Гуманітарна сфера

Участь у дводенному тренінгу "Послуга сімейного патронату:пошук та первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі"

За організації Київськогообласногоцентру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та МБО Партнерство "Кожній дитині" 17 та 18 жовтня 2017 року у приміщенні ЦПР «Мрія» смт Баришівка відбувся дводенний тренінг на тему: "Послуга сімейного патронату:пошук та первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі", в якому взяла участь Безпалюк Т.С. – директор Баришівського районного Центру опіки дитини.

В заході приймали участь більше 20-ти осіб: представники ЦСССДМ, служб у справах дітей та сім'ї, представники освіти, культури, депутат селищної ради, громадські організації Баришівського, Яготинського, Переяслав-Хмельницького району Броварського, Бориспільського, Згурівського районів, м. Березань та м. Переяслав-Хмельницький.

Присутні ознайомилися з послугою патронату, мали нагоду визначити критерії та ознаки на які спеціалістам слід звернути увагу в ході роботи з кандидатами, етапи проведення первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі, дізналися про завдання та мету інформаційно-просвітницької роботи та які комунікаційні інструменти можна використовувати для пошуку кадидатів у патронатні вихователі.

Навчання відбувалося у формі творчої гри, що не давало нудьгувати, але разом з цим отримувати необхідні знання.

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Про проведення заходу

Вибір майбутнього напрямку діяльності одне із непростих завдань, що постає перед багатьма випускниками та абітурієнтами. Старшокурсників турбує обрання майбутнього фаху, навчального закладу, оцінка власних можливостей та здібностей.

Яку професію обрати старшокласникам зазвичай радять батьки, друзі, вчителі. Часто такі поради є суб’єктивними. Щоб не помилитися із цим нелегким завданням, нині існує чимало профорієнтаційних заходів, які допомагають випускнику визначитися з майбутньою професією, зважаючи в першу чергу на його розумові здібності та таланти.

Тому 17 жовтня 2017 року фахівці Баришівського районного центру зайнятості  спільно із Управлінням освіти, молоді та спорту при Баришівській РДА    колективами загальноосвітніх шкіл провели масовий профорієнтаційний захід – «Ярмарок професій»  для випускників загальноосвітніх шкіл району, в якому взяли участь  12 навчальних закладів м. Києва та області, а саме :

1.     Європейський університет;

2.     Національний університет харчових технологій;

3.     Чорнобильський медичний коледж;

4.     Київський індустріальний коледж КНУБА;

5.     Міжрегіональна академія управління персоналом;

6.     Національний університет біоресурсів і природокористування України;

7.     Березанський професійний аграрний ліцей;

8.     Київський коледж міського господарства;

9.     Київський механіко-технологічний коледж;

10.   ДВНЗ «Київський національний економічний університет   ім. В. Гетьмана

11.    Інститут спеціального зв’язку і захисту інформації НТУУ «КПІ» ім.  Сікорського.

12.    Київський коледж легкої промисловості

В заході  взяли участь 130 учнів 9-11 класів Баришівського НВК та Баришівської загально-освітньої школи ім. Зерова.

З вітальним словом до присутніх звернувся  директор центру зайнятості  Балан В.В. Представники навчальних закладів надали інформацію про умови навчання та спеціальності, ознайомили майбутніх абітурієнтів з особливостями підготовки до вступу, стан матеріально-технічної бази, проведення виробничих занять, організації дозвілля також були представлені презентації та фільми про життя та відпочинок студентів.

Сподіваємося, що в результаті проведення таких заходів кожен  учень визначиться з надзвичайно важливим життєвим вибором, обере ту професію,  яка даруватиме радість, натхнення та творчість у повсякденному житті.

 


Директор-голова комісії  з припинення юридичної особи  В.В. Балан

Міжнародний форум «Всебічне формування системи миротвореняя через активізацію розвитку особистості, суспільства і держави»

12 жовтня 2017 року в приміщенні Баришівського районного будинку культури з 09-00 до 18.00 години відбувся Міжнародний форум на тему: «Всебічне формування системи миротворення через активізацію розвитку особистості, суспільства і держави».

У засіданні Форуму взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Т.О. Брилюк, заступник голови районної ради С.І. Богдан, представник управління молодіжної політики патріотичного виховання Київської облдержадміністрації А.П. Рибалко, голова Громадської ради при Державній службі статистики України, голова Всеукраїнської громадської організації «Інтелектуальна Україна» Т.М. Струбчевська, в.о. голови громадської ради при Баришівській райдержадміністрації Ю.В. Лагутін, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації І.Г.Ладан, члени громадської ради при Баришівській райдержадміністрації, представники громадських організацій району та області, представники районних адміністрацій області та міських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники культури, священнослужителі району, почесні громадяни, представники інтелігенції району.

Метою даного заходу є активізація розвитку системи миротворення в Україні як основи національної безпеки та колективної безпеки Європейського континенту.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Ллітературно-історичний турнір «Слава козацька вічно жива»

12 жовтня 2017 року до  Баришівської районної  бібліотеки  для дітей завітали учні  9-В класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Зерова  зі своїм класним керівником Лесею Миколаївною Мареніченко на розширене засідання інтелектуального клубу «ІнтеК», на якому було проведено літературно-історичний турнір «Мужність козацька, вдача козацька, слава козацька жива!»,  приурочене  Дню українського козацтва та Дню захисника  Вітчизни.

Завідуюча бібліотекою Ольга Іванівна Биба розпочала засідання з короткої розповіді про життя і побут українського козацтва та перегляду відеоролика «Історія України - Запорізька Січ».

А далі був турнір, в якому приймали участь козацький кіш «Хортиця» - Бондарєв О., Лисенко Д., Март’янов В., Братина А. та козацький кіш «Чайка» - Козловський Д., Матяш А., Седзяло В., Меденко М. Під час турніру учасники виявили свої знання історії доби українського козацтва в таких турах як: «Люби і знай свій рідний край», «Козацька абетка», «Козацькому роду нема переводу», «Чарівні слова», «Чи вміють козаки мовчати», «Сірниковий» та «Сучасний козак». В нелегкому змаганні перемогу здобув козацькій кіш «Хортиця».

Доповненням до заходу стала книжкова презентація «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра».

На закінчення звучав гімн «Збройних сил України і українського козацтва».

 

Ю. Гранько, провідний бібліотекар райбібліотеки для дітей

Робоча зустріч з профілактики та протидії правопорушень у Баришівському районі

11 жовтня 2017 року виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М. Гордієнко, за участю старшого дільничного офіцера поліції Баришівського відділення Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області С.О. Велікдуса та головного спеціаліста з оборонної роботи апарату райдержадміністрації Н.В. Шило провів виїзну робочу зустріч з профілактики та протидії правопорушень у Баришівському районі.

Відповідно до графіку виїздів роботу проведено у виконавчому комітеті Веселинівської, Масківецької, Подільської сільських рад.

На зустрічі були присутні голови виконавчого комітету, члени виконкому, директори шкіл, депутати сільських рад, члени адмінкомісій, директори будинків культури та жителі населених пунктів.

Під час зустрічі заслухали звіт дільничного офіцера Баришівського відділення Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області про стан правопорядку на території населених пунктів за 9 місяців 2017 року, розглянули актуальні проблеми у населених пунктах.

За результатами розгляду питань було надано обґрунтовані роз’яснення.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Зупинимо торгівлю людьми разом!

18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні.

За організаційної підтримки служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації 11 жовтня 2017 року для  працівниками Баришівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді відбулась бесіда на тему: «Зупинимо торгівлю людьми разом!».

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Ілляш Юлія зазначила, що проблема торгівлі людьми є дуже актуальною у наш час. Поширилися випадки, коли громадян України вербують під приводом працевлаштування кур’єром-експедитором із перевезення малогабаритного багажу до іноземних країн таких, як Російська Федерація, Республіка Бразилія, Королівство Таїланд, Республіка Греція, Малайзія. Роботодавець дає потенційному кур’єру чіткі інструкції по перевезенню багажу, вміст якого забороняється перевіряти. Під час перевірки такого багажу правоохоронними органами іноземних країн з’ясовується, що його вмістом є наркотичні речовини. В результаті кур’єра-експедитора затримують за спробу незаконного переміщення та збуту наркотичних речовин і поміщують в місця позбавлення волі. Строк ув’язнення за такий вид злочину складає 25 років позбавлення волі. Наразі, в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації перебуває близько двох тисяч громадян України, які постраждали від торгівлі людьми та потребують допомоги.

Наприкінці зустрічі присутнім роздали  буклети на тему:  «Якщо ви потрапили у ситуацію, коли ви постраждали від злочину торгівля людьми», плакат «Людина не товар».

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Запрошуємо до участі у Форумі!

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас відвідати ІІ щорічний муніципальний форум «Енергоефективна столиця» (далі – Форум), який буде проходити в рамках Європейського тижня місцевої демократії 18 жовтня 2017 року в центральній залі Міжнародного конгрес-центру «Український дім», за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2.

Детально про Форум Ви можете ознайомитися за наступним посиланням: http://dzki.kievcity.gov.ua/content/municypalnyy-forum-energoefektyvna-stolycya.html

 

З повагою

Сектор інформаційного забезпечення та комунікації

тел. (044) 279-36-23

 

Сектор інформаційного забезпечення та комунікації ДЖКІ

 

ЗАПРОШУЄМО НА ЗАХІД!

Шановні жителі та гості Баришівського району!

Запрошуємо взяти участь у заходах з нагоди відзначення Днязахисника України та Дня Українського козацтвав Баришівському районі, що відбудуться 14 жовтня 2017 року.

Початок патріотичних заходів о 14-30 годині наплощі біля Меморіалу Слави: мітинг, молебень за загиблими та покладання квітів

Продовження в районному будинку культури о 15.00 годині: урочисте відкриття свята, нагородження та святковий концерт.  

Заходи відбудуться за участю керівників району, керівників управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників організацій та установ району, голів селищної та сільських рад району, ветеранів війни, праці, учасників АТО, громадськості та представників ЗМІ.

Запрошуємо всіх долучитися до проведення даного заходу!!!!

 

Оргкомітет

Відзначення Дня бійця територіальної оборони у Баришівському районі

07 жовтня 2017 року на площі перед райдержадміністрацією відбулися заходи з нагоди відзначення Дня бійця територіальної оборони в Баришівському районі.

У заході взяли участь виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М. Гордієнко, заступник голови районної ради С.І. Богдан, військовий комісар Баришівського районного військового комісаріату О.І. Лисенко, керівник апарату райдержадміністрації Т.О. Брилюк, представники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації. підприємств, організацій та установ району, учасники антитерористичної операції, представники громадських організацій району, військовозобов’язані приписані до підрозділів територіальної оборони, учні загальноосвітніх навчальних закладів Баришівки, представники ЗМІ, громадськість.

Розпочався  захід зпідняттяДержавногоПрапоруУкраїнипід виконання Держаного Гімну України.

До учасників заходу із словами привітання звернулися виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М. Гордієнко та військовий комісар Баришівського районного військового комісаріату О.І. Лисенко, побажавши добробуту, єдності, незламності духу та віри в завтрашній день, а всій Україні – миру й достатку.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Фото О. Надоленка

Подорож до Батурина з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек доброю традицією для бібліотекарів Баришівської ЦБС стали подорожі по Україні. В цьому році  бібліотечні працівники відвідали Козелецький собор Різдва Богородиці та   Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" в місті Батурин.

Сонячний осінній день сприяв чудовому відпочинку. Козелецьвідомий визначними пам’ятками архітектури, пов’язаними з родиною Розумовських. Серед них собор Різдва Богородиці, що є однією з найвизначніших пам’яток української барокової архітектури. Особливо вражає старовинний дерев’яний іконостас,що був  спроектований відомим петербурзьким архітектором  Б. Растреллі. Іконостас заввишки 27 метрів зроблено  з 80 ікон (зараз збереглося лише 50 з них).

Далі дорога пролягла доБатурина, який є найяскравішою пам'яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського.

Бібліотекарі відвідали будинок Кочубея, побудований в другій половині XVII століття, що зберігся до наших днів. Це єдина споруда в Батурині часів гетьманів Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи. З цікавістю прослухали  екскурсію  про життя  видатних гетьманів, прогулялися Кочубеївським парком.

 

На території цитаделі Батуринської фортеці відвідали гетьманський будинок, помилувалися неперевершеним краєвидом на заплаву річки Сейм, вшанували пам’ять загиблих батуринців біля пам’ятника жертвам Батуринської трагедії.

Центральним об'єктом заповідника "Гетьманська столиця" є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. Пройшовши кімнатами палацу ми відчули дух козацької доби, гордість за славну історію України.

З  чудовими враженнями, збагачені новими знаннями бібліотечні працівники повернулися з подорожі.

 

Завідуюча методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.

Пахне рiдне село

«Пахне рідне село :

 і цвітінням лугів,

 і роздоллям небес,

і піснями гаїв, і полями,

 де сонячне світить чоло –

 пахне цвітом село…..»

За  традицією , 23 серпня, мешканці села Морозівка відзначали  День села. Саме в цей день з'їжджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька. В цей день село, як завжди, радо зустрічає гостей.

Свято розпочалось із урочисто-концертної  програми. В обідню пору, на сільському стадіоні, зібрались місцеві жителі та гості від старого до малого. Всі бажаючі мали змогу взяти участь в змаганнях, де переможці отримували  подарунки. 

До урочистого концерту підійшли з творчістю. Готувалися серйозно. Адже таке дійство у селян буває практично раз на рік. Ведучі концерту від усього серця вітали теплими словами односельчан. Згадали і тих хто народився цьогоріч в селі, і тих, хто став на весільний рушник.

Учні Морозівського НВК ім. Д.Поповича вітали земляків поетичними рядками та музичними композиціями, які присвячувались і Україні, і рідному краю, і рідним батькам.

Учні навчального закладу підготували композиції із осінніх квітів, овочів та фруктів. Також підготували  малюнки на тему « Моє рідне село». Односельчани з цікавістю розглядали роботи дітей. 

Із теплими словами до своїх односельців звернулась в.о.голови Морозівський сільської ради Сташук Наталія Іванівна. Вітаючи односельчан зі святом, Наталія Іванівна, подякувала  тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також, побажала селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.

У цей день на свято приїхала депутат Баришівської районної ради Деркач Анна Василівна, а також завітав «голос Майдану» Гонський Володимир. Пан Володимир  привітав усіх присутніх та підкреслив, що як людина, так і кожне, село та селище мають свою назву, своє життя, свою культуру, свій початок, свою історію, згадав загиблих Героїв-морозівчан – Дениса Поповича, Юрія Поправку та  Олександра  Чуйка.

  Зазначив, що добро віддячується добром. Тож робіть добрі вчинки, допомагайте один одному. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село.

Також, керівник сільської ради вручила подяки та подарунки за вагомі внески  у розвиток Морозівської територіальної громади, активну участь в її громадянському житті та з нагоди Дня села активним жителям Морозівки.

Окрім концерту гості та жителі села Морозівка могли пригоститися українською стравою – кулішем та смачними шашликами. 

Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Морозівку.

 Хочеться вірити, що проведення такого свята стане доброю традицією і в наступні роки.