Баришівка щоденна

Відзначення 100-річчя Дня Соборності України

В історії українського народу є багато важливих дат, але особливі серед них - ті доленосні події, які прокладали шлях до незалежності України. До цих подій, безперечно, належить День Соборності України. 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом. То був пам'ятний день тріумфуючого спалаху єдиної думки, загальної доброї волі, бо «соборна» означає спільна, злагоджена, та, що має згоду усіх. Значення цього свята полягає не лише в історичному контексті, а насамперед у дії на майбутнє, у нашій готовності разом працювати на зміцнення в Україні принципів демократії і свободи, розвиток єдиного гуманітарного та інформаційного простору, поліпшення добробуту громадян.

22 січня 2019 року біля погруддя пам’ятника Т.Г. Шевченка відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення 100-річчя Дня Соборності України.

У заході взяли участь заступник голови Баришівської райдержадміністрації О.В. Плясецький, заступник голови райдержадміністрації Ф.В. Маренич, голова районної ради В.А. Гуменюк, заступник голови районної ради С.І. Богдан, керівники та представники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники селищної та сільських рад району, керівники установ та організацій району, учнівська молодь, представники громадських організацій, представники ЗМІ.

Для всіх присутніх музичні композиції «Калиновий цвіт» та «Встань, козацька славо!» виконали учасники народного хору «Жайвір» районного будинку культури.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступник голови районної державної адміністрації  О.В. Плясецький, голова районної ради В.А. Гуменюк та голова культурологічної громади «Трійця», дослідник світогляду українців, вчений-секретар Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України, кандидат економічних наук Едуард Добжанський, наголосивши, що українці пройшли нелегкий шлях державотворення, а єдність і воля – це ті поняття, які визначають шляхи розвитку нашої держави. Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення. Як і колись, так і тепер український народ знову відстоює ідею єдності, соборності та цілісності держави.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Небесної Сотні та  полеглих військових у зоні проведення антитерористичної операції. Після цього  прозвучав Гімн України і учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченку.

Тож нехай кожен громадянин зустріне урочисте свято Соборності відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя.

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Фото О. Надоленка