Агропромисловий комплекс

Круглий стіл з бджолярами

16 серпня 2019 року у малій залі райдержадміністрації Баришівською районною державною адміністрацією спільно з Баришівською районною радою та управлінням агропромислового розвитку адміністрації було проведено засіданнякруглого столу з бджолярами району, в якому взяли участь виконуючий обов’язки голови Баришівської райдержадміністрації В.М. Гордієнко, голова Баришівської районної ради В.А. Гуменюк, начальник управління агропромислового розвитку Баришівської райдержадміністрації Г.П. Василяка, заступник начальника Баришівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київськіій області К.В. Гриценко, провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин головного управління Держпродспоживслужби В.С. Щербина, пасічники району та спеціалісти управління агропромислового розвитку.

В ході засідання круглого столу розглядались такі питання:

1.   Перспективний розвиток бджільництва в районі.

2.   Фітосанітарна безпека бджіл під час обробітку засобами захисту рослин.

 

 

 

Полуцький Я.В., заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Виїзна колегія

27 червня 2019 року Баришівською районною державною адміністрацією спільно з управлінням агропромислового розвитку адміністрації було проведено засідання виїзної колегії (об’їзд полів), в якій взяли участь голова Баришівської райдержадміністрації О.А. Левченко, голова  Баришівської районної ради   В.А. Гуменюк, начальник управління агропромислового розвитку Баришівської райдержадміністрації Г.П. Василяка, спеціалісти управління, керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Баришівщини.

Основними питаннями які розглядалися, були:

-       ознайомлення зі структурою посівних площ сільськогосподарських культур під «Урожай – 2019 року»;

-       хід підготовки до проведення комплексу зернозбиральних робіт ранньої групи зернових в 2019 році. Огляд культури поля.

 

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Навчання з працівниками сільськогосподарських підприємств району

05 червня 2019 року управлінням агропромислового розвитку Баришівської районної державної адміністрації спільно з спеціалістом головного управління Держпродспоживслужби в Київській області     Щербиною В.С., спеціалістом  відділу контролю у сфері  насінництва  та розсадництва управління фіто санітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Симоненко Т.В., спеціалістом Баришівського районного управління Держпродспоживслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Бородавко О.І. було проведено навчання, для видачі допуску (посвідчення),  з  працівниками сільськогосподарських підприємств району, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню пестицидів та агрохімікатів.

У програмі навчання висвітлювалися наступні питання:

1. Роль, значення засобів хімізації в системі заходів по вирощуванню і захисту сільськогосподарських культур. Класифікація пестицидів і агрохімікатів за призначенням.

2. Токсичність пестицидів і гігієнічні вимоги до них, правила зберігання, відпуску та застосування, правила та умови торгівлі пестицидами та агрохімікатами. Заходи по охороні від забруднення навколишнього природного середовища.

3. Фактори які можуть спричинити отруєння. Умови праці та заходи запобігання негативного впливу пестицидів на працівників, робота яких пов’язана з застосуванням пестицидів і агрохімікатів, забруднення кормів пестицидами. Правила особистої гігієни, перша долікарська допомога, самодопомога при отруєнні пестицидами та агрохімікатами.

 

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Утворення галузевого ягідного кластеру на базі ОТГ Київської області

23 травня 2019 року спеціалісти управління агропромислового розвитку Баришівської районної державної адміністрації взяли участь в семінарі, який відбувся в приміщенні Київської агропромислової біржі за участю директора департаменту агропромислового розвитку Козачка В. П., директора та фахівців ТОВ «Брусвяна» на тему: «Утворення галузевого ягідного кластеру на базі ОТГ Київської області».

 

Начальник управління агропромислового розвитку   Василяка Г. П.

До уваги мешканців району!

Департамент економічного розвитку і торгівлі та департамент агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації повідомляє, що  в області розпочато роботу з розробки проекту Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки.

З  метою врахування думки мешканців міст, сіл та селищ області на веб-сайті Департаменту економічного розвитку і торгівлі  облдержадміністрації розміщено  Анкету щодо визначення пріоритетів стратегічного розвитку Київської області на 2021-2027 роки:

 https://www.kyivregioneconomy.com/strategiya-kiyivskoyi-oblast-2027

Просимо долучитися до опитування та висловити свою думку, щодо розвитку Київської області.

Результати опитування будуть опрацьовані та доведені до відома керівного комітету із розробки Стратегії, створеного відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18.03.19 № 146, а також робочої групи, склад якої подано на затвердження керівному комітету.

 Метою опитування є забезпечення принципу відкритості при розробці регіональних стратегічних документів та врахування інтересів  зацікавлених сторін і гендерних груп.

Але головне - це можливість донести до влади позицію громадян, які мешкають та працюють на території області, щодо того, як вони бачать перспективу розвитку області,  в чому полягає її унікальність, які, на їх переконання, напрями економічної діяльності будуть конкурентоспроможними на ринку країни та в міжнародному масштабі в наступні 10 років, як досягти того рівня економічного розвіитку, який би забезпечив їм відчуття  щастя.

 

Управління агропромислового розвитку Баришівської райдержадміністрації

Бухгалтерський семінар

10 квітня 2019 року у малій залі засідань Баришівської районної державної адміністрації спільно з департаментом агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, Центром професійних бухгалтерівта управлінням агропромислового розвитку Баришівської районної державної адміністрації був проведений навчальний  семінар для керівників, бухгалтерів, юристів, кадровиків та економістів сільськогосподарських підприємств  на тему: «Орендна плата за землю з нової нормативно-грошової оцінки, держпідтримка, податки, праця, каса»

 

Начальник управління агропромислового розвитку  Василяка Г. П.

Засідання розширеної наради

12 березня 2019 року управління агропромислового розвитку Баришівської районної державної адміністрації та керівники сільськогосподарських підприємств району на чолі з головою Баришівської районної державної адміністрації О.А. Левченко взяли участь у розширеній нараді під головуванням голови Київської обласної державної адміністрації Терещука О.Д., яка відбулася в смт Макарів Київської області, з питань перспектив розвитку агропромислового комплексу Київської області, проблемних питань та шляхів їх вирішення.  

   

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Бухгалтерський семінар для сільськогосподарських підприємств

17 січня 2019 року у малій залі засідань Баришівської районної державної адміністрації за ініціативи департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, спільно з Центром професійних бухгалтерівта управлінням агропромислового розвитку Баришівської районної державної адміністрації був проведений бухгалтерський семінар на тему «2019 рік: бюджетно-податкові зміни, актуально про працю та розрахунково-касові операції».

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ:

1.       БЮДЖЕТ 2019:

2.       НОВАЦІЇ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА:

3.       ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ ПО НОВОМУ З 2019 РОКУ:

4.       ТРУДОВІВІДНОСИНИ:

5.       ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ:

6.       ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 ГРУПИ:

7.       ПДФО, ВЗ і ЄСВ:

8.       ПОДАТКИ НА МАЙНО, РЕНТА ЗА ВОДУ, ЕКОПОДАТОК:

9.       РОЗРАХУНКОВО-КАСОВІ ОПЕРАЦІЇ:

10.   СУДОВА ПРАКТИКА:

11.   Звітність:

12.   ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ:

 

Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації

Відзначення Дня працівників сільського господарства

16 листопада 2018 року у районному будинку культури відбувся урочистий захід з нагоди святкування Дня працівників сільського господарства України.  В урочистому заході взяли участь депутат Київської обласної ради – Лук’яненко М.А., заступник голови Баришівської районної державної адміністрації – Маренич Ф.В., голова Баришівської районної ради - Гуменюк В. А., працівники сільськогосподарських підприємств району, спеціалісти управління агропромислового розвитку, представники установ, організацій та інші.

Найкращих аграріїв району за вагомий внесок у розвиток агропромислового виробництва району, високий професіоналізм, багаторічну плідну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства України було нагороджено подяками та грамотами Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, Департаменту агропромислового розвитку, Баришівської районної державної адміністрації та Баришівської районної ради, а також вручені цінні подарунки.   

Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участю народної артистки України  Алли Попової.  

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про хід проведення комплексу осінньо-польових робіт

За оперативною інформацією сільськогосподарських підприємств продовжується збирання сільськогосподарських культур урожаю 2018 року.

Станом на 09 листопада 2018 року завершено збирання соняшника та сої, Соняшника обмолочено на площі – 10509 га, намолочено – 32500 тонн, урожайність – 30,9 ц/га, сої обмолочено на площі – 5938 га, намолочено – 12800 тонн, урожайність – 21,6 ц/га, кукурудзи обмолочено на площі – 11400 га, намолочено – 113540 тонн, урожайність – 99,6 ц/га, що становить 70 % до плану.

Виорано на зяб 17200 га, що становить – 88% до плану.

Станом на 09 листопада 2018 року поголів’я ВРХ становить – 2290 голів, в тому числі корів – 877 голів, свиней – 52871 голова, птиця свійська – 1676546 голів.

Вироблено молока – 4235,0 тонн, м’яса – 8038,3 тонн, яєць – 258254,8 тис. штук.

За січень-жовтень 2018 року усіма категоріями господарств вироблено валової продукції  на суму 634,7 млн. грн., що складає 112 % до певного періоду минулого року.  

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про хід проведення комплексу осінньо-польових робіт

За  оперативною інформацією сільськогосподарських підприємств продовжується збирання сільськогосподарських культур урожаю 2018 року.

Станом на 05 листопада 2018 року обмолочено соняшника на площі – 10400 га, намолочено – 32500 тонн, урожайність – 31,3  ц/га,  сої обмолочено на площі – 5800 га, намолочено – 12800 тонн, урожайність – 22,1 ц/га, кукурудзи обмолочено на площі – 9800 га, намолочено – 98700 тонн, урожайність – 100,7 ц/га.

Картопля зібрана на площі 30 га, що становить 100%, накопано – 450 тонн, при урожайності – 196 ц/га.      

Посіяно озимих зернових під урожай 2019 року  на  площі 8,3 тис. га, що становить – 85 % до плану, в тому числі озима пшениця – 7,1 тис. га, озиме жито – 1,1 тис. га, озимий ячмінь – 50 га, крім того озимий ріпак – 2,5 тис.га, що становить 220 % до плану.

Виорано на зяб 15400 га, що становить – 79 % до плану.

 

Г.П. Василяка, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Робочий візит до ПП «Овочевий дім»

02 серпня 2018 року голова Баришівської районної державної адміністрації О.А. Левченко спільно з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Г.П. Василякою здійснили робочий візит до приватного  підприємства «Овочевий дім», що знаходиться в селі Гостролуччя  Баришівського району.

Підприємство займається вирощуванням зернових, зернобобових, технічних культур та вирощуванням насіннєвої картоплі Голландських сортів. На території підприємства розташована пасіка.

В ході робочої зустрічі з директором підприємства В.І. Куркчі дізналися багато цікавого про діяльність господарства та обговорили перспективи розвитку виробництва.

 

Управління агропромислового розвитку адміністрації

Виїзна колегія

06 липня 2018 року управлінням агропромислового розвитку було проведено засіданні виїзної колегії (об’їзд полів) в якій взяли участь голова Баришівської райдержадміністрації О.А. Левченко, заступник голови Баришівської районної ради С.І. Богдан, начальник управління агропромислового розвитку Баришівської райдержадміністрації Г.П.Василяка, спеціалісти управління, керівники та агрономи сількогосподарських підприємств Баришівщини.

Основними питаннями які розглядалися, були :

- ознайомлення зі структурою посівних площ сільськогосподарських культур під «Урожай – 2018 року».

- стан підготовки до проведення комплексу зернозбиральних робіт ранньої групи зернових та зернобобових культур.

- стан розвитку тваринництва в сільськогосподарських підприємствах району.

Управління агропромислового розвитку Баришівської РДА

Робочий візит в СТОВ ім. Леся Сердюка

07 травня 2018 року директор департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА  Шупик С.М. спільно з начальником управління агропромислового розвитку Баришівської РДА Василякою Г.П. з робочим візитом відвідали СТОВ ім. Леся Сердюка, с. Бзів, по питанню переведення поголів’я ВРХ в табори літнього утримання.

 

Управління АПР Баришівської РДА

Робоча зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств

21 березня 2018 року голова райдержадміністрації О.А. Левченко, за участю начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Г.П. Василяки, начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації І.О. Мосінзової провів робочу зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств ПП «Миколай плюс»  (керівник Пархоменко М.Ю.) та ВАТ «Березанське» (керівник Гребельник Ю.Ф.).

Під час робочої зустрічі розглянули питання необхідності дотримання чинного законодавства у сфері використання сільськогосподарських угідь.

 

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Робочий візит до сільськогосподарського підприємства СТОВ імені Леся Сердюка

12 січня 2018 року голова Баришівської райдержадміністрації О.А. Левченко, за участю директора Департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації С.М. Шупика, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Г.П. Василяки здійснили робочий візит до сільськогосподарського підприємства СТОВ імені Леся Сердюка в с. Бзів Баришівського району.

Сільськогосподарське підприємство займається в основному тваринництвом, а саме вирощуванням великої рогатої худоби та розведенням коней. На утриманні господарства 860 голів великої рогатої худоби, в тому числі 300 корів та близько 50 голів коней.

В ході робочої зустрічі з директором сільськогосподарського підприємства А.Б. Коротковим ознайомилися з господарством, на території ферми збудована сучасна «Біогазоустановка», яка на сьогоднішній день повністю готова до експлуатації, але з технічних причинна даний час не приведена в дію, обговорено перспективи розвитку господарства.

 

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Фото О. Надоленка