Гуманітарна сфера

Онлайн-опитуваня

Шановні колеги!


Київський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на виконання листа Мінсоцполітики  від 04.08.2017 № 74/0/71-17/42 «Про онлайн-опитування підлітків та молоді віком 13-24» звертається до Вас з проханням розмістити посилання на дослідження https://goo.gl/zAUFw5 на сайті Вашого центру, яке буде знаходитися на сторінці до кінця жовтня 2017 року, та сприятиме залученню підлітків та молоді до проходження опитування.
Опитування проводиться громадською організацією «Український інститут соціальних досліджень імені О.Яременка» щодо «Думки, оцінки та уподобання підлітків щодо тестування на ВІЛ та консультування (КІТ)» (за методологією Всесвітньої організації охорони здоров’я).
Контактна особа УІСД ім. О. Яременка Нагорна Катерина, координатор дослідження, тел. (044) 501-50-75, (050)747-55-62, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..В.о. директора центру   Л.М.Хотієва

Інформація про проведення ремонтних робіт в Морозівському НВК ім.Д.Поповича

Триває підготовка до нового навчального року в Морозівському НВК. Багато роботи вже зроблено: косметичний ремонт в 16 навчальних кабінетах, на харчоблоці, господарських будівлях, пофарбовані стіни та підлога в спортивній залі, майстернях, гардеробі, оформлено ще один кабінет інформатики, сцену, фойє, спортивні майданчики. В даний час завершується робота по заміні металопластикових вікон в 4 навчальних кабінетах.
Навчальний заклад з нетерпінням чекає на своїх учнів!

 
Директор НВК   В.М.Чихман

Школа, сім´я, громадськість – запорука успішного розвитку

Підготовка навчального закладу до нового навчального року – надзвичайно клопітка, але, разом з тим, приємна справа. Адже ми вкотре переконуємося, скільки навколо благородних, щедрих, відповідальних і доброзичливих людей, які прикладають максимум зусиль, аби наша школа щороку красивішала, поповнювалася новими сучасними меблями, зберігала та примножувала свої добрі традиції.
     Сьогодні хочеться сказати слова вдячності всьому колективу Селищанського НВК, батькам наших учнів, голові батьківської ради  НВК Беренді М.В., голові піклувальної ради НВК Цвілій Т.О., в.о.сільського голови Прядці О.М., виконавчому директору ТОВ «АГРО – С» Воскобойніку О.А.,  Баришівській районній раді. Саме завдяки їх  матеріальній, моральній і фізичній  підтримці  нам вдалося зробити багато добрих справ:
-    Закупити та встановити систему відеонагляду  на території та в приміщенні НВК (25000 гр. – кошти Селищанської сільської ради);
-    замінити 3 вікна на металопластикові в їдальні навчального закладу (14300 гр. – кошти Баришівської районної ради);
-    придбати комплект меблів для кабінету української мови(15920 гр. – ТОВ «АГРО – С» (соціальна угода);
-    зробити капітальний ремонт кабінету психолога (5615 гр. – батьківські кошти);
-    замінити 2 вікна на металопластикові в кабінеті психолога (10000 гр. –ТОВ «АГРО – С» (соціальна угода);
-    замінити 15 ламп денного освітлення в коридорах та фойє І та ІІ поверхів(8986 гр. – батьківські кошти);
-    виконати ремонтні роботи в кабінеті фізики(4530 гр. – батьківські кошти), класній кімнаті 3 класу(2200 гр. – батьківські кошти), закупити жалюзі  на вікна у класній кімнаті ІІ класу(1800 гр. – батьківські кошти);
-    виконати косметичний ремонт у коридорах та приміщеннях загального користування, відремонтувати та пофарбувати спортивний та ігровий майданчики(5385 гр. – батьківські кошти);
-    закупити посуд у їдальню(2400 гр. – спонсорські кошти).
Щиро дякуємо всім за розуміння і підтримку.

 
Директор НВК  Т.М.Дудка

Дітям - якісне оздоровлення!

12 серпня 2017 року 7-родітей – мешканців смт. Баришівки та району, вирушили на оздоровленнядо ДП «Санаторій «Україна» смт. Ворзель, Київської області на І санаторну зміну.

До оздоровлення були залучені діти із багатодітний сімей, діти внутрішньо переміщених осіб та відмінники навчання. Під час оздоровчих змін санаторій забезпечується цілодобовим медичним обслуговуванням. Протягом всієї зміни велика увага приділяється здоров’ю дітей. Для них проводяться медичні огляди, різноманітні медичні процедури, фізична зарядка, а сприятливі кліматичні умови,  насиченість кисню фітонцидами-цілюще впливають на дітей і посилюють лікувальний ефект.

Тому можна із впевненістю сказати, що дітки не тільки повноцінно відпочинуть, але й оздоровляться перед новим навчальним роком!

 

Обштат І.О., соціальний педагог Центру опіки дитини

Інформація про підготовку до нового навчального року у Коржівській ЗОШ I-III ступенів

Триває підготовка школи до нового 2017 - 2018 навчального року. Завдяки співпраці з головою Коржівської сільської ради Науменко В.І., класних керівників та батьківських комітетів класів в школі на даний час проведені такі ремонтні роботи: 
1. На першому поверсі в усіх класах проведено косметичні ремонти. В 1 клас придбано нові парти.

2. Проведено ремонтні роботи і фарбування зони відпочинку для групи продовженого дня .

3. Зроблено капітальний ремонт кабінету математики. Замінено 2 вікна на металопластикові, повністю відремонтовано стелю.

4. Здійснено часткове фарбування стін та плінтусів в коридорах школи, сходів, дверей тощо.

5. Замінено огорожу навколо школи.

Адміністрація школи та педагогічний колектив щиро вдячні батькам учнів за допомогу і підтримку !!!

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти,молоді та спорту  О.Л.Нитченко

Інформація про підготовку до нового навчального року у Паришківському НВК

В період підготовки  до 2017-2018 навчального року працівниками та батьками учнів Паришківського НВК були виконані поточні ремонти класних кімнат, кабінетів, коридорів, бібліотеки, харчоблоку та їдальні, спортивної кімнати, відремонтовані спортивні та ігрові майданчики, санвузли, впорядковані клумби, газони, відремонтовано огорожу. В кімнаті гігієни замінені умивальники та покладено кахель. З метою збереження енергоресурсів замінені лампи розжарювання на енергозберігаючі.

На закупівлю ремонтних матеріалів були використані батьківські кошти у сумі  9200грн. та кошти виділені Баришівською районною радою у сумі 10295грн.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти,молоді та спорту   О.Л.Нитченко

 

Інформація про підготовку до нового навчального року у Садовій ЗОШ I-III ступенів

Літні канікули – то лише для дітей відпочинок, а для освітян -  це період підготовки до нового навчального року.

Наразі завершується підготовка Садової загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  до початку нового навчального року. Вже повністю готові прийняти учнів класні приміщення початкової школи та навчальні кабінети.

Також зроблено косметичний ремонт актової зали, харчоблоку, санвузлів, коридорів та рекреацій. В класній кімнаті 2 класу встановлені сонцезахисні жалюзі.

З метою збереження електричної енергії частково замінено лампи розжарювання на енергозберігаючі.

На проведення ремонтних робіт навчальних кабінетів і класних кімнат витрачено 8350 грн. батьківських коштів.

Вперше за багато років з районного бюджету навчальному закладу виділено 23200 грн. для підготовки школи до нового навчального року. З них 15000 грн. витрачено на заміну фасадної частини паркану (в даний час силами працівників школи та учнів тривають роботи по його встановленню), решта – на придбання будівельних матеріалів та придбання інвентарю для шкільної їдальні.

За рахунок коштів Садівської сільської ради – 16 000 грн. - придбано для шкільної їдальні водонагрівач, бензокосу, а також будуть встановлені вхідні двері в навчальний заклад.

До 1 класу має піти 18 дітей, до 10 класу – 6 учнів, всього в школі буде навчатись – 174 учні.

Навчальний заклад в основному забезпечений педагогічними кадрами.

Розроблений на основі Типових навчальних планів Робочий навчальний план на 2017 – 2018 н. р.

На жаль, протягом багатьох років не вирішується питання ремонту фасадної частини відмосток шкільної будівлі: ці роботи потребують значних фінансових витрат. Потребує заміни шиферна покрівля. З 190 вікон замінено на сучасні енергозберігаючі склопакети лише 32.

Зараз техпрацівники, вчителі та учні завершають ремонтні роботи.

Хід підготовки вселяє впевненість, що з 1 вересня юним садівчанам буде комфортно навчатись у своїй школі.

 

Директор школи Л. Ф. Прокопець

Інформація про підготовку до нового навчального року у Сезенківському НВК

Початок серпня… Закінчується підготовка закладів освіти до початку нового 2017-2018 навчального року. Спільними зусиллями батьків, вчителів, молодшого обслуговуючого персоналу школи, дитячі садки ошатно, радо вітатимуть школярів, маленьких дошкільнят, вихованців ДНЗ.

У Сезенківському НВК теж тривають клопіткі приготування. Виконано поточні ремонти в класах і кабінетах, відремонтовано 100 м² даху, упорядковано краєзнавчу кімнату, замінено 5 вікон. Тривають роботи і на території НВК.

Кошти для проведення робіт були виділені Баришівською РДА та районною радою (34 тис 758 грн та 7 тис 400 грн), Сезенківською сільською радою (15 тис 500 грн), батьками (15 тис).

 

Директор НВК Л.М. Постолюк

Інформація про підготовку Рудницького НВК до 2017 – 2018 навчального року

У Рудницькому НВК практично завершеноремонтні роботи, розпочаті під час літніх шкільних канікул. Повністю відремонтовано кабінет інформатики, бібліотеку, кабінет директора. У спортивному залі проведено косметичний ремонт та забетоновано підлогу підсобного приміщення.Увсіх класних кімнатах та предметних кабінетах навчального закладу проведено ремонт різного ступеня складності. Зокрема, замінено покриття підлоги у 7 класі, пофарбовано парти, вікна у класі ГПД, замінено шпалери у дитсадковій групі НВК.

Варто відзначити роботу батьківського колективу 1 класу, які не лише зробили косметичний ремонт, а й відремонтували підлогу, закріпили на вікнах ролети та частково замінили меблі.

Педколективта працівники закладудоклали усі сили, аби підготувати приміщення та прилеглу територію до початку навчального року.Проведенопоточні ремонтине тільки класів, а й харчоблоку, коридорів.

 Для ремонту  було використано благодійну матеріальну допомогу, яку надало ТОВ «Агро-С» у 2016 році в розмірі 55 500грн та допомогу батьків, які надали матеріали для ремонтних робіт.

Останній етап – впорядкування пришкільної території , майданчиків, саду, розпочато 7 серпня. Учні та вчителі докладають максимум зусиль, щоб новий навчальний рік розпочався у чистому приміщенні з ошатною територією.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА   О.Л.Нитченко

ІНФОРМАЦІЯ дошкільний підрозділ Морозівського НВК про ремонтні роботи 2017 року

У дошкільному підрозділі Морозівського НВК ім.Д.Поповича  тривають активні ремонтні роботи. Напротязі літа в нашому садку до нового навчального року фарбуються  огорожі та спортивні майданчики,на дитячих майданчиках кожної групи будується накриття на пісочники , які будуть функціонувати для діток як лавки.  Також створено дорожній рух  із дорожніми знаками та світлофором. Приміщення харчоблоку та групових приміщень пофарбовані у приємний для дітей колір, значно додають затишку до навчально-ігрової атмосфери дітей. Було замінено два старих вікна на нові пластикові. Та найбільший обсяг роботи тривав по ремонту сходової клітки у коридорі . Ми використовуємо будь які можливості щоб забезпечити дітей усіма необхідними умовами для повноцінного навчання.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА О.Л.Нитченко

Інформація про проведені ремонтні роботи при підготовці Селичівського НВК до нового навчального року

На протязі червня -  серпня  місяців у закладі були проведені ремонтні роботи

для підготовки закладу до нового навчального року.

Батьками учнів був зроблений ремонт класних кімнат. В основному це косметичний ремонт . Для класної  кімнати  для учнів 5 та 7 класу були придбані на вікна жалюзі.

Використано 7 700 грн.

 В коридорі першого  приміщення  було перефарбовано панелі та двері, а в коридорі другого приміщення перефарбовано потолок, стіни , панелі і двері.

У приміщенні їдальні та кухні зроблений лише косметичний ремонт.

У приміщенні медичної сестри слідуючий зроблений ремонт : переклеєні обої, пофарбована підлога.

Використано 6 080 грн.

Батьками дитячого  садка прибрані приміщення садка,  зроблене покриття  над ємністю з піском , перефарбовані  приладдя ігрового майданчика . Закінчується 

ремонт крильця на вході у садок.

Використано  3 000 грн.

Територія закладу обкошена, клумби доглянуті.

 

В. о. директора НВК В.А.Юречко

ІНФОРМАЦІЯ Подільського НВК про ремонтні роботи 2017 року

Ремонтні роботи в Подільському НВК розпочались в червні поточного року.

За період ремонту були відремонтовані:

Шкільна майстерня : побілина стеля, пофарбовані вікна, двері,підлога та стіни, відремонтовано дах над майстернею.

Спортивна зала -зроблено поточний ремонт.

Шкідьна їдальня  та інформативний кабінет набули нового вигляду-переклеєно обої та встановлено нові меблі.

На ІІ поверсі школи створено актову залу.

В класних кімнатах пройшов поточний ремонт та встановлено нові меблі та класні дошки. Особливо постарались учителі та батьки початкової ланки, де переклеїно обої та встановлюється нова стінка.

У дитячому садку пройшов поточний  ремонт  встановлено нові столики та замовлено м'який інвентар для дошкільнят.

 

Головний спеціаліст відділу освіти, управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА  О.Л.Нитченко

ІНФОРМАЦІЯ Ярешківського НВК про ремонтні роботи 2017 року

2017-2018 навчальний рік в Ярешківському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів дитячий садок» Баришівської районної ради Київської області розпочнеться вдало. Управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації, Баришівською районною радою, Ярешківською сільською радою, адміністрацією Ярешківського НВК, проведено велику підготовчу роботу щодо початку нового навчального року. Товариством СТОВ «Ярешківське» виділено 57000гривень для придбання меблів у їдальню, лінолеуму у кабінет української мови та літератури, заміни вікон у кабінет біології та зарубіжної літератури, ФГ «Якименко» 3000 гривень для ремонтних робіт спортзалу та майстерні, Ярешківською сільською радою виділено 20000 гривень для заміни вікон у майстерні та дитячому садочку «Сонечко», зроблені ремонтні роботи в кабінеті біології, майстерні, дитячому садочку, 4 класі, в 3 класі за батьківські кошти встановлено жалюзі на вікна, завершуються ремонтні роботи в їдальні. За кошти управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації  ( 8 800 гривень) постелено лінолеум у фоє ІІ поверху.

Учні Ярещківського НВК та вихованці, батьки, трудовий колектив Ярешківського НВК висловлюють подяку всім, хто прийняв участь у піклуванні про підростаюче покоління села Ярешки.

 

Головний спеціаліст відділу освіти, управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА    О.Л.Нитченко

Триває підготовка школи до нового 2017-2018 навчального року

У Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  з початку червня тривають ремонтні роботи. На кінець липня завершені поточні ремонти у класних кімнатах, спортивному залі, бібліотеці , їдальні та коридорах. Проведені  роботи по благоустрою шкільного подвір'я.

Адміністрація школи дякує за допомогу батькам та учням,  які зробили ремонт в класних кімнатах.

Адміністрація Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро вдячна за підготовку навчального закладу до нового навчального року нашим спонсорам :

  • ТОВ "Агро-С" (Воскобойніку  О.А.);
  • ФГ "Агродар-БФ" (Божку Ф.Ф.);
  • Баришівській  районній  раді;
  • Депутату  Баришівської районної ради Кузьменку Ю.В.;
  • Семенівській сільській раді;
  • нашим односельчанам Лепесі Володимиру, Федю Григорію,  Лупаїні Ігорю;
  • директору школи № 270 Деснянського району м. Києва Коломійцю Петру Петровичу.

 

 

Директор школи Шендрик Олена Миколаївна

Міні – ярмарок вакансій в Баришівському районному центрі зайнятості

Баришівський районний центр зайнятості 02.08.17р. організував та успішно провів захід «Міні - ярмарок вакансій» в якому прийняли участь 49 безробітних. Презентували свої робітничі вакансії представники логістичних центрів «Велика кишеня» та «FMlogistic». Усім учасникам заходу роботодавці надали інформаційну друковану продукцію щодо контактного зв’язку та інформували про умови праці та вимоги до претендентів на вільні  та новостворені  робочі місця. В основному є потреба роботодавця у комплектуванні робітничих професій, а саме: вантажників, комплектовщиків товарів, водіїв навантажувача, прибиральників, контролерів та інших працівників складу. Директором центру зайнятості Баланом В.В. акцентована увага на співпрацю з роботодавцями, що  є запорукою  вирішення головного завдання служби зайнятості – сприяння працевлаштуванню незайнятих громадян та  запропоновано безробітним відвідати даних роботодавців за місцем здійснення діяльності у селах Дударків та Мартусівка Бориспільського району. Адже поїздка є безкоштовною – транспортом підприємств, що курсують із смт. Баришівки. Можливо екскурсія та ознайомлення із запропонованою роботою на робочому місці принесуть позитивний результат – працевлаштування.

 

заступник директора Баришівського РЦЗ Карпенко Л.В.

Робочі зустрічі

Робочі зустрічі керівництво Баришівської райдержадміністрації спільно з представниками правоохоронних органів проводитиме в приміщеннях селищної та сільських рад із 09.00 до 12.00.

 

Баришівська районна державна адміністрація

Щоб була єдина наша Батьківщина

До 25-ої річниці проголошення Незалежності України працівники територіальних органів Державної казначейської служби України вишили карту нашої Батьківщини. Перший орнамент на полотно нанесли фахівці ДКС міста Торецька Донецької області й за ініціативи голови ДКСУ Тетяни Ярославівни Слюз патріотичну акцію продовжили казначеї Донбасу. Наносили на карту «Вишивана моя Україна» узор, поширений серед місцевих майстринь, у кольоровій гамі протягом двох місяців у кожній області.

Рукотворна мапа із позначенням державних кордонів Вітчизни об’єднала казначеїв усієї країни й стала їхнім символічним національним оберегом. Працівники Служби – військовослужбовці під керівництвом Т.Я.Слюз підкорили з картою найвищу вершину Карпат – Говерлу. Її підняли й на горі Монблан (найвищий шпиль Західної Європи). Полотно передали навіть вітчизняним дослідникам станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Цей витвір колективного мистецтва після повернення з Південного полюсу «подорожує» Україною. Днями казначейський оберіг презентували на Баришівщині. Першими карту-вишиванку оцінили представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району після апаратної наради в адмінбудинку. Члени колективу управління Державної казначейської служби в Баришівському районі серед розмаїття орнаментів різних куточків України на карті відмітили, що кольоровими нитками вплетені традиції й нашого краю. Начальник Управління Ігор Юрійович Іващенко описав підлеглим усю історію полотна, а опісля представив його виконавчому апарату Баришівської селищної ради, працівникам районного військового комісаріату, педагогам та вихованцям дошкільного навчального закладу «Золотий ключик», колективу та дітям у КЗ КОР «Київський обласний дитячий санаторій «Поляна». Останні, до речі, після презентації карти в унісон події заспівали Державний Гімн.

Із теплотою та патріотичним піднесенням усі зустрічали вишиту Україну, неповторну й чарівну, а головне – цілісну. І мимоволі згадуються слова пісні Анатолія Матвійчука: «Нитки, неначе мрії кольорові, вплелися в долі біле полотно...» Витвір майстринь казначейської служби несе в собі добро й надію, вселяє гордість та віру в наше мирне й щасливе майбутнє.

 

Баришівський вісник

Фото О.Надоленка

У Баришівському відділі Бориспільської місцевої прокуратури новий начальник

Наказом керівника Бориспільської місцевої прокуратури 26 липня 2017 року призначено на посаду начальника Баришівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури Степаненко Ірину Сергіївну.

Ірина Сергіївна закінчила з відзнакою Національний університет «Юридична академія імені Ярослава Мудрого».

До призначення на посаду начальника Баришівського відділу працювала у Переяслав-Хмельницькій міжрайонній прокуратурі Київської області та Переяслав-Хмельницькому відділу Бориспільської місцевої прокуратури.

Заступник керівника Бориспільської місцевої прокуратури Ульмер Микола Миколайович 27 липня 2017 року у приміщенні Баришівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури офіційно представив Степаненко Ірину Сергіївну колективу Баришівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури та керівникам органів влади та місцевого самоврядування Баришівського району та м. Березань.

 

Баришівський відділ місцевої прокуратури

Поетичний альбом «Зрослась небезпека з відважним життям»

О, очі мої гарячі,

Уста мої сірі,спраглі,

Щоб бачити тільки Сонце,

Щоб тільки кричати правду.

О.Ольжич «Пророк»

26 липня 2017 року в читальній залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих проведено поетичний альбом «Зрослась небезпека з відважним життям», присвячений 110-річчю від дня народження Олега Ольжича.

Олег Ольжич - син поета та письменника Олександра Олеся (Кандиби).Змалку відрізнявся особливими здібностями: чудово малював, грав на піаніно та скрипці. У три роки навчився читати, у п’ять – написав невеличку п’єсу на три дії і сам її проілюстрував. В 15 років Олег з мамою переїздять до Чехословаччини, де знайшли притулок чимало втікачів з розтерзаної України.У неповні 23 роки  Олег захистив докторську дисертацію в Карловому університеті у Празі.  Перш ніж стати поетом, мав славу відомого археолога. Розробив періодизацію трипільських пам’яток Дністровського регіону, актуальну й донині. Самостійно вивчив кілька європейських мов, працював у музеях багатьох європейських країн. Читав лекції у Гарвардському університеті, отримав запрошення на роботу в Римі. Саме там познайомився з Євгеном Коновальцем. Для Ольжича ця зустріч змінила все подальше життя. Як член ОУН, у 1938-му брав участь у проголошенні Карпатської України, а після її розгрому вів партизанську боротьбу в Карпатах із угорськими окупантами. Потрапив у полон, деякий час перебував у концентраційному таборі, звідки дивом врятувався завдяки клопотанню угорських вчених. В жовтні 1941-го виступив одним із організаторів Української Національної Ради в Києві, маючи на меті відновлення української державності. Посилення репресій з боку гітлерівців змусили його переїхати до Львова. Гестапо заарештувало Олега Ольжича 25 травня 1944-го на квартирі у Львові. Його відправили у концтабір Заксенгаузен і жорстоко катували протягом двох тижнів. Однак він відмовився від будь-якої співпраці з німцями: «Українські землі є життєвим простором для українського народу. Тому будь-якого окупанта били і будемо бити!». Помер у ніч на 10 червня від тортур на черговому допиті.

Читачі познайомилися з книгою О.Ольжича «Незнаному воякові». Прозвучали уривки з книги, де зібраний його багатобарвний доробок – вірші,проза,літературознавчі розвідки, листи. Читаючи кожен твір борця за волю України замислюєшся над глибоким змістом, над проблемами, якими переймався Олег Ольжич.

Презентацію книжкової виставки «Олег Ольжич – поет національного героїзму», де представлено книги та статті з періодичних видань, що присвячені життю і творчості видатного письменника, провела завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих Г.О.Шапоренко.

 

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.

 

Пересувна філателістична виставка «Останнім шляхом Кобзаря» в Баришівці

У рамках відзначення 85-річчя Київської області 19 липня в  читальному залі  Баришівської районної бібліотеки для дорослих відбулося чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина», на  якому   презентовано унікальну  пересувну філателістичну виставку «Останнім шляхом Кобзаря», яка включає в себе дві окремі експозиції: «Останнім шляхом Кобзаря» та «Україна - козацька держава».

Відкрила  презентацію  керівник апарату Баришівської районної державної адміністрацій   Тетяна Олексіївна  Брилюк, яка в своєму виступі висловила вдячність за те, що саме в Баришівці відбувається така знаменна подія і  наше містечко відвідав член Черкаського земляцтва «Шевченків край» у м. Києві, голова ревізійної комісії асоціації філателістів України Олександр Володимирович Канівець зі своєю виставкою. 

Відомий   філателіст  розповів історію створення виставки.Експозицію «Останнім шляхом Кобзаря»створено в 2011 році за результатами Міжнародного історичного  поштового походу-реквієму, приуроченому 150-й річниці перепоховання Великого Кобзаря.  Під час походу Олександр Володимирович подолав тисячі кілометрів та відвідав більше70населених пунктів, з яких день у день, годину в годину здійснював поштові відправлення, щоб хронологічно відтворити останній шлях Великого Кобзаря, генія та пророка українського народу Тараса Шевченка з Санкт-Петербурга до Канева.Особливо ціннимиекспонатами виставки є   посмертна  маскаТ. Г. Шевченка та  плакат-буклет маршруту перепоховання  Кобзаря.

Експозицію «Україна - козацька держава» було створено за результатами історичної  всеукраїнської  поштової естафети, присвяченої 525-ї річниці козацтва на Українських землях.

Директор музею Т. Г. Шевченка Д. П. Лобунець  висловила пропозицію  про створення відеофільму про пересувну філателістичну виставку «Останнім шляхом Кобзаря».

Слова подяки за створення виставки О. В. Канівцю висловила начальник відділу культури Баришівської райдержадміністрації  Людмила Миколаївна Бабич.

Захоплення виставкою та зустріччю з цікавою людиною  висловили провідний спеціаліст відділу культури Людмила Яківна  Новицька  і художниця-аматор з села Власівка Заїра Гугушаївна Коваленко.

Приємну атмосферу та можливість  присутнім поспілкуватись створювала ведуча презентації ─ директор Баришівської ЦБС Галина Василівна Пацаловська.

 Учасники презентації відвідали музей Т.Г. Шевченка.   Цікаву і змістовну екскурсією про перебування Тараса Григоровича в Баришівці   провела Дарія Павлівна Лобунець. Олександр Володимирович Канівець подарував музею оригінал непогашеної марки з портретом Т.Г.Шевченка, аналог якої, погашеної у 2007 році, знаходиться у музеї.

Вшанували пам’ять Т.Г.Шевченка покладанням квітів до пам’ятника Кобзарю.

Завершилася презентація  поштовими відправленнями конвертів з зображенням пам’ятника Т.Г.Шевченка в Баришівці та України козацької, адже Баришівка давнє козацьке містечко.

 

Завідуюча методично-бібліографічним відділом Лавріненко Н.І.