Новини

Обережно бутулізм

На cьогодні в Київській області відмічається погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм.

У 2018 році було зареєстровано   2 випадки  ботулізму у побуті, під час яких постраждало 2 особи.

Упродовж 2019 року зареєстровано 6 побутових випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких постраждало 6 осіб, із них 1 помер.

Захворювання пов’язані із вживанням в’яленої річкової риби, а також м’ясних консервів, виготовлених в домашніх умовах.

Контакти  служби

Індекс                 07500

Місто                  Баришівка

Адреса                вул. Софіївська, 32

Телефон             (04576) 5-15-33, 5-18-85

E-Mail                Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відділ  державного  нагляду  за дотриманням  санітарного законодавства

Телефон             (04576) 4-11-09

E-Mail                Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини

Телефон             (04576) 4-11-09

E-Mail                Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

БАРИШІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО  УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВ-СЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

До уваги жителів Баришівського району!

Баришівська районна державна адміністрація повідомляє, що в період з 24.02.2020 по 28.02.2020 будуть проведені тактичні заняття за участю особового складу підрозділів  Північного Київського територіального управління Національної гвардії України (військова частина 3001).

З метою запобігання виникнення непорозумінь серед населення доносимо до відома жителів, що в цей період можлива поява озброєних військовослужбовців та військової техніки в межах Баришівського району, а саме біля смт Баришівка, сіл Бзів, Волошинівка, Веселинівка, Дернівка, коржі, Морозівка, Сезенків, Селичівка.

Нарада в Баришівській районній державній лікарні ветеринарної медицини

12.02.2020 року в залі засідань Баришівської районної державної лікарні ветеринарної медицини була проведена нарада «Про підсумки роботи Баришівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Київській області та Баришівської районної державної лікарні ветеринарної медицини за 2019 рік та завдання  на І квартал 2020 року».

 В нараді за участю керівників та спеціалістів Баришівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Київській області, Баришівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та структурних підрозділів взяла участь голова Баришівської РДА Зозуля Валентина Олександрівна.

На нараді було обговорено наступні питання:

«Про результати інспекторської роботи Баришівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Київській області за 2019 рік та завдання на І квартал 2020 року»;

«Про стан виконання протиепізоотичних заходів в господарствах різних форм власності  Баришівського району та  завдання на І квартал 2020 року»;

«Про стан виконання лабораторно-діагностичних досліджень Баришівською міжрайонною державною лабораторією Держпродспоживслужби за 2019 рік  та завдання на І квартал 2020 року»;

«Про стан ідентифікації та реєстрації тварин в господарствах різних форм власності   Баришівського району за  2019 рік»

Роз'яснення для операторів ринку харчових продуктів щодо видачі експлуатаційних дозволів

На чисельні звернення суб’єктів господарювання стосовно надання роз’яснення щодо отримання експлуатаційних дозволів, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє наступне.

Експлуатаційний дозвіл – це документ дозвільного характеру, який видається операторам ринку харчових продуктів лише за результатами інспектування потужності державними інспекторами Держпродспоживслужби.

Експлуатаційний дозвіл повинні отримувати оператори ринку харчових продуктів, які здійснюють діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (відповідно до частини 1 ст. 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» далі – Закон).

Тобто, відповідно до вимог Закону, дозвіл необхідно отримувати в тому випадку, якщо вашаДІЯЛЬНІСТЬ безпосередньо пов’язаназ виробництвом харчових продуктів тваринного походження, інгредієнтами яких єнеперероблені продукти тваринного походження, а також із зберіганням харчових продуктів тваринного походження, які потребують дотримання спеціального температурного режиму (повинні зберігатися за температури нижче 10 °C).

До неперероблених продуктів тваринного походження відносять:

-       молоко;

-       м’ясо;

-       рибу;

-       молюски і ракообразні;

-       яйця;

-       мед;

-       інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною.

УВАГА! Наведений перелік не є вичерпним!!!

Обов’язок отримання експлуатаційного дозволу не поширюється в частині відповідної діяльності на операторів ринку, які здійснюють:

первинне виробництво харчових продуктів тваринного походження, а також пов’язану з ним діяльність, зокрема зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва, за умови що при цьому істотно не змінюється стан такої продукції;

транспортування харчових продуктів тваринного походження, у тому числі тих, які потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

зберігання харчових продуктів тваринного походження, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

виробництво та/або зберігання харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

експлуатацію закладів громадського харчування та закладів роздрібної торгівлі, що відповідають вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України. До моменту встановлення таких вимог цей виняток поширюється на всі заклади громадського харчування та заклади роздрібної торгівлі.

Наведемо приклади підприємств, які повинні отримати експлуатаційний дозвіл:

-       холодильний склад, на якому зберігається продукція тваринного походження за температури нижче 10 °C;

-       бійні птиці, копитних тварин;

-       потужності з розбирання та обвалювання м’яса;

-       потужності з виробництва м’ясних напівфабрикатів;

-       потужності з очищення молюсків;

-       рибопромислове судно;

-       оптовий ринок з продажу риби, м’яса, птиці;

-       потужності зі збирання молока, якщо вони не пов’язані з первинним виробництвом;

-       потужності з виробництва яєць (птахофабрики).

Експлуатаційний дозвіл видається на потужності, що розташовані за однією адресою
(з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку) і визначені оператором ринку, до початку їх експлуатації.

Для отримання експлуатаційного дозволу оператори ринку подають заяву та перелік харчових продуктів, що планується виробляти або зберігати, до Центру надання адміністративних послуг.

Строк видачі експлуатаційного дозволу оператору ринку становить 30 календарних днів з дня отримання компетентним органом всіх документів, зазначених вище.

Огляд заявлених потужностей проводиться не пізніше 15 календарних днів з дня отримання компетентним органом документів.

Експлуатаційний дозвіл є безстроковим.

Потужностям, на які видано експлуатаційний дозвіл, присвоюється реєстраційний номер.

Оператори ринку та потужності, на які видано експлуатаційний дозвіл, вносяться до Реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, відповідно до Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства від 10.02.2016 року № 40.

Підставами для відмови у видачі експлуатаційного дозволу є:

1) неподання документів, передбачених частиною восьмою ст.23 Закону;

2) недостовірність відомостей, зазначених у поданих документах;

3) невідповідність заявлених потужностей вимогам Закону;

4) у разі якщо потужністю є агропродовольчий ринок, - оператором ринку не створено умов для належної роботи лабораторії (не виділено у користування службових приміщень, облаштованих опаленням, електрикою, вентиляцією, водопроводом з гарячою і холодною водою, каналізацією).

У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі експлуатаційного дозволу, повторний розгляд документів здійснюється компетентним органом у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня отримання повторної заяви та інших документів, передбачених Законом.

Анулювання експлуатаційного дозволу, його переоформлення, видача дубліката здійснюються з підстав, у порядку та строки, що встановлені законодавством про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

Потужності операторів ринку харчових продуктів, на яких не поширюється обов’язок щодо отримання експлуатаційного дозволу, підлягають державній реєстрації.

Процедура державної реєстрації потужностей передбачена вимогами статті 25 Закону та Порядком проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 10 лютого 2016 року № 39.

УВАГА!!!

Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер. Транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам, підлягає державній реєстрації як окрема потужність.

Примітка: деякі терміни та їх визначення (стаття 1 Закону):

1) агропродовольчий ринок - суб’єкт господарювання, що створює належні умови для реалізації (оптової реалізації) сільськогосподарської продукції, в тому числі харчових продуктів, на спеціально оснащених та відведених місцях відповідно до закону;

22) експлуатаційний дозвіл - документ дозвільного характеру, що видається територіальним органом компетентного органу операторові ринку за результатами інспектування його потужності та посвідчує право оператора ринку здійснювати визначену цим Законом діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження;

27) заклад громадського харчування - ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад незалежно від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам;

46) неперероблений харчовий продукт - харчовий продукт, який не піддавався переробці, крім поділу на частини, розрізання, виділення кісток, рублення, ламання, зняття шкіри, чищення, тримінгу, зняття шкарлупи або іншої оболонки, охолодження, замороження та розмороження;

55) оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об’єктів санітарних заходів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок;

62) первинна продукція - продукція первинного виробництва, яка включає продукти рослинного походження, продукцію тваринництва, рибальства, мисливства;

63) первинне виробництво - виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин;

69) потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів;

92) харчовий продукт - речовина або продукт (неперероблений, частково перероблений або перероблений), призначені для споживання людиною.

До харчових продуктів належать напої (в тому числі вода питна), жувальна гумка та будь-яка інша речовина, що спеціально включена до харчового продукту під час виробництва, підготовки або обробки.

Дайджест новин Уряду за 10.02.2020

Прем’єр-міністр України: Нам потрібне розширення Угоди про вільну торгівлю з Канадою та візова лібералізація

Держкомтелерадіо продовжує активну співпрацю з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, – Олег Наливайко

Олексій Гончарук: З 1 квітня українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг

Мінекоенерго: Ще 163 млн грн перераховано шахтарям

Мінсоцполітики впровадить послугу соціального супроводу під час інклюзивного навчання дітей з інвалідністю

Оголошено переможця на розробку проекту нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ»

Поруч із розвитком опорних шкіл ми маємо впровадити підтримку для маленьких закладів, звідки неможливо підвозити дітей, – Ганна Новосад

Денис Малюська: Мін’юст планує через суд анулювати реєстрацію 48 «партій-примар»

Національна інвентаризація лісів: Німеччина готова допомогти Україні

ФАО допоможе вдосконалити електронний облік деревини в Україні

Синоптики попереджають про сильні пориви вітру!

Будьте уважними та обережними під час перебування на вулиці: 

  • не залишайте автомобілі біля дерев, білбордів, тощо;
  • не ходіть попід розлогими деревами, лініями електропередач, рекламними щитами, адже пориви вітру можуть спричинити їх пошкодження;
  • слідкуйте за пересуванням ваших дітей та, по можливості, не дозволяйте їм гратися на вулиці під час штормового попередження;
  • відстежуйте інформацію про метеорологічні попередження.

У разі надзвичайної ситуації на дорозі, одразу вертайтеся на спецлінію 102  або  повідомляйте аварійні служби!

Бережіть себе️

7 лютого 2020 р голова Баришівської райдержадміністрації Валентина Зозуля була запрошена на збори керівного складу органів управління

7 лютого 2020 р голова Баришівської райдержадміністрації Валентина Зозуля була запрошена на збори керівного складу органів управління, місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб з цивільного захисту, територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту в Київській області та територіальних підрозділів ГУ ДСНС України в Київській області щодо підбиття підсумків роботи в 2019 році та постановка пріоритетних завдань на 2020 рік.

06 лютого 2020 року голова Баришівської РДА Валентина Зозуля поспілкувалась із працівниками ТОВ «Автомагістраль-Південь»

06 лютого 2020 року голова Баришівської РДА Валентина Зозуля поспілкувалась із працівниками ТОВ «Автомагістраль-Південь», які здійснюють обслуговування автомагістралі Київ-Харків. Під час спілкування було окреслено проблемні питання та запропоновано шляхи їх вирішення.

06 лютого 2020 року голова Баришівської РДА Валентина Зозуля із робочим візитом відвідала Яблунівську сільську раду

06 лютого 2020 року голова Баришівської РДА Валентина Зозуля із робочим візитом відвідала Яблунівську сільську раду Баришівського району, зустрілась із сільським головою, працівниками сільської ради, заступником директора Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та працівниками школи.

До уваги суб'єктів насінництва та розсадництва

Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів перехресно запильних культур.

З метою отримання якісного насіння при вирощуванні перехреснозапильних сільськогосподарських культур (жито, тритикале, гречка, кукурудза, сорго зернове, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, тощо) необхідно дотримуватись норм граничної просторової ізоляції від інших видів, сортів та гібридів цих сільськогосподарських культур.

Держпродспоживслужба в Київській області нагадує виробникам насіння, про необхідність дотримання Порядку узгодження розташування посівів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).

Згідно із вказаним Порядком, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

  Не пізніше 01 березня 2019 року, суб’єкт насінництва та розсадництва повинен подати до Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Київській області план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

  Суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

 Відповідно до порядку п. 6 право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур  мають суб'єкти насінництва та розсадництва при поданні    плану-схеми,  інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу  при розташуванні насіннєвих посівів. Підставою для відмови в узгодженні плану-схеми є відсутність суб'єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва.

НОРМИ ПРОСТОРОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ НАСІННИЦЬКИХ ПОСІВІВ ПЕРЕХРЕСНОЗАПИЛЬНИХКУЛЬТУР

•Нормативи вказано з урахуванням нових вимог, гармонізованих з міжнародними нормативними документами (ОЕСР, Директиви ЄС).

Культура

Категорія насіння, шо виробляється

Мінімальна відстань

 

м

вид посівів

 

Тритикале

Самозапильні сорти

ДН. БН

50

Тритикале

 

СН

20

 

Перехреснозапильні сорти

ДН. БН

300

Тритикале і жита

 

СН

250

 

Жито

Сорти

ДН. БН

300

Жита і три­тикале

 

СН

250

 

Гібриди

ДН. БН

1000/600

 

СН

500

 

Гречка

ДН. БН

300

Гречки

 

СН

200

 

Кукурудза/ сорго зер­нове

Самозапильні лінії

ДН

500/400

Кукурудзи/

сорго

 

БН

500/400

 

СН

300/200

 

Гібриди

Батьківські компо­ненти

БН

300

 

Товарного призна­чення

СН

200

 

Сорти та гібридні популяції

БН

300/400

 

СН

200

 

Соняшник

Батьківські компоненти гібридів

ДН. БН

3000

Соняшнику

 

Ділянки гібридизації

СН

1500

 

Сорти

ДН. БН. СН

1000

 

Ріпак

Безерукові й глюкозинолатні сорти

ДН. БН, СН

500

Рослин роди­ни Brassica

 

Низькоглюкозинолатні сорти

ДН. БН, СН

100

 

Гірчиця

Біла

ДН. БН, СН

500

 

Сарептська

ДН. БН.СН

100

 

Редька олійна, перко, тифон

ДН, БН. СН

500

 

Суріпиця

ДН. БН.СН

1000

 

Рицина

ДН, БН, СН

1000

Рицини

 

Рижій

ДН, БН, СН

100

Рижію

Мак олійний

Дії, БИ, СН

50

Маку

Льон-довгунець

ДН, БИ, СН

10

Льону

Боби

ДН, БН, СН

1000

Бобів

Вика озима

ДН, БН, СН

200

Вики

Люпин

Багаторічний

ДН, БН, СН

1000

Люпину

Білий і жовтий

ДН, БН, СН

400

Багаторічні бобові трави

ДН, БН, СН

200

Відповідних

трав

Багаторічні злакові трави

ДН, БН. СН

400

Буркун

ДН, БН, СН

200

Буркуну

Серадела

ДН, БН, СН

400

Серадели

Сорго

Цукрове

ДН, БН. СН

700

Соргових

Віничне

ДН, БН, СН

1000

Суданська трава

ДН, БН, СН

500

Суданки

Могар

ДН, БІІ, СН

500

Могару

                   
 

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Київській області   Симоненко Т.В.

Заміна посвідчення водія онлайн через електронний кабінет водія

Відновлення та заміна посвідчення водія - одна з найбільш популярних послуг сервісних центрів МВС: щороку за нею звертається більше 500 000 українців. Так само як і замовлення індивідуальних номерних знаків чи перевірка авто за VIN-кодом, цей сервіс відтепер доступний онлайн в  електронному кабінеті водія

Як скористатися послугою в декілька кліків - розповідаємо у відео-інструкції: https://youtu.be/2yKLD9w_J7k.

За допомогою онлайн-сервісу громадянин може замовити:

• обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних;

• отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або пошкодженого;

• заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Проєкт реалізується у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.

Алгоритм отримання послуги:

• після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;

• до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;

• заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами. Відмовлення в наданні послуги можливе з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Отримати посвідчення водія громадянин зможе в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві. Звертаємо вашу увагу на те, що послуга є платною.

Стежте за нововведеннями реформи на сайті Головного сервісного центру МВС: http://hsc.gov.ua/.  За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebookабо за телефоном (044) 290-19-88.

Тривають позапланові перевірки об'єктів з масовим перебуванням людей

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 та вказівки ДСНС України від України від 11.12.2019 № 02-17767/261, з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України, інших законодавчих та нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки в Баришівському районі та м. Березань тривають позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей.

Так, в період з 05 по 06 лютого фахівці Баришівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області провели позапланові перевірки 3 дошкільних та 6 загальноосвітніх навчальних закладів. Співробітники ДСНС ретельно інспектували наявність та справність первинних засобів пожежогасіння, комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, наявність та стан евакуаційних виходів, електрогосподарства, протипожежних джерел водопостачанням, систем протипожежного захисту. 

Дайджест новин Уряду за 05.02.2020

Укрзалізниця та німецька залізниця Deutsche Bahn підписали Меморандум про співробітництво

Уряд спрощує отримання кредитів фермерам, які не мають кредитної історії

Олексій Гончарук: Уряд зробив ще один крок до покриття 4G-Інтернетом 95% території України

Мінекоенерго: 163 млн грн на зарплату шахтарям вже спрямовано

Мінсоцполітики підписало меморандум щодо працевлаштування осіб з інвалідністю з Асоціацією «Інформаційні технології України» та ГО «Прометеус»

Уряд розширив перелік пільгових категорій дітей, яким держава надасть допомогу на оздоровлення

Мінсоцполітики зробило процедуру національного усиновлення в Україні прозорішою

Арсен Аваков: Електронний підпис на ID-карту – державні та бізнес сервіси не виходячи з дому

Держстат: Оцінка чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року стала результатом експериментальних розрахунків за методологією, яка створювалася робочою групою

Уряд схвалив Річну національну програму Україна-НАТО нової якості

Україна візьме участь у 67-й сесії Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав

Зарплати міністрів будуть прив’язані до середньої зарплати по країні, – Прем’єр-міністр

Реформа децентралізації завершиться в 2020 році проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі громад

Верховна Рада України підтримала законопроект про Національну інвентаризацію лісів України

Сьогодні Україна отримала тест-систему для виявлення нового коронавірусу

МОН: У Вінницькій, Одеській та Сумській областях пілотуватимуть новий механізм фінансування закладів профосвіти

Верховна Рада ратифікувала Угоду між урядами України та Литви про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції

У Міноборони делегації України та Японії окреслили основні напрями міжнародного оборонного співробітництва

Зустріч з новопризначеною головою Баришівської РДА

Директор Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості  Єгор Гарбуз зустрівся з новопризначеною головою Баришівської РДА Валентиною Зозулею. Мета зустрічі - презентація послуг служби зайнятості, ознайомлення з новим сервісом державної служби зайнятості - Інститут консультанта роботодавця, надано інформацію про роботу Баришівської філіїі за 2019 рік та перспективи роботи в 2020 році. Під час зустрічі обговорені питання співпраці спрямовані на розвиток взаємодії і співробітництва сторін.

Особистий прийом громадян головою Баришівської райдержадміністрації Валентиною Зозулею

5 лютого 2020 р відбувся особистий прийом громадян головою Баришівської райдержадміністрації Валентиною Зозулею. Жителі сіл Морозівка, Яблуневе звернулись з нагальними проблемами, серед яких: ремонт багатоквартирного будинку, виділення земельної ділянки учаснику АТО, громадські слухання та обговорення щодо добровільного приєднання громади. 

За всіма зверненнями були винесені відповідні рішення. 

Надаємо державні послуги разом

Центр надання адміністративних послуг міста Українка видав перше посвідчення водія після його обміну без складання іспитів. Такий сервіс з’явився в переліку послуг ЦНАП  04 лютого завдяки налагодженій співпраці з Регіональним сервісним центром МВС в Київській області. І це не єдина послуга сервісних центрів МВС, яка віднині доступна у Центрі надання адмінпослуг Українки. Тут, на площі Тараса Шевченка. 1, крім реєстрації місця проживання, нерухомості, актів цивільного стану, відкриття бізнесу і оформлення вітчизняних та закордонних паспортів, також можна:

·  обміняти старе посвідчення водія на нове;

·  відновити посвідчення водія у зв’язку із втратою чи викраденням;

·  обміняти посвідчення водія у зв’язку зі зміною анкетних даних власника;

·  зареєструвати новий транспортний засіб (без огляду ТЗ експертом);

·  перереєструвати транспортний засіб у зв’язку зі зміною анкетних даних власника (без огляду експерта);

·  зареєструвати газобалонне обладнання (без огляду експерта);

·  здійснити вибракування транспортних засобів.

Таке делегування деяких послуг сервісних центів МВС послуг ЦНАП передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».Об’єднання зусиль двох державних органів покликане підвищити рівень якості обслуговування громадян та зробити державні послуги доступнішими.

Про ефективність такого співробітництва йшлося під час презентації спільного проєкту, в якій взяли участь начальник РСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос, секретар Української міської ради Тетяна Кучер та начальник ЦНАП міста Українка Лариса Білоконь.

«Це був непростий і досить тривалий період підготовки до інтеграції наших послуг у ЦНАП, оскільки мали деякі організаційні перепони. Але, разом з тим, увесь час, який нам знадобився для втілення Узгодженого рішення, ми в Регіональному сервісному центрі МВС в Київській області ретельно напрацьовували дієві механізми взаємодії і зрозумілий для адміністраторів ЦНАП алгоритм надання послуг, що відносяться до компетенції сервісних центрів МВС»,- зазначив начальник Регіонального сервісного центру МВС в Київській області Микола Горбонос.

Оцінила зручність такого додаткового сервісу в українському ЦНАП, обмінявши старе вітчизняне посвідчення водія на нове, європейського зразка, секретар Української міської ради Тетяна Кучер.

«Отримати документи, що дають право керувати транспортними засобами, та інші послуги відтепер можна, не витрачаючи час і кошти на подолання чималих відстаней до сервісних центрів МВС. Найближчий для наших жителів – у місті Обухів. Та від сьогодні обміняти посвідчення або отримати дублікат втраченого документа, зареєструвати нову автівку з автосалону чи зняти з обліку старе проржавіле авто можна у найвідомішому в Українці місці – міському ЦЕАПі. Ми, місцева влада, і надалі дбатимемо про те, аби державні послуги були якісними і ближчими до людей»,- зазначила Тетяна Кучер.

Центр надання адміністративних послуг міста Українка створено у березні 2016 року. Надає 172 послуги. 

«До сьогодні формат роботи нашого ЦНАПу дещо відрізнявся від того, що ми його впровадили зараз у зв’язку з розширенням спектру послуг. Новий метод роботи побудований на делегуванні деяких повноважень адміністраторів сервісних центрів МВС працівникам ЦНАПу, а двоє визначених фахівців Обухівського територіального сервісного центру дистанційно перевірятимуть відповідність поданих відвідувачами документів та забезпечуватимуть швидке обслуговування населення.Така ефективна взаємодія державних установ сприятиме децентралізації державних послуг та забезпечить максимальне їх наближення до споживачів», - прокоментувала нововведення начальник Центру надання адміністративних послуг Українки Лариса Білоконь.

На сьогодні між РСЦ МВС в Київській області та місцевими органами влади Київщини, які надають адміністративні послуги через ЦНАП, підписано 5  Узгоджених рішень. Крім вже реалізованих планів з Українською міською радою, йдуть перемовини з Броварською райдержадміністрацією, Чабанівською селищною радою Києво-Святошинського району, Києво-Святошинською райдержадміністрацією та Іванківською райдержадміністрацією. За послугами системи МВС можна буде звертатись у  деякі із цих ЦНАП уже найближчим часом.

Довідково: нині по свій Україні діє понад 700 ЦНАП. У системі  МВС - 156  територіальних сервісних центрів. Передбачається, що за рахунок співпраці з Центрами надання адміністративних потенціал ТСЦ МВС зросте у чотири з половиною рази.

Подвиг героїв Трубежа

1-2 лютого 1919 року три сотні українських козаків-добровольців Київщини: Вороньківської, Бориспільської й Баришівської сотень Армії УНР на заклик Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри під проводом полковника армії УНР Івана Міхна й сотника Івана Черпака, розібравши залізничні колії під Баришівкою біля села Коржі Переяславського повіту перед мостом через р. Трубіж, стали на захист своєї столиці й держави, повторивши подвиг Героїв Крут.

Виконавши поставлене перед ними Директорією  завдання, козаки організовано, з боєм відступили і продовжили збройну боротьбу з окупантами в партизанських загонах. Загиблі ж, мабуть, і досі покояться в водах Трубежа…

І лише тому, що російська окупація України тоді затягнулася на десятки років, повна інформація про реалії того бою і досі зберігається десь в російських архівах та не всі імена його учасників, поки що, відомі.

На думку дослідників, битва була однією із вирішальних яскравих сторінок другої фази радянсько-української війни. Завдяки їм усі урядові установи евакуювалися з Києва до Житомира й продовжували керувати боротьбою проти окупантів.

Останні 10  років Всеукраїнська військово-патріотична організація «Спілка офіцерів України», Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Українське козацтво, краєзнавці, викладачі, науковці, музейні працівники, митці, громадські й політичні діячі, меценати і благодійники досліджують та відновлюють цю героїчну сторінку нашої історії – «Бій на Трубежі». Саме вони створили Благодійний фонд «Меморіально-освітній комплекс «Героям Трубежа».

Визначальним є те, що працювати над проектом Меморіального комплексу «Героям Трубежа» зголосився автор і будівничий Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» народний художник України Анатолій Гайдамака, який, побувавши в 2018р. на самому місці бою на р. Трубіж, перейнявся цією ідеєю і розробив проект меморіалу "Розірвані мости", який і був представлений громадськості.

 

За матеріалами БФ «Меморіально-освітній комплекс «Героям Трубежа»

Дайджест новин Уряду за 03.02.2020

Олексій Гончарук: Уряд запустив Програму «Доступних кредитів 5-7-9%» під рекордно низький відсоток

Держава підтримує громадян у прагненні стати власниками бізнесу в Україні, – Міністр фінансів

Максим Нефьодов: Результат реформи естонської митниці є гарним прикладом, на який можна рівнятися

Уряд затвердив план запобігання занесенню і поширенню на території України нового коронавірусу з Китаю

Обладнання для зберігання вакцин направлено в Донецьку та Луганську області

Щоб зменшити кількість сиріт в інтернатах та сприяти розвитку сімейних форм виховання, Уряд збільшив виплати на дітей мінімум на 1 тис. грн

Мінсоцполітики: Перерахунок розміру пільг та субсидій через відокремлення послуги з розподілу газу відбудеться в лютому автоматично

Україна та Азербайджан продовжать співпрацю в енергетичній сфері

Україна та Туреччина підписали Угоду про взаємний обмін водійських посвідчень

4 лютого Вадим Пристайко перебуватиме з робочим візитом у Чехії

ДСНС: Українські та турецькі рятувальники спільно протидіятимуть катастрофам

Міністр інфраструктури взяв участь у восьмому засіданні Стратегічної ради високого рівня

Пропонуємо компанії Vinci Concessions долучитись до концесійних інфраструктурних проектів в Україні, – Владислав Криклій

Партнерство Укравтодор і Waze: перші дані в інфографіці

Денис Малюська: 2020 рік стане роком протидії земельному рейдерству

Мін’юст планує цифровізувати процеси та запустити нові реєстри

Олександр Банчук: Скорочення строків розгляду справ у суді зменшить можливості впливу на присяжних та суддів

На сертифікацію-2020 подались 1711 вчителів - тестування відбудеться 29 лютого

МОН: В Україні стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО

Міністр оборони України і Міністр фінансів та казначейства Турецької Республіки підписали Угоду про співробітництво у сфері оборони

У Мінрегіоні говорили про формування перспективного плану Закарпатської області

Держекоінспекція перевірить ТОП-забруднювачів України

Мінекоенерго: Продаж необробленої деревини виключно на електронних аукціонах виведе ринок із тіні

Мінекоенерго: Європа відмовляється від споживання вугілля

НАДС запускає чат-бот для пошуку державних вакансій

Україна підвищила рівень готовності системи реагування у зв'язку з рішенням ВООЗ оголосити поширення нового коронавірусу надзвичайною ситуацією

Україна підвищила рівень готовності системи реагування у зв'язку з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я оголосити поширення нового коронавірусу надзвичайною ситуацією

З 31 січня на виконання доручення Президента України діяльність оперативного штабу щодо недопущення поширення захворювання на території України, який діє при Міністерстві охорони здоров’я України, перенесено на рівень Кабінету Міністрів України. Відповідні служби, включаючи МОЗ, МЗС, Держприкордонна служба, МВС, Міноборони, Мінінфраструктури держави знаходяться у посиленій готовності.

Наразі в країні не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку нової коронавірусної інфекції. Україна продовжує виконувати усі технічні рекомендації ВООЗ щодо попередження розповсюдження нового коронавірусу. У свою чергу, на цей момент ВООЗ не рекомендує обмежувати пересування пасажирів та вантажів, це не вважається ефективним засобом попередження розповсюдження вірусу.

31 січня керування оперативним штабом взяв на себе Прем’єр-міністр та доручив:

Міністерству охорони здоров'я України розробити План заходів щодо недопущення занесення вірусу і поширення його на території України;

МОЗ, МВС, Міноборони, МОН, Мінінфраструктури та низки інших служб і відомств - підготувати Національний план протиепідемічних заходів реагування на поширення вірусу із залученням;

МЗС, ДСНС і Мінінфраструктури оперативно розробити план та організувати евакуацію наших громадян з території Китаю через спалах інфекції;

Головам ОДА і держадміністрації у Києві посилити заходи захисту на місцевому рівні.

Громадянам рекомендується за наявності симптомів таких як гарячка, кашель, ускладнене дихання, вживати заходів для попередження поширення інфекції. Уникайте тісного контакту з людьми, надягніть захисну медичну маску, прикривайте рот і ніс під час чхання чи кашлю одноразовою серветкою. Якщо ви відвідували уражені райони Китаю, обов’язково повідомте про це лікаря.

Інформуємо, що станом на ранок 1 лютого 2020 року, у світі зареєстровано 11 374 підтверджених лабораторно випадків нової коронавірусної інфекції (2019-нCoV), у тому числі 259 смертельних випадків. Підтверджено 133 випадки завезення нового коронавірусу в 24 країнах світу (Тайланд,  Японія, Сінгапур, Тайвань, Австралія, Малайзія, США, Франція, Німеччина, Південна Корея, ОАЕ, Канада, Італія, Росія, Великобританія, Іспанія, Швеція, В’єтнам, Камбоджа, Фінляндія, Індія, Непал, Республіка Філіпіни та Шрі-Ланка).

З перших днів ускладнення ситуації в світі в Україні:

* посилено моніторинг за епідемічною ситуацією;

* вжито додаткових заходів щодо посилення санітарно-карантинного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України;

* відпрацьований алгоритм дій медичного персоналу при підозрі на нову коронавірусну інфекцію;

* визначено алгоритм лабораторної діагностики в разі виявлення осіб з підозрою на коровірусну інфекцію.

Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб просить ЗМІ та громадян використовувати лише офіційні джерела інформації

Актуальна інформація на сайті Міністерства охорони здоров'я України https://moz.gov.ua

Офіційні рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Більше рекомендацій для громадян на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ України: https://phc.org.ua/news/onovleni-poradi-vooz-schodo-mizhnarodnikh-perevezen-u-zvyazku-zi-spalakhom-novogo-koronavirusu

Тимофій Милованов щодо заборгованості із виплати заробітної плати

Шановні колеги,

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов збирає термінову нараду керівників 30 підприємств, на яких правцівникам не виплачують заробітні плати вчасно та в повному обсязі. Куди звертатись людям у випадках заборгованості по зарплатах, слухайте у відеозверненні міністра: https://fex.net/ru/s/nvnynvc.

 

 

З повагою Департамент комунікацій СКМУ