках, і як наслідок, не спроможні своєчасно помітити чи почути про наближення небезпеки.

Кожен громадянин, у тому числі і школяр, який потрапив на залізницю  повинен пам’ятати про особисту безпеку, пам’ятаючи про основні правила знаходження на залізничному транспорті.

У зв'язку з цим у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувся виховний захід  «Залізниця – зона підвищеної небезпеки» для учнів 5-8 класів.  Ведучі ознайомили присутніх з тим,  що для убезпечення громадян на об’єктах Укрзалізниці діють «Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України». З ними можна ознайомитись на залізничних вокзалах, станціях, у вагонах пасажирських та приміських поїздів. Також розповіли про основніпричини травматичних випадків, про організаційні та технічні заходи, правила безпеки пішоходів та пасажирів, про електротравми на залізниці.

Учні переглянули відеоролики «Правила поводження дітей на залізній дорозі», «Безпека на залізниці», «Ураження електричним струмом», «Правила безпеки на залізничному транспорті»,  «Укрзалізниця попереджає».

Отже, учні  ознайомилися з головними небезпеки, які є біля залізниці. Дуже важливо щоб все те, що вони сьогодні почули і побачили не тільки виконували самі, а і розповіли друзям та знайомим. Тоді навкруги усі будуть живі та здорові, будуть радувати батьків та рідних.

 

Ковальська Н. І., заступник директора з навчально – виховної роботи Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Проведення II (районного) туру Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт- 2017»

17.05.2017 року на базі СК «Прогрес» смт Баришівка відбувся районний тур Вссеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України   «Козацький гарт- 2017».

Головними завданнями Фестивалю є:

- підвищення рівня фізичної підготовленості та збільшення рухової активності школярів;

- формування стійких мотивацій до самостійних занять фізичною культурою і спортом;

- відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.

Під час урочистого відкриття цього  спортивного заходу начальник управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА Володимир Вікторович Коцюрбій у своїй вітальній промові зазначив, що із давніх-давен козакам були притаманні гідність, прагнення незалежності, волелюбність і весела вдача. Недарма в перекладі з тюрської «Козак» означає «вільна людина».

Ми роду козацького діти,

Землі української цвіт!

У змаганнях прийняли участь учні з 11 загальноосвітніх закладів району.

Відповідно до програми фізкультурно-патріотичного фестивалю відбулися змагання: з «Човникового бігу», стрибків у довжину з місця, стрибків на скакалці, перетягування канату, естафета, конкурс знавців історії України її спортивних досягнень та олімпійського руху , презентація навчального закладу.Наші козаки та козачки довели, що є нащадками славного козацького роду, що в жилах тече кров сміливих, відважних і розумних людей – вільних козаків, в змаганнях проявили силу, вправність і кмітливість.

 Перше загальнокомандне місце виборола збірна команда Перемозького НВК, друге місце дісталося збірній команді Лукашівського НВК, третє місце залишила за собою збірна команда Недрянського НВК.

Тож, побажаємо  команді Перемозького НВК вдалого старту, від малих районних нагород до Всеукраїнських висот!

Переможці і призери були нагороджені грамотами управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

Головний спеціаліст відділу освіти    управління освіти, молоді та спорту О.Л.Нитченко

Проведення профорієнтаційного заходу «Урок реального життя» у Селищанському НВК

У житті кожного випускника школи є відповідальний момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу за покликанням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір майбутньої професії, залежить особиста задоволеність професійною діяльністю і суспільна цінність людини. Найбільший вплив на вибір професії дітьми, звичайно, мають батьки. Але і спеціалісти служби зайнятості також намагаються допомогти школярам знайти себе і правильно визначитися з майбутньою професією. Кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно випускник обере свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві він буде займати.

Тому 16.05.17р. в Селищанському НВК було проведено профорієнтаційний захід «Урок реального життя». Учням надана детальна інформація щодо економічної ситуації в районі, сучасних вимог роботодавців до працівників, актуальності професій та спеціальностей. Адже важливо, щоб через кілька років випускник, отримавши професію, не залишився на вулиці чи став на облік в центр зайнятості як безробітний. Учасники заходу отримали інформацію про послуги, які надає служба зайнятості випускникам шкіл та молоді, можливість пройти в центрі зайнятості профдіагностичне тестове обстеження, за допомогою якого можна визначити схильність особи до певного типу професій згідно особистих здібностей, знань, умінь та навичок. Кожному школяру роздали профорієнтаційні анкети з тестом «ДДО» (диференційно-діагностичний опитувальник) та пояснили як ним користуватись для визначення свого ступеня нахилу до певного типу професій.

Зустріч з учнями мала взаємовигідний результат, бо вчасна допомога молоді у професійному самовизначенні сьогодні допоможе уникнути багатьох негараздів у майбутньому.

 

Директор-голова комісіїз припинення юридичної  В.В. Балан

Під стягом Євросоюзу

«Європа- це континент різних культур,

релігійних та правових традицій,

але, водночас, спільних цінностей.

Ці цінності сприймає, а відтак

і захищає Європейський Союз.

Він заохочує співробітництво між

європейськими кордонами,

сприяє єдності при збереженні розмаїття».

Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

На всі ці аспекти звернула увагу Л.І.Германчук, провідний бібліотекар Баришівської районної бібліотеки для дітей під час проведення єврохвилинки «Чи знаєш ти Європу?», яка була проведена 15 травня 2017 року в читальному залі бібліотеки. Захід було проведено з учнями 8-В класу Баришівської ЗОШ ім. М.Зерова, класний керівник Л.М.Мареніченко.

Захід проводився з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів; формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності учнів.

Розпочалась зустріч з прослуховування  гімну  Євросоюзу «Ода радості» з 9-ої симфонії Л. Бетховена. А ще в своїй розповіді Лариса Іванівна звернула увагу присутніх і на мистецький простір Європи. Зокрема цікава інформація була про те, що найвідоміший і найбільш відвідуваний музей у світі – «Лувр», який знаходиться в Парижі, про Галерею Уффіці в Флоренції, яка приймає понад мільйон відвідувачів на рік, її найзнаменитіший експонати – картину «Народження Венери» Бочеллі та інше.

Пізнавальні і цікаві для дітей були відеоролики; «Столиці країн Європи», «Найбільші міста Європи», «10 фактів про Європу». Закінчилась зустріч вікториною «Що ми знаємо про Європу?» та книжковою презентацією «У книжок немає кордонів».

 

О.Биба,  зав. районною бібліотекою для дітей

Безпека на дорозі – це життя!

Щодня, виходячи з дому, ми крокуємо вулицями, переходимо їх, користуємось громадським транспортом, тобто стаємо учасниками дорожнього руху як пішохід чи пасажир. Нерідко винуватцями дорожніх пригод є діти, які граються на проїзній частині, переходять вулицю у невстановлених місцях.

Щоб запобігти нещасним випадкам, вчителі початкових  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 12 травня 2017 року провели захід «Безпека на дорозі» та закріпили, що правила дорожнього руху треба не тільки знати, а й завжди дотримуватися їх.

 

Нестеренко Н. І., класовод 2 класу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Пройшла війна стежками долі

9 травня в с .Селичівка відзначали 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Не стало на заваді, навіть, похмуре небо і дощ, адже масовий захід планували проводити біля меморіалу Слави. Година – пошана пройшла в приміщенні сільського клубу.  Ведучою масового заходу була сільський бібліотекар Глушко Н.В. Всіх присутніх привітали з Днем Перемоги  голова сільської ради Кубрак Н.П. і директор Селичівського НВК Юречко В.А. Вони побажали всім нам Миру, і зауважили, що ми повинні завжди пам'ятати подвиг наших дідів, прадідів, адже заради Миру  багато з них віддали найцінніше-життя.

Полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання. До меморіалу Слави учні Селичівського НВК та учасники АТО поклали вінки та квіти. Учасники літературно-драматичного колективу «Усмішка» читали вірші про страшну війну 1939-1945 років і вірш, присвячений нашим теперішнім захисникам, які воюють на сході України. Ансамбль «Журавка»  також виконував пісні про війну, про матерів, які не дочекалися своїх синів, про обеліски, які ми повинні шанувати і віддавати дань пам'яті полеглим. Учні молодших класів Селичівського НВК розповідали віршики про День Перемоги і закликали в них про Мир на нашій Україні. На закінчення години-пошани всі її учасники заспівали пісню «Ми за мир», адже на сьогоднішній день – це найзаповітніше бажання кожного українця.

«Сюрприз для мами»

В Баришівському районному центрі соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та сім»ї Баришівської РДА 12.05.2017 року відбувся майстер – клас «Сюрприз для мами» присвячений до Дня матері. Захід проводився з метою виявлення своїх здібностей,  організації змістовного дозвілля та підготовки подарунків для мам. Для участі в  майстер - класі були запрошені діти з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, діти учасників АТО та  діти з багатодітних сімей.

 Традиційно на початку з дітьми було проведено психологічні вправи на знайомство, під час яких діти навчалися працювати в команді. Після чого всі учасники виготовляли з кольорового паперу та цукерок сюрприз для своїх мам, а саме весняну квітку «Тюльпан», який подарують своїм мамам 14.05. на День матері. 

Після завершення заходу в затишній атмосфері під час чаювання з солодощами діти висловлювали свої бажання та враження від даного заходу.  Всі діти отримали задоволення та хороший настрій.

До нової зустрічі….

 

О.С. Волошин – психолог Баришівського РЦССДМ

Без віз

Переглянути відеоматеріал ви зможете за цим посиланням

Без віз

 

 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОДА

Святкові заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги на нацизмом у Другій світовій війні «Травень – місяць пам'яті»

« Груша цвіте! Їй, напевно, сто років від роду,

Ловить вогонь у долоні її пелюстки.

Груша стоїть, наче свідок трагедій народів,

Мабуть, тому у плодів її присмак терпкий...»

(Ганна Дудка)

«Україна починається з тебе», - говорив В. Чорновіл. Так для кожного коржівчанина, його Україна — це село Коржі, село козацького роду та не вмирущої слави і пам'яті за своїх земляків, батьків, дідів, тих, що загинули в роки Другої світової війни, воюючи з нацистською Німеччиною і, що воюють тепер з російськими нацистами.

Вже в котре, у вечірню годину 8 травня, коржівчани збираються на ценральній площі села — площі Незалежності , зі свічками, лампадками , квітами і колоною йдуть до пам'ятника Слави, щоб згадати тих, хто віддав своє життя за наше ясне сонце, за безхмарне синє небо та спокійне майбутнє. На Марш Реквієм йдуть сім'ями і не лише мешканці села, а і ті, хто вперше приїхав на гостину до рідних, і ті, хто приїздить в село на вихідні та літній період на свої дачні помешкання.

Запалено «вічний вогонь». Під звуки мелодії лунають вірші у виконанні культпрацівників та аматорів сцени Будинку культури села Коржі: Сімонова А., Сімонова М., Бикова А., Кевуша Р., Лапи Т., Галатенко Л. Директор Будинку культури Симоненко Оксана робить фото- та відеорепортаж на згадку нашим дітям, тому, що вже немає з нами тих сивочолих ветеранів, які змогли б розповісти їм про ті нелегкі часи. Залишилися лише сторінки газет та їх розповіді, записані вчителями та бібліотекарями, підтверджені документами, які до цього часу зберігаються в краєзнавчому музеї села та  бібліотеці.

 З добрим словом в пам'ять нашим ветеранам виступив голова сільської ради Науменко В. І. Отець Миколай провів молебінь за загиблими та померлими після війни ветеранами.Слід зазначити, що для України це відносно нове свято. Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь усіх жертв Другої світової війни лише в 2015 року. Вшанування загиблих розпочинається 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжується традиційно 9 травня. Символом пам'яті про події тих часів є червоний мак.
9 травня, прохолодний дощовий ранок та до меморіалу Слави йде колона коржівчан, серед них : голова сільської ради Науменко В.І., члени виконкому та депутати сільської ради, діти дитячого садочку «Ялинка» на чолі з директором Вовк Р. М., вчителі та учні Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з директором школи Кудюкіною Ю. В. та громадськість села. Як завжди біля памятника Слави грає зразковий дитячий духовий оркестр «Консонанс» (керівник Стомаченко В. О.) і змінюється варта почесного караулу (учні Коржівської школи, вчитель Євтушенко М.В.). Ведучі відкривають мітинг, оркестр грає гімн і знову лунають списки загиблих воїнів. Першими згадуємо Героя Радянського Союзу — Бійму Івана Спиридоновича, та кавалера трьох орденів Слави Лисак Володимира Мусійовича, а далі прізвища, прізвища, прізвища...

Стільчики для ветеранівпусті, залишилася тільки пам’ять. Виступи зі словами вдячності за сьогодення, від сільського голови - Науменка В.І.,члена виконкому Власого І. О., директорів сільських закладів: ДНЗ «Ялинка» - Вовк Р. М., директора Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів — Кудюкіної Ю. В., директора БК — Симоненко О.О., перекликалися зі словами ведучих Козаченко С. і Кевуша Р., аматорів сцени : Бикова А., Батори М., дуету вокалістів Лубської М. та Мамій К., ансамблю « Коржівчанка» та молодшої групи ансамблю, виступів дітей дитячого садочку « Ялинка». Вічний вогонь, свічки, квіти та пам'ять і « Степом, степом...» – залишаться з нами навічно.

Мітинг завершено та не завершено святкування Дня Перемоги. Традиційний куліш, приготовлений кухарями ДНЗ « Ялинка» та Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в пам'ять ветеранів війни для всієї громади села, спортивні змагання по футболу, волейболу і дитячі ігри на дитячих майданчиках.

«... Груша цвіте, як тоді, у весну повоєнну.

Пам'ять не знає ніяких кордонів і меж.

Схилені всі перед вами сьогодні знамена,

Й ми перед вами схиляємо голову теж »

( Ганна Дудка)

 

Зав.бібліотекою філією №12 с . Коржі Лапа Т.І.

Відзначали 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у с. Пилипче «Спасибі вам за мирне небо!»

9 травня 2017 року в селі Пилипче, незважаючи на мряку, біля пам’ятника загиблим у роки Другої світової війни проводилася служба за упокій загиблих воїнів, які загинули, захищаючі рідну землю, воїнів інтернаціональної війни та в зоні АТО. Службу проводив настоятель храму великомучениці Ірини.

Після завершення молитви всі учасники частини перейшли у приміщення НВК для продовження заходу. Далі захід продовжили ведучі, які надали слово сільському голові Мірошніченку А.В. для відкриття мітингу. Після наспівування державного Гімну слово для привітання надали  директору школи Нянченко Зіні Петрівні, яка привітала всіх присутніх зі святом Перемоги, закликала не тільки учнів школи, а й жителів села не забувати історію своєї країни та свого роду і пишатися ними.

Далі Зіна Петрівна надала слово для привітання сільському голові Мірошніченку Анатолію Васильовичу, який в свою чергу привітав усіх присутніх з Днем Перемоги, побажав мирного неба над головами та міцного здоров’я.

Свято продовжилося зачитуванням віршів, виконанням пісень про ветеранів, загиблих воїнів та перемогу. На святі учні школи дарували квіти присутнім дітям війни, оголошувалася хвилина мовчання та відбулося урочисте покладання вінка учнями школи до пам’ятника Другої світової війни.

Сценарій готувала директор школи Нянченко З.П., пісні з учнями готувала Дика Л.А., солістів будинку культури та озвучення підсилювальною апаратурою провів директор БК Козаченко Ю.В.

 

Директор БК с. Пилипче, Козаченко Ю.В.

Мітинг, приурочений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дню пам’яті і примирення «Дякуємо вам за мир!» пройшов у Пилипчанському будинку культури

7 травня 2017 року в приміщенні Пилипчанського будинку культури відбувся концерт, присвячений Дню солідарності, 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дню пам’яті і примиреннята Дню Матері за участю учасників художньої самодіяльності ансамблю «Мереживо» із села Войтове Згурівського району. Ансамбль «Мереживо» створений 4 роки тому небайдужими жителями села (керівник - завідуючий клубом села Войтове Білокриницька Світлана Вікторівна).

Ведучі привітали всіх присутніх з наближенням святкових днів, побажали всього найкращого і мирного неба. Виконувалися українські народні пісні про маму, пісні про загиблих воїнів, зачитувалися гуморески, ставилася сценка.

Відшкодування на паливо мастильні матеріали витрачені на дорогу взяло на себе СТОВ «Пилипчанське».

 

Директор БК с. Пилипче, Козаченко Ю.В.

Робоча зустріч з керівниками господарств району

11 травня 2017 року у малій залі райдержадміністрації відбулася робоча зустріч виконуючого обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М.Гордієнка з керівниками господарств району, за участю начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Г.П. Василяки.

Під час зустрічі обговорені питання приведення у відповідність до законодавства договорів оренди незадіяних паїв, питання щодо ходу посівної кампанії та інше.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

У Баришівці відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапору України та Прапору Європейського Союзу

11 травня 2017 року біля адмінбудівлі відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи.

У заході взяли участь виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М. Гордієнко, представники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники організацій та установ району, військовослужбовці, учнівська молодь, мешканці селища, представники ЗМІ.

Розпочали урочистості з підняття Державного Прапора України, право підняти який було надано учениці 10 класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, переможець ІІІ обласного та учасниці ІV  Всеукраїнського етапів  учнівських олімпіад з географії, постійний призер ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки та російської мови Ларіоновій Євгенії та учню 10 класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, переможець  районного  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії Захарчуку Євгенію.

Після чого під Гімн Європи було урочисто піднято і Прапор Європи, право підняти який було надано учню 10 класу Баришівського навчально – виховного комплексу «гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», переможець  Чемпіонату Європи 2017 з таеквондо, який проходив в Англії (м. Ліверпуль) вікова категорія «Юніори»(І місце, золота медаль), депутат районної ради учнівського самоврядування «Альянс» Бородавці Віталію та учениці 11 класу Баришівського навчально – виховного комплексу «гімназія - загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів», постійний призер ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та англійської мови Горовській Катерині.

З вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М.Гордієнко з побажаннями всім присутнім чистого неба над головою, спокійного й радісного життя, добра, миру, злагоди.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Фото О.Надоленка