Новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися  певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах міста. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених правил дорожнього руху.

З метою ознайомлення та закріплення знань правил дорожнього руху в рамкахтижнябезпеки дорожнього руху, між учнями 6- 7 класів класними керівниками Петренко О.П. та Кобенок Н.Б.відповідно до тематики тижня було проведено захід, націленийна підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху, де учні могли не тільки почерпнути для себе щось нове, а й продемонструвати наскільки ж вони вже на сьогодні обізнані по правилах дорожнього руху.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

У жорнах репресій

(заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій у Рудницькому НВК) 

В Україні в неділю, 21 травня, вшановують пам'ять жертв політичних репресій — це щорічний національний пам'ятний день, який припадає на третю неділю травня. Цього дня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – безвинними жертвами кривавого тоталітарного режиму.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій у Рудницькому НВК було проведено тематичний захід під символічною назвою «У жорнах репресій». Підготували і провели учні 8 класу, класний керівник Шимко О.М. Ведучі заходу пригадали всі етапи терору, який безжально нищив український народ.

Протягом тих часів було загублено чи приречено на муки та голодну смерть у таборах, заслано в далекі безлюдні землі мільйони людей – селян і робітників, учителів і священників, науковців і письменників, які не хотіли коритися режиму. 

Усупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу та свободу.

 

Заступник директора з НВР  Т.О. Прокопенко

Сергій Савчук: Уряд схвалив рішення, за яким в Україні телевізори та кондиціонери повітря реалізовуватимуть з енергетичними етикетками європейського зразка

24 травня на засіданні Уряду затверджено розроблені Держенергоефективності технічні регламенти енергетичного маркування телевізорів та кондиціонерів повітря. Відповідно до цих регламентів всі кондиціонери та телевізори в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка.

Такі заходи здійснюватимуться у рамках виконання взятих на себе Україною зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Завдяки енергетичним етикеткам споживачі матимуть повну та достовірну інформацію про клас енергетичної ефективності кондиціонерів та телевізорів. Також передбачається, що постачальники та розповсюджувачі цього побутового обладнання будуть зобов'язані включати інформацію про клас енергоефективності продукції до рекламних матеріалів», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Запровадження системи енергетичного маркування дозволить:

-       забезпечити ефективне споживання енергоресурсів при використанні кондиціонерів та телевізорів;

-       суттєво підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняних виробників кондиціонерів та телевізорів на внутрішньому та міжнародному ринках;

-       контролювати та не допустити на ринок України неефективне обладнання.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Голова Держенергоефективності представив для Bloomberg New Energy Finance потенціал відновлюваної енергетики в Україні

Досягнення країни у розвитку «чистої» енергетики, значний ресурсний потенціал, оновлене законодавство, гарантії для інвесторів, можливі ризики та їх подолання – все це презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук журналісту всесвітньо відомого видання  «BloombergNewEnergyFinance» у ході інтерв’ю.

Як повідомив старший редактор видання Бен Вікерс, BloombergNewEnergyFinanceпроводить дослідження розвитку відновлюваної енергетики в різних країнах світу і є авторитетним джерелом інформації для урядовців, політиків, інвесторів, бізнесменів. Цьогоріч видання вперше проаналізує інвестиційну привабливість України для проекту «Climatescope».

«Впродовж останніх кількох років Україна сміливо відповідає на всі енергетичні виклики. Окрім цього, ми дотримуємося світових тенденцій та розвиваємо чисту енергетику. Для цього в Україні колосальні можливості. По-перше, ресурси для виробництва енергії з усіх видів відновлюваних джерел наявні у кожному  регіоні. По-друге, залучаючи передовий досвід країн ЄС та США, ми напрацьовуємо сприятливе для інвесторів законодавче поле. По-третє, за ініціативи Агентства консолідуємо місцеву владу та громади у запровадженні програм з енергоефективності, ЕСКО-механізму, систем енергоменеджменту», - наголосив Сергій Савчук.

У ході інтерв’ю С.Савчук розповів про цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, про результати прийнятого у 2015 році Закону України щодо стимулювання умов виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії та інші законодавчі акти, що сприяють розвитку енергоефективності.

Також Сергій Савчук зауважив, що Агентство тримає під контролем основні проблемні питання у цій сфері і працює над їх вирішенням. Одне з них – розв’язання питання зарезервованих потужностей та спрощення доступу до мережвиробникам «чистої» електроенергії. Для цього вже розроблено законопроект, мета якого – встановити конкретний термін дії технічних умов на приєднання до мереж, а саме - 3 роки. Це стимулюватиме інвесторів швидше завершувати будівництво об’єктів та розблокує зарезервовані потужності для сприяння реалізації нових проектів.

Детальніше про державну політику розвитку відновлюваної енергетики читайте  найближчим часом у BloombergNewEnergyFinance.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

ОСББ-учасникам програми «теплих» кредитів Держава відшкодовує майже половину і більше витрат на енергоефективні заходи

Можливість заощадити майже половину і більше коштів при утепленні будинків – це ще один важливий фактор, який мотивує все більше ОСББ долучатися до Урядової програми «теплих» кредитів.

Так, минулого тижня до програми приєдналося ще 14 нових ОСББ, які залучили близько 1,6 млн грн на енергоефективні заходи у своїх будинках. Позаминулого тижня також зареєстровано ще 14 ОСББ-учасників програми. Попит на програму з боку ОСББ стабільний і з початком літа, ідеального періоду для проведення робіт, він лише зростатиме.

«Завдяки тому, що Агентство постійно співпрацює з місцевими органами влади та стимулює їх приймати місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, ОСББ мають нагоду отримати подвійне та навіть потрійне відшкодування своїх витрат. Іншими словами, окрім державної компенсації від 40% до 70%  суми «теплого» кредиту, ОСББ можуть одержати з місцевих бюджетів відшкодування відсоткової ставки або ще частини суми кредиту», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Наприклад, харківське ОСББ «Альма-центр» встановило ІТП на 104 тис. гривень. З них Уряд повернув 44,6 тис. грн, а область – 20 тис. гривень. Тобто, встановлення ІТП обійшлося ОСББ у 2,6 разів дешевше, а саме - у 39,4 тис. гривень.

Дізнатися, в яких містах, районах та областях ОСББ можуть скористатися місцевими програмами здешевлення «теплих» кредитів, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

З початку дії програми нею скористалося 800 ОСББ з різних регіонів України, які залучили на термомодернізацію багатоповерхівок більше
105 млн гривень.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Сергій Савчук: Україна готується гідно презентувати інвестиційний потенціал «чистої» енергетики на ЕКСПО-2017

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час прес-конференції «Україна на ЕКСПО 2017: енергія творчих людей», яка відбулася 22 травня у ІА «Інтерфакс Україна» за ініціативи Торгово-промислової палати України.  

«Цього року Україна – почесний учасник широкомасштабної Міжнародної спеціалізованої виставки ЕКСПО 2017 «Енергія майбутнього». У виставці, яка триватиме три місяці, з 10 червня по 10 вересня, буде представлено більше 100 країнсвіту. Планується 5 мільйонів відвідувачів. Це представники різних компаній, які працюють у цьому напрямі на світовому ринку. Ми сподіваємося, що український ринок відновлюваних джерел енергії також буде цікавий для них», – повідомив Сергій Савчук та зауважив, що Україна буде презентувати як технологічні, так і законодавчі досягнення у відновлюваній енергетиці.

Україна запрошує міжнародних колег до Національного стенду, на якому буде представлено українські стартапи: вітрогенератор українського виробництва, сонячний концентратор з виробництва теплової енергії, жалюзі, що виробляють електричну енергію, а також зразок пасивного дому, який споживає мінімальну кількість енергії.

Також на українському стенді працюватиме інтегрована інформаційно-пошукова система, що дозволить якомога більшій кількості компаній заочно взяти участь у ЕКСПО-2017. Крім того, у цій системі буде ціла низка розроблених проектів з відновлюваної енергетики, які є перспективними для залучення інвестицій.

 «Участь України в ЕКСПО 2017 – це унікальний шанс презентувати міжнародній спільноті потенціал використання відновлюваних джерел енергії, а також зацікавити та мотивувати потенційних інвесторів працювати в Україні. Для компаній це нагода не лише презентувати свій бізнес, покращити імідж, розширити ринок та знайти бізнес-партнерів, а й представити обличчя всієї України!», – наголосив Голова Агентства та додав, що експозиція України працюватиме під гаслом «Енергія творчих людей».

Також 15 червня 2017 року відбудеться Національний день України, в рамках якого планується провести бізнес-форум.

Довідково:

Детальніше про участь України в ЕКСПО-2017 читайте на спеціалізованому веб-сайті: http://expo2017ukraine.com.ua.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Тиждень дорожнього руху

На виконання листа управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА №I-05-18-602 від 11.05.2017 р. «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»  повідомляємо, що в дошкільному навчальному закладі (ясла - садок) «Золотий ключик» Баришівської селищної ради Київської області з 10.04.2017 по 13.04.2017 р. проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Протягом Тижня безпеки дорожнього руху в усіх вікових групах проведені різні заходи та форми роботи з дітьми, зокрема:

- тематичні заняття (наприклад: «Світлофор та «зебра» - наші помічники», «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «У гості до бабусі» та ін.);

- спостереження, бесіди (наприклад: спостереження за легковими та вантажними автомобілями, які рухаються неподалік від території дитсадка; бесіда про транспорт, правила поведінки в транспорті та ін.)

- розваги та екскурсії, а саме:

розвага «Світлофор у гостях у дітей».

Рухлива гра «Стій! Увага! Рушай! (на ігровому майданчику)

Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху. Формувати у дітей навички обачної поведінки на дорозі; розрізняти дорожні знаки; уміти користуватися світлофором. Вправляти дітей у застосуванні набутих знань на практиці. Розвивати кмітливість, спостережливість, швидку реакцію.

Екскурсія по вулиці.

Мета: уточнити знання дітей про небезпеку, яка може чекати на вулиці.

Екскурсія до проїжджої частини дороги.

Мета: закріпити правила поведінки водіїв та пішоходів.

 

Практичне заняття на тему: Школа дорожніх знаків»

Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху. Формувати у дітей навички обачної поведінки на дорозі. Розрізняти дорожні знаки; уміти користуватися світлофором. Вправляти дітей у застосуванні набутих знань на практиці. Розвивати кмітливість, спостережливість, швидку реакцію.

Крім заходів, що організовувалися безпосередньо вихователями, також створювалися умови для самостійної художньої діяльності дітей, сюжетно – рольових ігор: «Ми – пішоходи», «Пішохід та водій» та ін. Вихователі використовували художнє слово, де мали змогу продемонструвати дітям небезпечні ситуації, які можуть трапитись.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в дошкільному закладі був проведений конкурс малюнків та оформлена виставка дитячих малюнків на тему: «Безпека дорожнього руху».

 

Завідувач ДНЗ «Золотий ключик»   С.М. Авраменко                      

Свято Букваря

Вшанування книги Букваря стало традицією у Волошинівському НВК  ім.Р. Лужевського.

«Свято Букваря» зібрало у залі багатолюдне товариство: учнів початкової школи і вчителів, мам і тат, дідусів і бабусь, друзів винуватців свята, учнів 1 класу.

На святі учні дякували Букварю, декламували вірші та виконували пісні про школу.

Учні 1 класу закінчують навчальний рік з хорошими результатами: навчились читати, писати і рахувати. Зокрема, учні Баранівська Софія, Мацюк Артем, Власюк Вікторія, Пилипишин Костянтин, Залюбовська Анастасія, Соколов Даниїл отримали «Дипломи» за високі досягнення у навчанні.

Закінчилося свято « солодким столом», який організували для дітей батьки.

 

Голова батьківського комітету 1 класу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  Баранівська Антоніна Василівна

Найдорожчий скарб людини - це її власне життя

 Знання Правил  дорожнього  руху та їх  дотримання  набувають  великого  значення  у  нашому  житті . Бо всі  ми -  як  дорослі , так і  малі – є учасниками  дорожнього руху.  А їх  незнання  або невміння дотримуватись часто призводить  до втрати  не тільки здоров’я  ,  а й , навіть ,  життя.

 Тому на   виконання  листа   управління освіти, молоді та спорту  Баришівської РДА  від 11.05.2017 № І-05-18-602  "  Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху" з 08 по 14  травня 2017 року  в школі  було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху .

В рамках  Тижня класоводами та класними керівниками  були проведені  бесіди та виховні години  "Ми  -  учасники  дорожнього руху "        ( 1  клас ), " Дорога до школи "( 2  клас ), " Ходимо безпечно на наших  вулицях " ( 3  клас ), "Правила переходу  вулиць і доріг " ( 4  клас ),  

" Учасники дорожнього руху  та умови безпеки пішохода "( 5  клас ),  " Безпечна дорога  до школи, додому "( 6  клас ), " Культура поведінки при користуванні громадським транспортом " ( 7  клас ), " Правила безпеки  для пішоходів  на дорогах " ( 8   клас ), "  Права та обов’язки  учасників дорожнього руху" ( 9  клас ),  " Обов’язки і права пішоходів " ( 10  клас ),   " Відповідальність  за порушення правил дорожнього руху" ( 11  клас ).

Для учнів   молодшої ланки було організовано конкурс малюнків  на асфальті на тему: "Безпека на дорозі – безпека життя ". Найкращими журі визнало  роботи  всіх   учасників  конкурсу.

 Надуда Т.В.,  бібліотекар школи , оформила книжкову виставку  "Твій друг – безпечний рух" .

Вчитель  основ здоров’я  Шендрик  О.М.  провела для учнів   5-6  класів  вікторину " Дорожня грамота " . Призові  місця дісталися таким учням: Коваленко Валентина -  6  клас, Гончарук Олександр – 5  клас, Тимченко Дмитро – 5 клас.

Цікаво було  дітям подивитися мультиплікаційні фільми з  даної тематики,  в яких у доступній формі,   наочно розповідається  про правила поведінки  на дорозі, пішохідному переході , тощо.  А після  перегляду  учні разом  з класоводами  ( Дідашко Н.П.,  Лаптєва Г.В. ) обговорили ситуації , в які потрапляли герої  мультфільмів , тим самим  ще раз повторюючи правила безпечної  поведінки на дорозі.

Таким чином, завдяки Тижню безпеки дорожнього руху учні нашої   школи вкотре узагальнили  знання  з безпеки  дорожнього руху,  набуті  протягом  навчального року . А якщо точніше : протягом життя.

 

Директор школи  О.М.Шендрик

Новини за 23.05.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Протягом січня-квітня 2017 року надходження плати за землю від платників Броварської ОДПІ склали 114,1млн. грн.

В т.ч. юридичними особами сплачено – 107 млн. грн., фізичними особами – 7,1 млн. грн.

Платниками земельного податку вважаються,  зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Даний  податокнараховується на підставівитягу здержавного земельного кадастру.Нагадаємо, власники землі та землекористувачі сплачують податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.Броварська ОДПІ нагадує, що нарахування сум податку громадянам – землевласникам і землекористувачам проводиться територіальними органами Державної фіскальної служби,  які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. В свою чергу громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку громадянину нараховується штраф та пеня.                       

Закон України передбачає низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом України.       

Розширену інформацію щодо порядку  сплати громадянами плати за землю можливо отримати в кабінеті №32 ЦОП Броварської ОДПІ, який знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Київська 286, або за телефонами  (04594) 7-20-90, (04594)4-02-21.

 

Внесено змінидоПорядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій

 

Броварська ОДПІ інформує, що 16.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.03.2017 № 399 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 березня 2016 року № 344» (далі – Наказ № 399), який вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України 10.03.2016 № 344 «Про затвердження Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій».

Відповідно до Наказу № 399 внесено змінидоПорядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій (далі – Порядок) та змінено заголовок тексту на «Порядок проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Крім того, визначено, що перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень глави 8 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 розділу I Кодексу, у редакції, що діяла до 01 січня
2015 року, та цим Порядком;

уточнено строки, протягом яких платник податків повинен надати посадовим особам контролюючого органу документи для проведення перевірки контрольованих операцій.

З оновленим текстом Наказу № 344 платники податків  можуть ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 399 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.05.2017 № 38.

 

Електронні сервіси ДФСна допомогу  платникам  податків

Впровадження нових та вдосконалення наявних електронних сервісів, створення комфортних умов для платників є одним з пріоритетних напрямів роботи у розвитку партнерських стосунків між органами ДФС та платниками податків.

Електронні сервіси ДФС (електронна адреса: www.sfs.gov.ua.) – це реформування формату відносин з суб`єктами господарювання, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, а також знижуються корупційні ризики, завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.

Наприклад, електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків («податкова яма») чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів.

Сервіс «Електронний кабінет платника» надає майже повний спектр послуг як для суб’єктів господарювання, так і громадян, сприяє правильному i зручному обчисленню та своєчаснiй сплатi податкiв i зборiв (обов’язкових платежiв). Для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення, оскільки він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.

Запрошуємо  платників скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства.

 

До уваги сільськогосподарських  підприємств - платників ПДВ!

Броварська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує, що з 12.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017  № 368 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 368), який вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 1130).

Зміни, передбачені Наказом № 368, привели у відповідність норми Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість  та п.п. 4 п. 2 розділу XIX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з яким з 01.01.2017 року втратила чинність ст. 209 Кодексу, що визначала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Зокрема, Наказом № 368 встановлено, що сільськогосподарські підприємства, які станом на 1 січня 2017 року зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування ПДВ, вважаються платниками цього податку на загальних підставах, починаючи з 1 січня 2017 року, і стосовно таких сільськогосподарських підприємств:

з 1 січня 2017 року втрачають чинність витяги з реєстру ПДВ, що були видані контролюючими органами до 01 січня 2017 року;

контролюючі органи, в яких такі сільськогосподарські підприємства перебувають на обліку, приймають рішення та вносять до реєстру платників ПДВ записи про зняття підприємств з реєстрації як суб’єктів спеціального режиму оподаткування з одночасною реєстрацією платниками податку на загальних підставах.

З оновленим текстом Наказу № 1130 Ви можете ознайомитись
скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

Броварська ОДПІ

 

На Київщині підприємство-розробник програмного забезпечення для "е-декларування"ухилився від сплати податків майже на 1 млн. грн.

Слідчі ГУ ДФС у Київській області у співпраці з прокуратурою Київщини оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 212, ч 1 ст. 366 КК колишньому директору ТОВ “М”. Йому інкримінують службове підроблення документів та ухилення від сплати податків на суму 900 тисяч гривень.

ТОВ “М” – компанія, яку було обрано виконавцем робіт з програмного забезпечення системи е-декларування для подальшого використання НАЗК на підставі договорів, укладених з міжнародними організаціями. Зокрема, кошти виділено в рамках проекту “Підвищення прозорості та добропорядності у публічному секторі” за програмою розвитку ООН.

 У ході розслідування податківці Київщини спільно з прокуратурою області встановили, що розроблення програмного забезпечення мала  виконати естонська компанія-нерезидент “А”, на чиї рахунки були перераховані кошти, отримані від міжнародних організацій, загальною сумою у 100 тисяч доларів США. Але, як згодом виявили слідчі ГУ ДФС у Київській області, фактичними виконавцями цих робіт стали студенти університету КПІ, які співпрацювали з ТОВ “М” за усними та письмовими угодами. Втім, коштів за свою роботу вони не отримали.

За матеріалами слідства, виділена сума на розроблення програмного забезпечення за підробленими документами перерахована за кордон.  

Наразі досудове розслідування триває.

 

Податкова накладна на компенсацію комунальних послуг орендодавцю нерухомого майна

 Господарським кодексом України ( ст.284, 286) від 16.01.2003р. № 436-IV (зі змінами та доповненнями) визначено, що істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата, що є фіксованим платежем, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

   У вартість орендної плати за рухоме/нерухоме майно має входити відшкодування (компенсація) всіх елементів витрат, пов’язаних з послугами з надання майна в оренду.  Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками, а здійснює відшкодування (компенсацію) орендодавцю витрат на їх оплату, то в договорі оренди визначається порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг і енергоносіїв та їх оплати (відшкодування, компенсації).

     Якщо орендодавцем є небюджетна установа, то кошти, що отримуються від орендаря як відшкодування (компенсація) будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включаються орендодавцем до бази оподаткування та оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку, оскільки є складовою частиною операцій з постачання послуг при наданні в оренду рухомого/нерухомого майна.

     Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних  у встановлений ПКУ термін.

     Податкова накладна складається постачальником (орендодавцем) на суму орендної плати, яка включає в себе відшкодування (компенсацію) витрат, пов’язаних з утриманням та обслуговуванням орендованого майна.

     У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг, ціна постачання без урахування податку, ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні, загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (підпункти «е» – «і» п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

     У разі якщо на дату складання документа, що засвідчує факт постачання послуг (наприклад, останній календарний день місяця) фактична вартість орендної плати відрізняється від розрахункової, яка була сплачена раніше, до такої податкової накладної має бути складений та зареєстрований в ЄРПН у встановлений ПКУ термін відповідний розрахунок коригування.

Слід враховувати, що з метою застосування норм п. 201.4 ст. 201 ПКУ постачання послуг з оренди, незалежно від умов розрахунків (передоплата або ні) не може розглядатися як постачання, яке має безперервний або ритмічний характер, якщо періодичність оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг за договором оренди, визначається за місяць або за триваліший період.

 

ГУ ДФС у Київській області

 

 

«Консонанс» знову в Державному центрі реабілітації воїнів у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району

Травневий суботній ранок. До Будинку культури села Коржі сходяться музиканти Зразкового дитячого духового оркестру «Консонанс». Сьогодні, 20 травня 2017 року, відповідальний концерт у Державному центрі реабілітації воїнів у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району, куди вже не вперше виїжджає оркестр.

Всі схвильовані і не тому, що не знають свій репертуар, а тому, що їх  будуть слухати ветерани воєн різних часів: Другої Світової, Афганської, воїни АТО.

Ми, родом з козацького села, заснованого козаком Коржем. Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення, козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та традицій нашої вітчизни і залишається ним на сьогодні. 

ВконцертнійпрограмізвучаливіршіЧленаСпілкиписьменниківУкраїни, коржівськоїпоетесиГанниДудки: «ДумапромаленькуБатьківщину», «Духовийоркестр», «Баграм» - віршприсвяченийнашомуземляку, справжньомугерою– афганцю, воїнуАТО, легендарномуБаграмукомандирудругоїштурмовоїротибатальону«Айдар» МиколіСеменяціувиконанніведучихЛапиТ. таСімоноваМ., учасниківстудії« Надія» таучасниківоркестру«Консонанс» КрамаренкоАльбінитаДерикітАнгеліни.

У виконанні духового оркестру  Консонанс» (художній керівник і диригент – Стомаченко Віктор Олексійович ) звучала музика чудових композиторів: О. Морозова – «Вільна Україна», М. Блантера – «В городском саду», «В лесу прифроновом», «Катюша», Е. Ханка – «Ви шумите берези», Є. Петербурзький – «Синий платочек», П. Майборода – «Київський вальс», І. Шамо – «Києве мій» та інші. Не залишилися непоміченими сольні виступи музикантів Андрія Ломова із твором Едуарда Артем’єва з кінофільму «Свій серед чужих, чужий серед своїх» та Свірського Владислава (викладач А. Ломов) «Вечная любов» Шарля Азнавура.

Ветерани не стримували сліз, бо це мелодії їх молодості, під мелодії маршів вони захищали нашу Україну і зустрічали щасливу мить Перемоги.

Концерт закінчився та ветерани не хотіли так скоро відпускати молодих оркестрантів. Після концерту було фото (фоторепортаж Симоненко Оксани) на згадку, а добрі слова вдячності від глядачів ще довго гріли наші серця…

 

Зав.бібліотекою філіалом №12 села Коржі Лапа Тетяна

З відкритим серцем…

З метою захисту конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покращення їх умов проживання та сімейного затишку, а також з нагоди відзначення Дня матері та Дня сім’ї службою у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації 19 травня 2017 року було організовано та проведено районний захід для опікунів та піклувальників «Від усієї душі».

У заходівзяли участь13 опікунів, піклувальників та 4 потенційні опікуни, які перебувають на обліку Служби.

Спершу до присутніх з вітальними словами, наповненими щирої вдячності за ту добру справу, яку роблять люди, що зібралися цього дня в залі, звернулися виконуючий обов’язки голови адміністрації Віталій Миколайович Гордієнко та начальник служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Ганна Іванівна Ігнатенко.

Приємною подією було нагородження Подякою Баришівської райдержадміністрації та подарунком піклувальника Юр Ніну Іларіонівну, жительку с. Волошинівка, за сумлінне виконання опікунських обов’язків та з нагоди святкування її 70-річчя.

Далі присутніх привітали вихованці дошкільного навчального закладу «Промінь» смт Баришівка. Своїм танцем та віршами дітки торкнулися найпотаємніших і щирістю.

Далі виступила Безпалюк Тетяна Сергіївна – директор Баришівського районного Центру опіки дитини, яка зосередила увагу присутніх на соціальному захисті дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на правах і обов’язках осіб, які беруть на себе виховання дітей цієї категорії.

Про порядок призначення та виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дала роз’яснення заступник начальника управління соціального захисту населення адміністрації – Сухенко Людмила Дмитрівна.

А головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту адміністрації, Нитченко Оксана Леонідівна, провела з присутніми бесіду щодо необхідності залучення до гурткової роботи діток, розвитку їх творчих здібностей, навчання, виховання та про наслідки девіантної поведінки підлітків.

Щодо оздоровлення та відпочинку дітей, наявності путівок до санаторіїв та таборів розповіли головний спеціаліст Служби Візір Ольга Сергіївна та заступник головного лікаря КЗ Центр первинної медико-санітарної допомоги» - Забережна Леся Віталіївна.

Західпройшов у форматі діалогу, в ході якого опікуни отримали відповіді на хвилюючі їх питання.

Ми щиро вдячні підприємцям нашого району, які долучилися до заходу та надали посильну допомогу: ТОВ «Торговий дім Шантіль» та ПП «Красний».

 

Т.С. Безпалюк, директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Стань донором

Про проведення заходу до Дня пам’яті померлих від Віл \ СНІДу

Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї¸ дітей та молоді  було організовано та проведено до Дня пам’яті померлих від Віл\Сніду   в Баришівському міськрайонному відділі з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання  кримінальних покарань та  пробації Міністерства юстиції проведено  тренінг: “ВІЛ/СНІД - це стосується кожного. Дізнайся, що  це означає для тебе”. Толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” для дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Присутні були ознайомлені із статистичними даними поширення ВІЛ – інфекції в світі та Україні, гіпотезами походження ВІЛ- інфекції, шляхами передачі, категорією ризику інфікування, засобами профілактики, важливістю та необхідністю проходження тестування на ВІЛ. Проведено анкетування та  психологічні вправи з метою формування здорового способу життя у кожного  особисто, опрацьовано навички толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ (охоплено 12 осіб).

 Всім учасникам заходу було надано  інформаційно – профілактичну рекламну продукцію: буклети „СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких”,“Живи. Захисти своїх дітей від СНІД”, „Живи. Наркотикам – ні. Не втрачай життя”.

 

Директор центру  Л.В.Борзак

В Баришівському районі відбулися заходи з ушанування 80-их роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років

19 травня 2017 року у Баришівській центральній районній бібліотеці для дорослих пройшов відеоперегляд документального фільму, присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій «У жорнах політичних репресій».

20 травня 2017 року у бібліотеках сіл Веселинівка і Гостролуччя пройшло обговорення книги «Реабілітовані історією».

З 21 травня по 22 травня 2017 року у клубних закладах культури району пройшли заходи, приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій (мітинги, покладання квітів, хвилини мовчання та вечори пам’яті), обмежено проведення розважальних заходів, приспущено Державні Прапори України.

22 травня 2017 року у Баришівській районній дитячій бібліотеці відбувся перегляд літератури, присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій «Реабілітовані історією».

23 травня 2017 року у Баришівській центральній районній бібліотеці для дорослих оформлена тематична книжкова виставка «Політичні репресії 1937-1938 р.р.».

 

Відділ культури райдержадміністрації

В Україні стартувала інформаційна кампанія щодо правил і переваг безвізового режиму

У рамках всеукраїнської інформаційної кампанії про безвізовий режим із країнами Європейського Союзу запрацював новий сайт «Відкрий Європу».

Мета кампанії – роз’яснити громадянам України, які мандрують до ЄС, правила перетину кордону та перебування в ЄС, а також ознайомити з новими можливостями та перевагами, які надасть українцям безвізовий режим.

На сайті також можна дізнатись, як підготуватися до поїздки з дітьми, що важливо знати тим, хто планує навчатися чи працювати в Європейському Союзі, дізнатися про можливості освітніх і наукових програм ЄС в Україні. Працює також окремий підрозділ – для жителів АР Крим і Донбасу. Також можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання або задати власне.

Інформаційна кампанія про безвізовий режим із ЄС фінансується Представництвом Європейського союзу в Україні.

Нагадаємо, що сьогодні Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму.

 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОДА

Митники запобігли незаконному вивезенню з України старовинних самоварів кінця ХIX – початку ХХ століття

Три старовинні самовари з клеймами самоварних фабрикантів Баташових кінця ХIX – початку ХХ століття намагався вивезти у багажі до Тегерану наш співвітчизник. Обравши для проходження митного контролю «зелений коридор», він автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України даних предметів громадянин України Азарі Махрдад не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Старовинні самовари працівники митниці виявили у багажному відділенні на сумісній ліній контролю зі службою авіабезпеки.

Самовари переміщувалися без ознак приховування та зі слів громадянина належать йому особисто.

Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей  через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV від 21 вересня 1999 р. та інструкції Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р.

Складено протокол про порушення митних правил. Самовари вилучено до винесення судом рішення у справі. Експертиза встановить їхню культурну та історичну цінність.

Довідково: тульські промисловці прославилися не лише зброєю, а й самоварами Баташова. Самоварна фабрика братів Баташових, яка була оснащено за останнім словом техніки, приносила чималий прибуток. Лише у 1885 році було продано 11 тисяч самоварів цієї фабрики.

 

ГУ ДФС у Київській області

Уряд піднімає пенсії для 5,6 млн пенсіонерів

Кабмін скасовує податок на пенсії. Підвищення пенсійного віку не буде

У середу, 17 травня, прем’єр Володимир Гройсман презентував на Кабміні проект урядової пенсійної реформи. Основна ідея запропонованої  реформи -   відновити соціальну справедливість, як по відношенню  до тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, так і для майбутніх пенсіонерів. Якщо людина чесно працювала все життя, вона має гарантовано отримувати гідну пенсію.

Уряд віднайшов механізми вирішити проблему Пенсійного фонду без підвищення пенсійного віку і вже зараз суттєво підвищити пенсії нинішнім пенсіонерам.

З 1 жовтня пенсії будуть осучаснені

Уряд пропонує вже з жовтня перерахувати пенсії, які не змінювались п’ять років, і ліквідувати дискримінацію пенсіонерів за роком виходу на пенсію. Зараз розмір пенсій за однакової кількості років страхового стажу та заробітку може відрізнятися в 2,5 рази. Оскільки середня заробітна плата, яка застосовується при обчисленні пенсій, зростала, а самі пенсії не переглядалися.

При перерахунку пенсій буде застосовуватись показник середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей же показник застосовується при призначенні пенсій у цьому році.  Осучаснення загалом торкнеться 5,6 млн пенсіонерів. Приблизно 1,3 млн українців матимуть до своєї пенсії додатково щомісячно до 200 грн. Для 1,2 млн підвищення становитиме від 200 до 500 грн. 2 млн отримають підвищення 500–1 000 грн. І ще понад 1,1 млн українців матимуть більше 1 000 грн щомісячної доплати. Таким чином, частина пенсіонерів після перегляду пенсій отримуватиме вдвічі більше.

 Окрім цього, уряд пропонує вже з 1 жовтня,а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон, переглянути мінімальну пенсію – вона зросте до 1 373 грн. В результаті зростання виплат цьогоріч торкнеться майже 9 млн з-поміж 11,9 млн пенсіонерів.

З 1 жовтня податок на пенсії буде скасований

Також з жовтня цього року уряд пропонує  скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Із 2,3 млн. працюючих пенсіонерів  зараз пенсії знижуються у 494 тис. Уряд пропонує, щоб ті, хто працює, отримували заробітну платню і пенсію у повному обсязі

З 1 січня 2018 року будуть встановлені єдині правила нарахування пенсій

Чинна пенсійна система, коли фактично відсутня диференціація розміру пенсій від заробітку, позбавляє працююче населення стимулів сплачувати внески до Пенсійного фонду. І, по-суті, є несправедливою для тих, хто такі внески сплачує. Тому уряд пропонує встановити єдину для всіх умову призначення пенсій – наявність страхового стражу. Уряд не піднімає пенсійний вік, а дає можливість обирати, коли виходити на пенсію.

 З 1 січня 2018 року пенсія за віком в 60 років призначатиметься за наявності страхового стажу в 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватись на 1 рік. І в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу. У 63 роки пенсія за віком, як для чоловіків, так і для жінок, призначатиметься у разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років (з 2028 р 25 - 35 років ). Особи, в яких на момент призначення пенсії не буде необхідної кількості страхового стражу, зможуть обрати – допрацювати або придбати необхідну кількість років (але не більше п’яти).

Починаючи з 1 січня 2019 року для осіб, у яких страховий стаж складатиме 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років. Особи, в яких відсутній страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.

Спецпенсії будуть ліквідовані

Станом на 1 січня 2017 року близько 296 тис осіб (без військових) отримують спеціальні пенсії. Середній розмір пенсій, призначених на загальних умовах, складає 1 725,69 грн, середній рівень спец пенсій - 3 813,40 грн. Зокрема, право на спеціальні пенсії мають депутати, державні службовці, судді, прокурори, службовці органів місцевого самоврядування, науковці. Свого часу система спеціальних пенсій запроваджувалася, як своєрідна компенсація за низький рівень заробітної плати  у відповідних категорій працівників. Однак з моменту запровадження спеціальних пенсій умови оплати праці таких працівників значно покращилися. Тож, відповідно, логічним кроком є скасування і чинних привілеїв у призначенні пенсій.

Спеціальні пенсії, які вже призначені, будуть виплачуватися і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набрання чинності відповідного закону. З 1 січня 2018 року також скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших. Пенсії за вислугу років призначатимуться лише військовослужбовцям.

Підвищиться захист працівників шкідливих виробництв

За нині діючими правилами, пенсійні виплати для пенсіонерів, які раніше працювали на шкідливих виробництвах (мають право на достроковий вихід на пенсію), повинні відшкодовувати підприємства. Однак підприємства нерідко уникають таких виплат. В результаті заборгованість перед Пенсійним фондом, який здійснює виплати пенсій колишнім працівникам шкідливих виробництв,  вже сягнула 10 млрд. грн. Тому уряд пропонує змінити чинну систему.

По-перше, підприємства замість відшкодування пенсій сплачуватимуть підвищений ЄСВ  за своїх працівників, зайнятих на шкідливих виробництвах -  додатково 15 % за працівників із  Списку 1 і 7% для всіх інших. Нова система запобігатиме подальшому накопиченню боргів підприємств перед Пенсійним фондом. А також стимулюватиме роботодавців покращувати умови праці для своїх працівників, щоб сплачувати менше ЄСВ.

По-друге, додаткові внески ЄСВ з 1 січня 2019 року за працівників, молодших за 35 років, будуть накопичуватися на їх індивідуальних пенсійних рахунках. Це підвищить їх соціальну захищеність і пенсійні гарантії.  Таким чином, уряд робить перший крок у запровадженні другого рівня пенсійного забезпечення в Україні.   

Пенсійний фонд буде звільнений від невластивих виплат

Видатки Пенсійного фонду власне на сплату страхових пенсій становлять лише 75% від загальних виплат. Решта  – інші види пенсій і соціальних доплат. Тому уряд пропонує звільнити солідарну пенсійну систему від страхових виплат, які не  забезпечені надходженнями страхових внесків.

А саме:

-              видатки на виплату цільової грошової допомоги на прожиття інвалідам війни та УБД

-              відшкодування єдиного внеску за працюючих інвалідів на підприємствах УТОГ, УТОС

-              видатки на фінансування пільгових пенсій у зв’язку із заміною механізму фінансування пільгових пенсій

-              пенсії за вислугу років (для тих, хто вже перебуває на пенсії)

-              відшкодування доплат до прожиткового мінімуму.

Зазначені виплати будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема, з державного бюджету. Для отримувачів таких виплат нічого не зміниться. Для бюджетної системи це – природній крок. Зараз вказані виплати здійснює Пенсійний фонд, тобто за рахунок надходжень від ЄСВ. Запропонована реформа розширить джерела фінансування таких виплат і зменшить навантаження на Пенсійний фонд. Це допоможе виконати поставлене завдання - до 2024 року зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Що означатиме нові можливості підвищувати пенсійні виплати, а відтак – і якість життя людей похилого віку. 

Найближчим часом урядовий законопроект про пенсійну реформу буде направлений до парламенту, аби депутати встигли схвалити його ще до парламентських канікул. Уряд сподівається на підтримку Верховної Ради, аби разом зробити пенсійну систему України справедливою і збалансованою.

Довідка

Чому українська пенсійна система потребує негайних змін?

Цьогоріч дотація з Держбюджету Пенсійному фонду становить 141,3 млрд грн. Це майже половина від суми, необхідної для виплати всіх пенсій у державі! Якщо цієї ситуації не виправити, то згодом не буде можливості не тільки підвищувати пенсії, а й виплачувати їх. При цьому 60% пенсіонерів живуть за межею бідності. Мінімальна пенсія – 1312 грн (з травня ц.р) становить близько 50 % вартості “споживчого кошику” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Проблеми пенсійного фонду провокує не тільки демографічна ситуація.  Показник демографічного навантаження в Україні більш ніж вдвічі більший, ніж у країнах ЄС: 12 млн пенсіонерів  на 12 млн застрахованих осіб. Ті, хто зараз працює і має наповнювати Пенсійний фонд, не зацікавлені сплачувати внески. 25 % зайнятого населення не сплачує ЄСВ (16,3 млн осіб – зайняте населення). Оскільки пенсійна система перетворилася на зрівнялівку. Тобто розмір пенсії фактично не залежать від заробітку, з одного боку, з другого - існує велика кількість пенсійних привілеїв.