Гуманітарна сфера

ІНФОРМАЦІЯ про проведені заходи у дошкільному підрозділі НВК

21 березня 2018 року у дошкільний підрозділ Недрянського НВК завітали незвичайні гості: голова правління Благодійної організації «Фонд громади Березані» Новікова Алла Володимирівна із своїми помічниками та голова районної ради Гуменюк Володимир Антонович.

Алла Володимирівна провела з дошкільнятами захопливу рольову гру, у якій діти дізналися багато нового про різні дуже важливі і необхідні професії та спробували себе у ролі водіїв таксі, кондукторів автобусів, інспекторів ДАІ, поліцейських, пожежників, лікарів та казкового Світлофора.

Час промайнув швидко, діти грались, розказували вірші, переходили через пішохідний перехід і отримували солодощі за правильні відповіді від поліцейських… За свої артистичні дані та вміння перевтілюватись у різних персонажів вихованці отримали у подарунок всі тематичні костюми (в кількості 12 шт.) та знаки дорожнього руху (ігровий комплект в кількості 10 шт.)

 

Директор НВК   О.М.Ляшенко

УРЯД РОЗПОЧАВ ВИПЛАТИ ПІДВИЩЕНИХ ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ

Завдяки урядовій ініціативі вже до кінця квітня перераховані пенсії отримають 536 тис. пенсіонерів

Пенсійний фонд в березні розпочав виплату перерахованих пенсій згідно з рішенням, ухваленим Урядом (Постанова Кабінету Міністрів №103 від 21 лютого 2018 року). На початку березня Пенсійний фонд надіслав силовим міністерствам і відомствам списки пенсіонерів для складання довідок про розміри грошового забезпечення. Разом до списків включено 536 тисяч пенсіонерів силових органів. Станом на 20 березня до органів Пенсійного фонду надійшло 89 тисяч таких довідок.

За наданими довідками додатковими відомостями виплачено підвищені пенсії 15,3 тисячам пенсіонерів на загальну суму понад 62 мільйони гривень. В ці додаткові відомості включено різницю між розміром пенсії після перерахунку та «старим» розміром пенсії за січень – березень 2018 року. До кінця березня перераховані пенсії отримають ще щонайменше 20 тис. військових пенсіонерів. Решта отримає підвищені пенсії в квітні по мірі надходження від силових відомств довідок про грошове забезпечення.

Особи, яким виплату перерахованих пенсій буде проведено у березні, з квітня будуть отримувати свою пенсію у перерахованому розмірі в установлену дату. Особи, чиї пенсії буде перераховано у квітні, отримуватимуть такі перераховані пенсії з доплатою за січень-березень 2018 року за основними та додатковими відомостями. Необхідні для перерахунку пенсій кошти вже акумульовано у Пенсійному фонді.

Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року,  пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії зростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

При перерахунку пенсій також враховано вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до Закону «Про Національну поліцію України». Пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року. Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Хто би що не говорив сьогодні, але ми зробили масштабний крок і суттєво підвищили пенсії мільйонам українців. Наступний крок – підвищення в 2019 році пенсій тим, хто має великий стаж роботи але отримував мізерну зарплату. Особливо це стосується робітників, які працювали в колгоспах за трудодні – тих, хто при Радянському Союзі працював за копійки. І я обіцяю – ми цю проблему теж вирішимо. Як почали вже вирішувати проблему підвищення військовим пенсіонерам, так, як і обіцяли: пенсії перерахують з 1 січня 2018 року, за 2 роки військові пенсії зростуть приблизно вдвічі.


 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Навчаємось по-новому

Учні 1 класу Волошинівський НВК ім. Р. Лужевського  працюють за планом Всеукраїнського  експерименту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

Завершився ІІ етап навчання вчителів початкових класів Баришівського району, що працюватимуть в умовах Нової української школи, в якому брала участь і представник нашого закладу Нестеренко Інна Вікторівна. Одержані знання вчитель одразу спробувала втілити у життя. Працюючи над вивченням теми «Чорне море», Інна Вікторівна запропонувала учням 4 класу закріпити одержані знання, виготовивши лепбуки. 

Сьогодні на уроці природознавства діти мали змогу презентувати свої роботи. Така форма роботи сподобалася всім, адже це вже не просто навчання, а гра, творчість, пізнання, дослідження нового.

Семінар «Легальна зайнятість»

20 березня 2017 року в Баришівському районному  центрі зайнятості проводився інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». Метою семінару є підвищення обізнаності населення про всі негативні наслідки неофіційного працевлаштування, адже цифри неофіційних працівників є досить високими. Учасники заходу дізналися про види шахрайства при працевлаштуванні. Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальної допомоги у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Всі учасники заходу дізналися про особливості укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту та головні їх атрибути, переваги та недоліки.    

У семінарі взяли участь заступник директора центру зайнятості – Людмила Карпенко котра наголосила про всі наявні актуальні вакансії  та начальник Баришівського відділу обслуговування громадян Управління пенсійного фонду Надія Чередніченко  розповіла про нововведення пенсійної реформи.

Заступник директора відзначила, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори, та закликала всіх учасників бути відповідальними та добросовісними перед собою, суспільством та державою.

 

Баришівський районний центр зайнятості

Ювілейний звітний концерт

Літературна година «Слово про Тараса» в Семенівці

Літературна  година «Слово про Тараса», підготовлена зав. бібліотекою  с. Семенівка  С.О. Гресько спільно з вчителем української мови і літератури О.Г.Лепехою, проведена в Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 1-4 класів.

Ведучі години Максим Денисенко та Марія Жигунова розповіли про життєвий і творчий шлях великого Поета. Презентація, підготовлена О.Г.Лепехою, допомогла дітям краще зрозуміти поетичну та мистецьку спадщину Кобзаря. Прозвучали пісні на вірші Т.Г.Шевченка.

Закінчилась літературна мандрівка по творчості Т.Г.Шевченка конкурсом на краще прочитання поезії та знайомством з книгами, які є в сільській бібліотеці.

 

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Н.І.Лавріненко

Інформаційна година для учінівської молоді Баришівки «Вибір професії – важливий крок у житті»

20  березня 2018 року працівники Баришівської районної бібліотеки для дорослих провели інформаційну годину «Вибір професії – важливий крок у житті» для учнів  9-Б  класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова (кл.керівник О.В.Гайдук). Вона була присвячена професії – бібліотекаря. Свою професію представили завідуюча методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Н.І.Лавріненко та провідний бібліотекар районної бібліотеки для дорослих Р.В. Марченко, які працюють на бібліотечній ниві більше 30 років.

Р.В.Марченко  розповіла  історію виникнення професії,  про  видатних  бібліотекарів, про вимоги до сучасного бібліотекаря. Адже, зараз бібліотечний працівник - це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій, культурологом, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, бути «жвавим» бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці сьогодні явище необов’язкове.

Ця професія вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого, справжнього фахівця своєї справи.

Н.І.Лавріненко розповіла про учбові заклади в м. Києві, де можна здобути професію бібліотекаря.  Серед них Київський коледж культури і мистецтв, який Наталія Іванівна закінчила у 1985 році. На базі 9-10 класів за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» можна отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста «фахівець бібліотечної справи»  та продовжити навчання на кафедрі інформаційної, бібліотечної та архівної справи  факультету культурології  Київського національного університету культури і мистецтв.

Випускники кафедри за спеціалізацією «Менеджмент бібліотечно-інформаційної діяльності» можуть працювати бібліотекарями, бібліографами, редакторами та на інших посадах бібліотечно-інформаційних установ різних систем і відомств, у книготорговельній сфері, музеях, редакціях, комерційних інформаційно-аналітичних центрах, менеджерами-маркетологами, брокерами інформаційних служб та агенцій, у навчальних закладах, які потребують інформаційно-бібліографічних знань.

Присутні познайомилися з виставкою-рекомендацією «Моя професія – бібліотекар».

 

Директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська

Літературна зустріч з Борисом Гуменюком «Все, що душа довірила словам»

16 березня 2018 року з нагоди відзначення Дня українського добровольця в Баришівській районній бібліотеці для дітей відбулася літературна зустріч «Все, що душа довірила словам», яку організували працівники бібліотеки спільно з бібліотекарем Баришівського НВК М.М.Милашич, завдяки волонтеру Н.В.Шило. На неї завітав український поет, прозаїк, військовик, член Національної спілки письменників України, заступник командира добровольчого батальйону ОУН, Голова Української Військової Організації Борис Борисович Гуменюк. Ведучі заходу - завідуюча Баришівською районною бібліотекою для дітей О.І.Биба та провідний бібліотекар Ю.А.Гранько коротко познайомили з біографією автора та прочитали його вірш «Заповіт».

Народився Борис Гуменюк на Тернопільщині, багато років жив у столиці, а нині проживає  в селі Войкове,сусіднього Згурівського району. Писати почав ще в далеких 90-х роках. Перша збірка  віршів під назвою «Спосіб захисту» вийшла в 1993 році, далі були написані романи «Лук’янівка» та «Острів», повість «Та, що прибула з неба» (2009). Затамувавши подих слухали  учні 10 та 11 класів Баришівського НВК гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (класні керівники: О.М. Савків і Н.В.Грицун) та учні 9-Б та 11-Б класів Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова (класні керівники: Гайдук О.В. і Безпалюк Г.Г.) розповідь Бориса Борисовича. Він був активним учасником Євромайдану, першим серед тих, хто 30 листопада 2013 року  зібралися на Михайлівській площі в Києві. Наступного дня серед перших був побитий «Беркутом» у Будинку письменників та згодом 19 січня і 18 лютого на вулиці Грушевського. 

Коли почалась окупація  Криму,Борис Борисович, як і багато чоловіків, подався у військкомат. Йому  сказали, що він не може йти на війну, бо не служив в армії, та й вік не підходить — беруть лише до сорока п’яти. Тож він взяв карабін, сів у свою автівку і поїхав на війну.

«Моя війна почалася 22 червня. Я тоді перебував у складі добровольчого батальйону «Азов», — каже Борис Гуменюк. — До мене підійшов хлопчина, йому було19 років. Виявилося, він мій земляк, з містечка Чорткова на Тернопільщині. Підходить і каже: «А я вас знаю, ви — письменник». А через кілька годин я побачив його на блокпосту. В одній руці він тримав автомат, а в іншій — мобільний телефон і намагався написати SMS-повідомлення. Телефон він не міг відкласти, бо на іншому кінці умовного дроту, вочевидь, був хтось для нього дуже важливий. Так само він не міг позбутися автомата, від якого залежать і його життя, і життя побратимів. Він притримував автомат то колінами, то ліктем. Ця сцена мене зворушила, і я одразу її описав. Опублікував вірш на «Фейсбуці» і зателефонував своєму другові, чудовому поету Івану Андрусяку. «Іване, — кажу, — я там дещо написав, ти переглянь. Якщо воно геть кепське, то я приберу». Іван під моїм записом у «Фейсбуці» залишив коментар з одного слова: «Бомба!».

В окопах  Б.Гуменюк  написав  поетичну книгу, яку так і назвав — «Вірші з війни», а  наш земляк Іван Михайлович Андрусяк, який проживає в Березані, допоміг видати книгу. А вже у вересні  Б.Гуменюк презентував свою книгу на Форумі видавців у Львові. За три дні фестивалю підписав читачам більше тисячі книжок. Для потреб армії було зібрано більше мільйона гривень. Книга ще перевидавалася, вона перекладена на 10 мов світу: польською, румунською, сербською, англійською….

Повернувшись на фронт, знову взявся за вір­ші. Видавництво «Ярославів вал» зараз  готує до друку нову книгу віршів з війни.

Свою творчість Борис Гуменюк розпочав, як прозаїк. На запитання учнів  «Чи мрієте  ви написати роман?» відповів:

«Прозу писати важко. Тим паче, на фронті. Проза вимагає домашньої атмосфери.  Роман — це кілька років роботи. А щоб описати цю вій­ну, у сто сторінок не вкладешся. Не вкладешся навіть у п’ятсот, а раптом не встигну дописати до кінця. От переможемо, виженемо окупантів з України, тоді повернуся додому, сяду під грушею, що росте на моєму обійсті в селі і писатиму роман. Гадаю, я зможу описати те, що є частиною мого особистого досвіду».

Присутні познайомилися з виставкою книг Б.Гуменюка, його книга «Блокпост» є  в бібліотеках району. Для  читачів Баришівської районної бібліотеки для дітей Борис Борисович подарував книги: «Вірші з війни: польсько-українською мовами», «Острів», «Та, що прибула з неба».

 

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Н.І.Лавріненко

Нарада з головами селищної та сільських рад району

20 березня 2018 року у малій залі райдержадміністрації голова Баришівської районної державної адміністрації О.А. Левченко спільно із головою районної ради В.А. Гуменюком провели нараду з головами селищної та сільських рад району, за участю першого заступника голови райдержадміністрації В.М. Гордієнка, депутатів районної і селищної рад.

В ході наради обговорено актуальне питання щодо реалізації норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Під час засідання було охоплено широке коло питань з проведення децентралізації,  обговорено переваги та перспективи, які отримає об'єднана територіальна громада та кожен громадянин зокрема.

Під час обговорення голови селищної та сільських рад підняли ряд важливих питань, серед яких найбільш дискусійним було питання об’єднання до єдиної територіальної громади, яка буде утворена на території району. Кожен, у свою чергу, висловив думку щодо добровільного об’єднання громад та подав пропозиції щодо таких об’єднань.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Екскурсія державних службовців до Верховної Ради України

19 березня 2018 року Баришівською райдержадміністрацією було організовано екскурсію до головного законотворчого органу нашої країни – Верховної Ради України, в якій взяли участь працівники Баришівської райдержадміністрації та голови сільських рад.

Під час екскурсії всі мали змогу побувати у кулуарах Верховної Ради України, відвідати конференц-залу та сесійну залу, послухати цікаві деталі з історії створення та оздоблення Сесійного будинку, історії та сучасності щоденної роботи законодавчого органу державної влади України.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату адміністрації

Огляд-конкурс читців Шевченківської поезії «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» пройшов в Баришівському районному будинку культури

Березень - це місяць, який для українців є, без сумніву, місяцем вшанування світлої пам’яті безсмертного генія та пророка українського народу Тараса Шевченка.

Тарас Григорович — самородок, дар Божий для українського народу, всього людства. З роками його велич лише збільшується, позаяк його поезія, художні твори завжди актуальні для всіх поколінь українців. Зараз ми живемо в інші часи, але слово поета бринить у наших душах. Ми пам’ятаємо його і засвідчуємо свою любов та пошану до нього.

Саме тому з нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та з метою пропаганди його творчості, популяризації жанру художнього читання, виявлення і підтримки обдарованих читців-декламаторів району 16 березня 2018 року на базі районного будинку культури пройшов І-й етап Всеукраїнського огляду-конкурсу читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», в якому взяли участь 38 читців із різних куточків Баришівського району, які виявили бажання віддати шану Великому Кобзареві, виконуючи його твори і вкладаючи в них свої емоції, переживання, частинку своєї душі.

Учасники поділялися за трьома віковими категоріями: 1 категорія – 5-11 років,  2 категорія – 12-17 років, 3 категорія – від 17 років. До конкурсної програми читців ввійшли твори Т.Г.Шевченка, твори місцевих авторів, авторські твори, проза, звучали композиції, присвячені пам’яті Героїв АТО та велика кількість поезії Ліни Костенко.

Виконавську майстерність, мовну та сценічну культуру, акторську гру та артистизм, музичне оформлення та костюми, виразність виконання оцінювало компетентне журі у складі: Л.М.Бабич – голова журі, начальник відділу культури Баришівської райдержадміністрації, викладач сценічної мови Баришівської ДМШ; Д.П.Лобунець – директор музею Т.Г.Шевченка; Л.Я.Новицька – представник громадськості, провідний консультант відділу культури Баришівської райдержадміністрації; Н.М.Масюк – керівник театрального колективу «Пілігрими» ЦПР «Мрія»; О.В.Фастовець – громадський діяч,Член Національної спілки краєзнавців України.

Перед початком конкурсної програми учасники театральної студії «Пілігрими» ЦПР «Мрія» (керівник – Н.М.Масюк) на розгляд присутніх та конкурсантів представили уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Відьма». Натхненно та емоційно лунали вірші Великого Кобзаря: «Розрита могила», «Доля», «Лебедин», «Лілея», «Маленькій Мар’яні», «Село», «І досі сниться», «Чернець» та ін.

Всі учасники показали високий рівень виконавської майстерності, продемонстрували мовну та сценічну культуру, артистичність, емоційність підійшли із творчим поглядом до підбору сценічного костюму. Значна кількість виконання виразного читання поезій супроводжувалася вдало підібраним музичним супроводом, що сприяло кращому розумінню читання поетичного твору.

За результатами конкурсу у 1-й віковій категорії (5-11 років) перемогу здобув Тесленко Дініяр (смт Баришівка, ЦПР «Мрія»), 2-ге місце – Вовк Катерина (с. Масківці), 3-тє місце – Войтенко Вікторія (с. Веселинівка).

У 2-й віковій категорії (12-17 років) 1-ше місце зайняла Муханова Анастасія (с. Селичівка), 2-ге місце – Підгурська Анастасія (смт Баришівка, ЦПР «Мрія»), 3-тє місце поділили Романенко Марина із с. Семенівка та Клепка Світлана із с. Морозівка.

У 3-й віковій категорії (від 17 років) перемогу отримала Гудим-Мельнікова Анна  (с. Лук’янівка), 2-ге місце – 80-ти річний прихильник творчості Т.Г.Шевченка Добжанський Едуард Іванович (с. Лехнівка), 3-тє місце – Бондарчук Любов (с. Перемога).

Гран-Прі конкурсу виборола 5-річна Конончук Іванна (с. Борщів).

Переможці районного огляду-конкурсу будуть нагороджені подяками та пам’ятними статуетками у музеї Т.Г.Шевченка на тематичному заході, присвяченому пам’яті Кобзаря та перепоховання його на Чернечій горі.

 Традиційно, у Шевченківські дні, проходить обласний огляд-конкурс читців імені Т.Г.Шевченка, де 24 березня 2018 року Баришівський район будуть представляти кращі із кращих читців району.

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті та з великою любов’ю і повагою передає від покоління до покоління. Для нас, українців – це неординарна багатогранна постать, видатний пророк, поет-борець, художник – Тарас Григорович Шевченко. 

Потрібно зауважити, що такі заходи розвивають естетичний смак молоді та підростаючого поколіня, дають можливість розкрити талант, виховують гордість за свою, українську літературу і як ніколи об’єднують нас в єдину українську націю. 

 

 

Головний спеціаліст відділу культури Баришівської РДА, Кулик Н.В.

Математичний конкурс «Кенгуру»

15 березня 2018 року учні Морозівського НВК ім. Д.Поповича прийняли участь в ІІ етапі Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». Найактивнішими виявились учні 2-а, 5 і 8 класів. Всього було 57 учасників. В загальному за два етапи конкурсу його учасниками стали 117 учнів.

 

 

 

Ну що б, здавалося, слова…

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?

9 березня 2018року Україна відзначила204річницю від дня народження Тараса Шевченка. Учителі і учні Морозівського НВК ім. Д. Поповичане могли залишитися осторонь цієї епохальної події. З метою вшанування Кобзаря було проведено шевченківські читання, вікторини та конкурси присяченні його творчості.

Кращими читцями творів Тараса Шевченка стали такі учнів: Стратюк Ірину, Божко Євгенія, Ганіну Альону, Гурина Артема, Бугай Жанну, Неволіну Владу, Лисенко Надію, Поліщука Тимофія, Бабій Кароліну, Нижнього Антона, Грушецького  Дениса, Луценко Валерію, Камчатну Анастасію, Саміленко Марину, Джумакулову Каріну, Лопату Анастасію,  Печуркіну Яну, Кармазіну Наталію.  Учні читали слова Шевченка:

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почуєш!

Такі заходи  сприяють піднесенню почуття патріотизму та любові до України і її культурної спадщини.

Засідання ТЕБ та НС: весняне водопілля буде близьким до середніх показників

15 березня  під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося чергове засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний було винесено 5 питань і різне.

Особливу увагу члени комісії приділили питанню простан готовності сил та засобів до виконання завдань з безпечного пропуску льодоходу весняної повені та паводків, виконання Плану дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, обласних установ, підприємств та організацій Київської області з підготовки і забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році.

За словами начальника управління водних ресурсів в м. Києві та Київській області Миколи Урупи, повеневі процеси вже розпочалися на малих та середніх річках при столичного регіону, що підтверджується незначним підняттям рівнів води по річках Ірпінь,Здвиж,Рось ( її приток). Так, в період з 1-4 березня спостерігався вихід води на заплаву Росів районі міст Біла Церква і Володарка та в смт.Іванків на річціТетерів. На сьогоднішній день  виходу води на річкові заплави не зафіксовано. Щодо водопілля на Дніпрі, Десні і Прип’яті, то йогопік припаде  на середину квітня, однак ці терміни можуть змінитися, зважаючи на прогнозовані снігопади 17-18 березня.

Та навіть попри такі погодні колізії спеціалісти обласного центру гідрометеорології переконують, що очікувані найближчими днями опади  не спричинить масштабного паводку на території Київщини. За їх даними, весняне водопілля буде близьким до середніх показників.

-       «З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, сільськогосподарських угідь, господарських об’єктів від підтоплень в період весняного водопілля управлінням Київводресурсів проведено ряд оперативних заходів, серед яких -  обстеження гідротехнічних споруд(1017 од.), насосних станцій (13 од), меліоративних систем, мостів та водних об’єктів на предмет їх справності.Нами сформовано 48 аварійних бригад у складі 304 осіб, за якими закріплено 169 одиниць спецтехніки, яка буде використана у разі виникнення надзвичайної ситуації. Ведеться щоденний моніторинг рівнів води  на річках та водоймах Київської області» - повідомив Микола Урупа.

Про стан готовності сил і засобів для протидії загрозам  і реагування на надзвичайні ситуації  під час пропуску льодоходу і весняноговодопілля в межах діяльності Дніпровського БУВР інформував заступник начальника управління Ігор Стрелець. За його інформацією, розроблено План дій Дніпровськогобасейнового управління водних ресурсів, уточнено карти-схеми зон можливогопідтоплення, проведено обстеження гідротехнічних споруд. Для оперативного реагування створено 13 аварійних бригад, загальною чисельністю 92 особи. Групи забезпечені вантажним автотранспортом, важкою та інженерною технікою,плавзасобами й пересувними водовідливними засобами.

-       «Відповідно до прогнозів, очищення від льоду Київського водосховища очікується 17-27 березня, а Канівського – 13-23 березня. Максимальні величини припливу у період весняного водопілля передбачається з 15-25 квітня. У цей період витрата води Дніпра в межах Києва буде наближена до позначки 4900-5500м3/с. Цей показник дещо вищий у порівнянні з 2017 роком, але він не є критичним» -  сказав Ігор Стрелець.

Начальник Головного управління ДСНС України у Київській області Василь Слободяник довів до відома головуючого та членів комісії ТЕБ та НС, що у зв’язку з підвищенням температури з 8 березня активне сходження снігового покриву спричинило підтоплення домогосподарств в окремих населених пунктах Київщини. Причиною тому стали  порушення правил експлуатації меліоративних систем, прорахунки у проектах та недоробки у будівництві, зруйновані та засмічені водостоки, а не  природна повінь. Також  Василь Слободяник зауважив, що ДСНС створено бригади рятувальників, які оперативно реагують на повідомлення громадян та за допомогою насосної техніки й інших механізмів для відкачування ґрунтових вод та поверхневого стоку ліквідовують наслідки «місцевого підтоплення» у приватних садибах.

Заслухавши доповідачів головуючий, перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов звернувся до членів комісії: - «Попри те, що гідрометереологічні умови, які склалися в басейнах річок області, поки не дають підстав на очікування високої води, розуміємо, що це явище залежить від багатьох природних чинників.Тому ми повинні бути на  100% готові оперативно відреагувати та вжити невідкладних заходів, аби мінімізувати  наслідки  проходження водопілля на річках і водоймах Київщини»- сказав Андрій Анісімов.

Далі комісія затвердила План  заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об'єктах Київської області, яким передбачено підготовку спеціалістів комунальних та добровільних рятувальних служб, що можуть залучатись до робіт з рятування на воді під час купального сезону,проведення  роботи з уточнення визначених місць масового відпочинку на водних об’єктах та пляжів ізакріплення їх за організаціями, підприємствами та установами,проведення облікумісць масового відпочинку людей на водних об’єктах (місця купання, любительської та спортивної риболовлі, місця для занять водними видами спорту) та ін.

Про заходи щодо попередження та недопущення виникнення пожеж, загибелі та травмування людей на них доповідав начальник Головного управління ДСНС України у Київській області Василь Слободяник. Головний рятувальник Київщини висловив занепокоєння кількістю пожеж, що виникли на території області з початку 2018 року.

Статистика показує цифру 690, де 37 випадків – загибель людей у вогні.Найбільше пожеж фіксують в житловому секторі. В основному лихо приходить до будинків пенсіонерів, інвалідів та осіб так званої групи ризику.

 Комісією вирішено провести роботу з органами місцевого самоврядування щодо прийняття програм з надання допомоги в ремонтах пічного опалення і електромереж в помешканнях людей похилого віку, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни, малозабезпечених та багатодітних сімей та їх фінансування; активізувати інформаційно-просвітницьку роботу в регіональних ЗМІ та шляхом розміщення зовнішньої соціальної реклами в місцях масового скупчення людей.

Комісія затвердила «Зведений перелік об’єктів господарювання, що відносяться до категорій цивільного захисту Київської облдержадміністрації» та опрацювала  питання про організацію проведення оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням які перебувають на території Київської області,про стан удосконалення системи цивільного захисту        при проведенні адміністративно-територіального реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

 У різному головуючий Андрій Анісімов та члени Київської обласної комісії з питаньтехногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заслухали представників служби доріг, щодо готовності техніки, наявності піщано-соляної суміші та паливно-мастильних матеріалів на період складних погодних умов, що згідно з прогнозом синоптиків очікується на 17-19 березня. Автодорожники до роботи в посиленому режимі підготувалися.

Андрій Анісімов наголосив, що всі без винятку відповідні служби повинні привести в стан  готовності наявну техніку для забезпечення якості дорожнього покриття. В разі необхідності будуть сформовані групи мобільного реагування на випадок аварійних ситуацій, що можуть виникати на лініях електропередачі та системах теплопостачання.

За результатами роботи комісії ТЕБ та НС прийнято відповідні рішення та надано доручення на їх виконання.

 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОДА

16 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИВІТАЛИ ЗІ СВЯТОМ

День комунальника професійне свято, яке традиційно відзначається в Україні кожної третьої неділі березня. Цей святковий день присвячений усім працівникам житлово-комунальних господарств і побутового обслуговування населення, які виконують вкрай необхідну справу – забезпечення життєдіяльності міст, районів, надання різних послуг. Саме працівники цієї галузі роблять все можливе для того, щоб життя кожного було комфортним, зручним та безпечним.

З нагоди цього свята, сьогодні 16 березня 2018 року, працівників житлово-комунальних господарств Баришівського району привітали голова Баришівської райдержадміністрації О.А. Левченко, заступник голови райдержадміністрації Ф.В. Маренич, заступник голови районної ради  С.І. Богдан.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у роботу підприємства, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята працівникі цієї галузі були нагороджені подяками.

В день професійного свята комунальникам щиро побажали міцного  здоров’я, щастя, родинного благополуччя та успіхів у роботі!