Гуманітарна сфера

Шановні колеги!

Просимо максимально забезпечити трансляцію даного он-лайн брифінгу на своїх ресурсах.

19 березня 2020 року о 14:00 відбудеться он-лайн брифінг Василя Володіна, тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації та Максима Іонова, директора департаменту охорони здоров’я КОДА з приводу поточної ситуації із захворюванням на коронавірус в області.https://www.facebook.com/koda.gov.ua/photos/a.1617261131915362/2224563317851804

Трансляцію дивіться на сторінці облдержадміністрації у фейсбуці: https://www.facebook.com/koda.gov.ua

Дякуємо за співпрацю та розуміння!

З турботою про здоров’я: Київобленерго просить клієнтів звертатися дистанційно

У зв'язку з введенням в Україні суворого карантину через коронавірус, Київобленерго з 17 березня 2020 року тимчасово припинить особистий прийом клієнтів в центрах обслуговування. Всі послуги будуть надаватися дистанційно. Отримавши ваше звернення через будь-який з каналів зв'язку, наші співробітники нададуть вам необхідну консультацію і інформацію про те, як оформити чи отримати послугу.

За допомогою дистанційних сервісів ви зможете:

-        передати покази лічильника (на сайтіі в особистому кабінеті побутового споживачата юридичного);

-        дізнатися інформацію про відсутність електроенергії: плановіта аварійні;

-        отримати інформацію про роботу приладів обліку (електричних лічильників);

-        отримати консультацію, якщо не працює лічильник;

-        замовитиприєднання до мережі;

-        замовитизбільшення потужності;

Для того щоб скористатися дистанційними сервісами, ви можете:

-        скористатися послугами на сайті компанії - http://www.koe.vsei.ua/

-        зателефонувати до кол-центру за телефонамимобільного оператору Київстар (067) 495-70-40. Стаціонарні номери кол-центру (044)459-07-40 (крім питань приєднань) та (044)494-43-20 (лише з питань приєднань).

-        направити звернення на електрону пошту - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

-        звернутися на сторінку Київобленерго в Facebook.

Якщо ваше запитання все-таки вимагає письмового звернення в компанію і не може бути вирішене через дистанційні канали обслуговування, ви зможете залишити своє звернення в осередках для кореспонденції, які знаходитимуться  в кожному районному підрозділі. Схема подачі інформації буде розміщена  поруч з осередками для кореспонденції.

Київобленерго як великий відповідальний бізнес піклується про здоров'я своїх клієнтів і співробітників. Тому закликає мешканців області на час карантину утриматися від візитів в Центри обслуговування.

Довідка.

ДТЕК приєднався до нової глобальної Платформи дій з боротьби з коронавірусом COVID-19. Платформа створена Всесвітнім економічним форумом за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я і відкрита для всіх компаній і галузевих груп, а також інших зацікавлених сторін.

В умовах карантину ДТЕК прагне забезпечити безперервність бізнес-процесів і просить своїх клієнтів, замість візитів до центрів обслуговування, користуватися дистанційними сервісами. Вони більш зручні, економлять час і не вимагають особистої присутності в офісах компанії.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19 і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінет міністрів ухвалив встановити на всій території України карантин з 12 березня по 3 квітня 2020 року.

Довідка

ДТЕК Мережірозвиває бізнес за розподілом електроенергії і експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК- найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK реалізує проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. Співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

 

Відділ комунікацій

ПрАТ «Київобленерго»

Тел.: (044)4928300

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Як захистити себе від коронавірусу COVID 2019

 

Вшанування пам'яті Великого Кобзаря

В ці березневі дні кожен свідомий громадянин нашої держави вшановує пам'ять Великого Пророка української нації – Тараса Григоровича Шевченка. Усе своє життя і творчість поет присвятив українському народу. Він пробудив нашу націю зі сну рабства, закликав до боротьби за волю.

Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію нашого народу, а люди будуть щасливими. І закликав до цього співвітчизників. Завдяки заповітам Великого Кобзаря українці здобули і продовжують відстоювати незалежність і державність рідної країни.

Всю свою історію українці виборють право називатися українцями… І сьогодні його пророчі слова актуальні як ніколи:

«Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Нарада керівників закладів освіти

04 березня 2020 року проведено спільну робочу нараду керівників закладів освіти Баришівського району та Березанської міської ради. Баришівчан гостинно приймали березанці  у приміщенні Березанського міського центру зайнятості.  Освітян двох громад об'єднали спільні питання, завдання щодо їх вирішення, подальші плани дій.  На нараду були запрошені начальник відділу забезпечення санітарної охорони території  ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Олько В.В. та начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Баришівського РУ Держпродспоживслужби в Київській області Гриценко К.В., які детально ознайомили присутніх із Національним планом протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом на 2020 рік. Керівникам закладів було роздано плакати  про дотримання безпеки при респіраторній хворобі, спричиненій коронавірусом. Гриценко К.В. проінформувала про результати моніторингу харчоблоків закладів освіти, надала відповіді на питання керівників. 

На нараді було обговорено питання дотримання пожежної безпеки в закладів освіти, проведення позапланових відпрацювань евакуації учнів та працівників,  інформування здобувачів освіти та батьків щодо щеплення проти кору і дифтерії,  булінгу в дитячих колективах та ін.

Дякуємо начальнику  відділу освіти Березанської міської ради Загорулько Оксані Володимирівні та очолюваному нею колективу освітян за запрошення  та гостинність. Вітаємо колег з прийдешнім святом весни, жінок, краси.

 

Управління освіти Баришівської РДА

Навчання членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

03 березня 2020 року в малій залі Баришівської райдержадміністрації працівниками Навчального-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області проведено підготовку членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Баришівської райрадержадміністрації до командно-штабних навчань з питань цивільного захисту.

В ході навчання розглянуто алгоритм спільних дій органів цивільного захисту, підприємств життєзабезпечення, керівників об’єктів господарювання району щодо захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, внаслідок можливого погіршення погодних умов. Надані методичні рекомендації щодо документального оформлення проведення командно-штабних тренувань.

 

Управління освіти Баришівської РДА

Другий конгрес STEM-освіти

02 березня 2020 року на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди пройшов Другий конгрес STEM-освіти. Конгрес відбувся за  ініціативи  Комітету Верховної ради  України з питань освіти, науки та інновацій, Київської обласної державної адміністрації, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Громадської організації «Центр освітніх реформ «Наші діти», департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Участь у конгресі від Баришівського району взяли в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Гапич Світлана Борисівна та вчитель математики Семенівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Баришівської районної ради Київської області Осипчук Сергій Вікторович.  На конгресі було порушено ряд питань, зокрема впровадження STEM-освіти у закладах освіти, перспективи розвитку малих та середніх міст у найближчі десятиліття, використання освітньої субвенції, авторитет вчителя в цифрову епоху, індивідуалізація вивчення математики та ін.   Після урочистого відкриття конгресу учасники мали змогу попрацювати у трьох різнопланових секціях, поспілкуватися із спікерами та отримати відповіді на хвилюючі питання.

Семінар координаторів

28 лютого 2020 року на базі Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради відбувся семінар-тренінг для координаторів органів учнівського самоврядування міст, районів, об’єднаних територіальних громад Київської області на тему «Грантрайдинг – нові можливості для реалізації проєктних ідей». Від району взяла участь головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Забережна Н.А. Під час заходу прослухали лекцію від Людмили Шевченко, заступника директора КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» «Формуємо лідера нової генерації», а Олена Лісовенко, методист КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» провела тренінг «Від проєктної ідеї до конкретної дії».

Підсумки робити органів соціальної сфери

Директором департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещаном І.В. 27 лютого 2020 року на території ДРУ «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»,  с. Лютіж Вишгородського району, проведена колегія департаменту, на яку були запрошені начальники управлінь соціального захисту населення районних райдержадміністрацій.

Серед основних питань:

-        підсумки робити органів соціальної сфери за 2019 рік та прогнозні показники на 2020 рік;

-        фінансова дисципліна;

-        поглиблення співпраці з ОТГ щодо надання соціальних послуг.

 

Управління соціального захисту населення Баришівської РДА

Проведено нараду з питань дотримання закладами освіти Київської області вимог чинного законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки

27 лютого 2020 року за ініціативи департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області проведено нараду з питань дотримання закладами освіти Київської області вимог чинного законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, в якій від району взяли участь в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Гапич С. Б. та головний інспектор Баришівського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області  Черненко О.В. На нараді присутні мали змогу поставити запитання та отримати кваліфіковані відповіді керівника ГУ ДСНС України в Київській області Асирбабаяна В.Е.  та працівників  Управління. Під час обговорення були визначені завдання та шляхи  вирішення проблемних питань, надано доручення.

Науково – методична платформа « НАВЧАТИ УСПІШНО?EASILY!»

Учасники платформи прослухали виступ доктора психологічних наук Л. О. Кондратенко « Навчальні та поведінкові проблеми учнів початкової школи». Видавництво « Ранок» презентувало підручники для учнів 3 класу. Також виступили автори підручника з математики С. О. Скворцова, О. В. Онопрієнко. Були переглянуті відеофрогменти уроків. Учасники отримали сертифікати та пам’ятні подарунки.

21 лютого в Україні відзначали Міжнародний день рідної мови

В Семенівській ЗОШ до Дня рідної мови було проведено мовознавчий квест для учнів 5-8 класів. Учні 9-11 класів підготували стіннівки.

Учні Яблуневої ЗОШ були залучені до процесу виразного читання різних текстів українських письменників. Інформаційні стенди прикрашали красиві і шанобливі вислови відомих людей про рідну мову, а також приказки, прислів’я та поезії  - незліченні скарби народної мудрості і таланту.

Заходи проводилися під єдиним гаслом: «Коли зникає мова – зникає і народ!».

 

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

20.02.2020 українці відзначають шосту річницю подій Майдану та вшановують память полеглих героїв - Небесної Сотні.

У школах району проведено заходи із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні в Україні віддають належну шану тим, хто не вагаючись здійснив громадянський подвиг, хто ціною власного життя захищав демократичні цінності й національні інтереси.

В період з 18 по 21 лютого у шкільних бібліотеках закладів освіти розгорнуті тематичні виставки: «Революція гідності - відлік новітньої історії України!», "Герої не вмирають".

20.02.2020 учні 9-11-х класів Семенівської ЗОШ та Яблуневої ЗОШ під час поїздки до м. Києва (Майдан Незалежності) відвідали пам'ятні місця на Майдані Незалежності та Алеї Небесної Сотні,стали учасниками Всеукраїнської тихої акції "Ангели пам'яті", присвяченої пам'яті розстрілів Героїв Небесної Сотні. Ми повинні пам’ятати героїв, котрі віддали своє життя за краще майбутнє,а також усвідомлювати те, що за себе і свою державу потрібно боротися.

У рамках заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні було проведено виховні години,години спілкування: «Пам’ятаємо наших героїв», «Небесна сотня. Слава героям», «Небесна Сотня янголів», «День пам’яті Героїв Небесної  Сотні», «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті  на землі!», «Янголи України», «Небесна Сотня – Герої не вмирають»,«Ангели майдану», «Реквієм Небесній Сотні».Організованоперегляди документальних фільмів«Зима, що нас змінила», «Наші котики».

Про публічні закупівлі

Економіст групи з центрального господарського обслуговуванняуправління освіти, молоді та спорту Баришівської РДАКириленко А.А. взялаучасть у семінарі, який відбувся 19.02.2020 рокув м. Київ. Організатор семінару ТОВ "Глобалконсалтинг Україна". Учасники пройшли навчання на тему "Чого чекати замовникам від нової редакції закону "Про публічні закупівлі". На семінарі розглядались питання змін до Закону України "Про публічні закупівлі".

Афганістан - наша кривава рана

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

 А біль Афгану - навіки,

 в душі чомусь не замовкає.

В с. Семенівка  пройшла зустріч з воїнами - афганцями Закомірним О. Г. та Новік Б. В. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які вони продемонстрували. На зустрічі згадали страшні події, друзів, які загинули  і тих, хто залишився в живих. Дяка і шана за їх мужність і сміливість.

 

Директор БК с. Семенівка П.О. Тиха

Козацький рубіж Трубіжа

В бібліотеці с. Семенівка відбулась година пам'яті присвячена 101 річниці бою під Трубежем – однієї  з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Інформація про цю трагічну подію старанно замовчувалась протягом багатьох десятиліть. Лише в роки Незалежності завдяки  тим, хто зберіг пам’ять про події сторічної давнини, на одну «білу пляму» стало менше. Пам' ятаєм вічно про борців за рідну землю!

 

Бібліотекар с. Семенівка С.О. Гресько

«Ти чуєш, брате, Україна плаче? Увесь народ співає « Пливе кача»

Майдан… з Героями іде прощання…

Тисячі людей зібралися в цю мить.

Для когось на землі вона передостання,

А хтось в землі сирій вже мирно спить…

В сільській бібліотеці с. Яблуневе пройшов захід до Дня Героїв Небесної Сотні. Учням 6-го класу бібліотекар розповіла про трагічні події Майдану 2014 року. Діти поділилися своїми особистими думками про події, які відбувалися на Майдані, з цікавістю ознайомились з книжковою виставкою « Вшануємо пам'ять Небесної сотні». Пам'ять героїв вшанували, запаливши свічку. Захід завершився переглядом документальних фільмів «Герої не вмирають» та « Небесна Сотня в вирій полетіла» в будинку культури.

Бібліотекар с. Яблуневе І.М. Малій

Роз'яснення для операторів ринку харчових продуктів щодо видачі експлуатаційних дозволів

На чисельні звернення суб’єктів господарювання стосовно надання роз’яснення щодо отримання експлуатаційних дозволів, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє наступне.

Експлуатаційний дозвіл – це документ дозвільного характеру, який видається операторам ринку харчових продуктів лише за результатами інспектування потужності державними інспекторами Держпродспоживслужби.

Експлуатаційний дозвіл повинні отримувати оператори ринку харчових продуктів, які здійснюють діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (відповідно до частини 1 ст. 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» далі – Закон).

Тобто, відповідно до вимог Закону, дозвіл необхідно отримувати в тому випадку, якщо вашаДІЯЛЬНІСТЬ безпосередньо пов’язаназ виробництвом харчових продуктів тваринного походження, інгредієнтами яких єнеперероблені продукти тваринного походження, а також із зберіганням харчових продуктів тваринного походження, які потребують дотримання спеціального температурного режиму (повинні зберігатися за температури нижче 10 °C).

До неперероблених продуктів тваринного походження відносять:

-       молоко;

-       м’ясо;

-       рибу;

-       молюски і ракообразні;

-       яйця;

-       мед;

-       інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною.

УВАГА! Наведений перелік не є вичерпним!!!

Обов’язок отримання експлуатаційного дозволу не поширюється в частині відповідної діяльності на операторів ринку, які здійснюють:

первинне виробництво харчових продуктів тваринного походження, а також пов’язану з ним діяльність, зокрема зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва, за умови що при цьому істотно не змінюється стан такої продукції;

транспортування харчових продуктів тваринного походження, у тому числі тих, які потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

зберігання харчових продуктів тваринного походження, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

виробництво та/або зберігання харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

експлуатацію закладів громадського харчування та закладів роздрібної торгівлі, що відповідають вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України. До моменту встановлення таких вимог цей виняток поширюється на всі заклади громадського харчування та заклади роздрібної торгівлі.

Наведемо приклади підприємств, які повинні отримати експлуатаційний дозвіл:

-       холодильний склад, на якому зберігається продукція тваринного походження за температури нижче 10 °C;

-       бійні птиці, копитних тварин;

-       потужності з розбирання та обвалювання м’яса;

-       потужності з виробництва м’ясних напівфабрикатів;

-       потужності з очищення молюсків;

-       рибопромислове судно;

-       оптовий ринок з продажу риби, м’яса, птиці;

-       потужності зі збирання молока, якщо вони не пов’язані з первинним виробництвом;

-       потужності з виробництва яєць (птахофабрики).

Експлуатаційний дозвіл видається на потужності, що розташовані за однією адресою
(з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку) і визначені оператором ринку, до початку їх експлуатації.

Для отримання експлуатаційного дозволу оператори ринку подають заяву та перелік харчових продуктів, що планується виробляти або зберігати, до Центру надання адміністративних послуг.

Строк видачі експлуатаційного дозволу оператору ринку становить 30 календарних днів з дня отримання компетентним органом всіх документів, зазначених вище.

Огляд заявлених потужностей проводиться не пізніше 15 календарних днів з дня отримання компетентним органом документів.

Експлуатаційний дозвіл є безстроковим.

Потужностям, на які видано експлуатаційний дозвіл, присвоюється реєстраційний номер.

Оператори ринку та потужності, на які видано експлуатаційний дозвіл, вносяться до Реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, відповідно до Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства від 10.02.2016 року № 40.

Підставами для відмови у видачі експлуатаційного дозволу є:

1) неподання документів, передбачених частиною восьмою ст.23 Закону;

2) недостовірність відомостей, зазначених у поданих документах;

3) невідповідність заявлених потужностей вимогам Закону;

4) у разі якщо потужністю є агропродовольчий ринок, - оператором ринку не створено умов для належної роботи лабораторії (не виділено у користування службових приміщень, облаштованих опаленням, електрикою, вентиляцією, водопроводом з гарячою і холодною водою, каналізацією).

У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі експлуатаційного дозволу, повторний розгляд документів здійснюється компетентним органом у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня отримання повторної заяви та інших документів, передбачених Законом.

Анулювання експлуатаційного дозволу, його переоформлення, видача дубліката здійснюються з підстав, у порядку та строки, що встановлені законодавством про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

Потужності операторів ринку харчових продуктів, на яких не поширюється обов’язок щодо отримання експлуатаційного дозволу, підлягають державній реєстрації.

Процедура державної реєстрації потужностей передбачена вимогами статті 25 Закону та Порядком проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 10 лютого 2016 року № 39.

УВАГА!!!

Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер. Транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам, підлягає державній реєстрації як окрема потужність.

Примітка: деякі терміни та їх визначення (стаття 1 Закону):

1) агропродовольчий ринок - суб’єкт господарювання, що створює належні умови для реалізації (оптової реалізації) сільськогосподарської продукції, в тому числі харчових продуктів, на спеціально оснащених та відведених місцях відповідно до закону;

22) експлуатаційний дозвіл - документ дозвільного характеру, що видається територіальним органом компетентного органу операторові ринку за результатами інспектування його потужності та посвідчує право оператора ринку здійснювати визначену цим Законом діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження;

27) заклад громадського харчування - ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад незалежно від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам;

46) неперероблений харчовий продукт - харчовий продукт, який не піддавався переробці, крім поділу на частини, розрізання, виділення кісток, рублення, ламання, зняття шкіри, чищення, тримінгу, зняття шкарлупи або іншої оболонки, охолодження, замороження та розмороження;

55) оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об’єктів санітарних заходів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок;

62) первинна продукція - продукція первинного виробництва, яка включає продукти рослинного походження, продукцію тваринництва, рибальства, мисливства;

63) первинне виробництво - виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин;

69) потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів;

92) харчовий продукт - речовина або продукт (неперероблений, частково перероблений або перероблений), призначені для споживання людиною.

До харчових продуктів належать напої (в тому числі вода питна), жувальна гумка та будь-яка інша речовина, що спеціально включена до харчового продукту під час виробництва, підготовки або обробки.

7 лютого 2020 р голова Баришівської райдержадміністрації Валентина Зозуля була запрошена на збори керівного складу органів управління

7 лютого 2020 р голова Баришівської райдержадміністрації Валентина Зозуля була запрошена на збори керівного складу органів управління, місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб з цивільного захисту, територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту в Київській області та територіальних підрозділів ГУ ДСНС України в Київській області щодо підбиття підсумків роботи в 2019 році та постановка пріоритетних завдань на 2020 рік.

Подвиг героїв Трубежа

1-2 лютого 1919 року три сотні українських козаків-добровольців Київщини: Вороньківської, Бориспільської й Баришівської сотень Армії УНР на заклик Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри під проводом полковника армії УНР Івана Міхна й сотника Івана Черпака, розібравши залізничні колії під Баришівкою біля села Коржі Переяславського повіту перед мостом через р. Трубіж, стали на захист своєї столиці й держави, повторивши подвиг Героїв Крут.

Виконавши поставлене перед ними Директорією  завдання, козаки організовано, з боєм відступили і продовжили збройну боротьбу з окупантами в партизанських загонах. Загиблі ж, мабуть, і досі покояться в водах Трубежа…

І лише тому, що російська окупація України тоді затягнулася на десятки років, повна інформація про реалії того бою і досі зберігається десь в російських архівах та не всі імена його учасників, поки що, відомі.

На думку дослідників, битва була однією із вирішальних яскравих сторінок другої фази радянсько-української війни. Завдяки їм усі урядові установи евакуювалися з Києва до Житомира й продовжували керувати боротьбою проти окупантів.

Останні 10  років Всеукраїнська військово-патріотична організація «Спілка офіцерів України», Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Українське козацтво, краєзнавці, викладачі, науковці, музейні працівники, митці, громадські й політичні діячі, меценати і благодійники досліджують та відновлюють цю героїчну сторінку нашої історії – «Бій на Трубежі». Саме вони створили Благодійний фонд «Меморіально-освітній комплекс «Героям Трубежа».

Визначальним є те, що працювати над проектом Меморіального комплексу «Героям Трубежа» зголосився автор і будівничий Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» народний художник України Анатолій Гайдамака, який, побувавши в 2018р. на самому місці бою на р. Трубіж, перейнявся цією ідеєю і розробив проект меморіалу "Розірвані мости", який і був представлений громадськості.

 

За матеріалами БФ «Меморіально-освітній комплекс «Героям Трубежа»